Skocz do zawartości
Ma5kot

Dwa komputery Do gier za 4500zł i Do obróbki filmów za 3000zł w małej obudowie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry składam dwa komputery dla rodziny a nie siedziałem w tym zakątku informatycznej społeczności  hektar czasu. (kupowałem gotowce)

Zwracam się więc z uprzejmą prośbą o pomoc w doborze podzespołów. Komputerki składam z myślą by trochę pożyły z możliwie jak najmniejszymi modyfikacjami.

 

Komputer #1 Dla gracza

  • [*]Zastosowanie komputera 
: Gry [*]Maksymalna kwota : 4500zł [*]Których części potrzebuję :Wszystko [*]Czy będę podkręcać sprzęt? : możliwe lecz w przyszłości [*]Rozdzielczość mojego monitora :---- Full hd [*]Specjalne wymagania : preferował bym procesor i7, Dysk systemowy sdd i pojemnościowy hdd min 1 t [*]Części z poprzedniego komputera :---- [*]Własna propozycja zestawu :---- [*]Inne :  Sprzęt będzie długo chodził więc zależało by mi na dobrym chłodzeniu

Komputer #2 Do obrabiania zdjęć i filmów

 

Dla gracza

  • [*]Zastosowanie komputera 
: Obróbka filmów i zdjęć [*]Maksymalna kwota : 3000zł [*]Których części potrzebuję :Wszystko [*]Czy będę podkręcać sprzęt? : możliwe lecz w przyszłości [*]Rozdzielczość mojego monitora :---- [*]Specjalne wymagania : ---- [*]Części z poprzedniego komputera : 2 dyski  hdd na szynach [*]Własna propozycja zestawu :---- [*]Inne : Sprzęt w jak najmniejszej obudowie ma się zmieścić na małym biurku

Z góry pięknie dziękuje wam za okazaną mi pomoc Dołączona grafika 

 

Pozdrawiam Ma5kot

Edytowane przez Ma5kot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że i7 powinien być w zestawie do obróbki zdjęć, ale i bez tego da radę. Do gier daj sobie spokój z i7 bo nic Ci do nie da.  Z monitorem i OC będzie cięzko złożyć coś naprawdę porządnego. Wiec albo rezygnujemy z OC i dokładamy do lepszego GPU lub bierzemy słabsze GPU i bawimy się w OC.

 

Zestaw NR 1 z OC i GTX 770:

 

http://www.morele.net/inventory/info/P1kdOU/

 

W przypadku gdybyś jednak wolał jakąś mocniejszą kartę graficzną to są dwa wyjścia. Albo rezygnujemy z OC i bierzemy wtedy płytę ASRock B85 PRO4 i i5 4570.  Ale to daje około 200 zł, więc wciąż mało i trzeba będzie dołożyć do takiego R9 290 lub bierzemy tańszy monitor np:

http://www.morele.net/monitor-led-aoc-i2369vm-579267/?ceneo_spo=true Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że i7 powinien być w zestawie do obróbki zdjęć, ale i bez tego da radę. Do gier daj sobie spokój z i7 bo nic Ci do nie da.  Z monitorem i OC będzie cięzko złożyć coś naprawdę porządnego. Wiec albo rezygnujemy z OC i dokładamy do lepszego GPU lub bierzemy słabsze GPU i bawimy się w OC.

Wolał bym mocniejsze GPU niż podkręcać, a co do I7 myślałem porostu przyszłościowo może to błąd, ale miałem wrażenie że biorąc teraz I7 w przyszłości mi się to zwróci. 

 

 

Co do monitora nie zawierałem go  bo nie znam porostu parametrów pamiętam tylko ze jest full hd

Edytowane przez Ma5kot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach nie bo przyrostu nie ma praktycznie żadnego i tak pewnie będzie w innych nowych grach.

 

Czyli monitory potrzebujesz czy nie  do obu zestawów ?  Zaraz coś złoże do obróbki zdjęć, a w tej cenie też będzie ciężko z monitorem.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zmienia wiele :)  Chwila cierpliwości :)

 

 

 

Zestaw NR1 do grania z i5 4670K i R9 290 i SSD:

 

http://www.morele.net/inventory/info/7GlG1z/

 

Zestaw NR2 do pracy z obudową ITX i płyta ITX oraz procesorem Xeon E3 1230v3 (tańszy odpowiednik i7 4770) i GTX 660:

 

http://www.morele.net/inventory/info/NkAjO8/

 

I teraz tak. Zestaw nr 1 wyszedł nieco taniej, wiec można dołożyć do 2 zestawu. Zalecane jest wzięcie dysku SSD, więc po dołożeniu zestaw do pracy wyglądałby tak:

 

http://www.morele.net/inventory/info/xT5mO9/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier i7 na dzisiaj jest zbędne - jeśli w przyszłości to się zmieni (raczej dalszej niż bliższej) to spokojnie można wymienić proc na i7 - ceny na rynku wtórnym są dość wysokie więc wymiana nie byłaby bardzo kosztowna.

Do obróbki lepiej już wziąć i7 lub xeona np. 1245.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Do obróbki przynajmniej Xeon by się przydał i 16 GB też nie zaszkodzi.

 

Do autora edytowałem poprzedni post i dałem ostateczną moją propozycję. Poczekaj jeszcze na propozycje innych i się zdecyduj.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier i7 na dzisiaj jest zbędne - jeśli w przyszłości to się zmieni (raczej dalszej niż bliższej) to spokojnie można wymienić proc na i7 - ceny na rynku wtórnym są dość wysokie więc wymiana nie byłaby bardzo kosztowna.

Do obróbki lepiej już wziąć i7 lub xeona np. 1245.

Taki więc będzie plan. I7 zostawię w czasie przyszłym.

No dokładnie. Do obróbki przynajmniej Xeon by się przydał i 16 GB też nie zaszkodzi.

 

Do autora edytowałem poprzedni post i dałem ostateczną moją propozycję. Poczekaj jeszcze na propozycje innych i się zdecyduj.

Pekinie dziękuje.

 

Takie malutkie pytanko od laika czy nie opłacało by się włożyć w zestaw nr 1 przynajmniej 12gb ramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie 8GB starczy spokojnie. Po za tym płyta ASRock Z87 PRO 4 ma 4 sloty, więc zostają jeszcze 2 sloty w które w przyszłości można włożyć dodatkową pamięć.

 

A jeszcze jedna sprawa. Zestawy składają Ci sami w Morele.  Więc montaż ( 1 zł)  i wysyłkę masz gratis.

 

Skopiowane z portalu PurePC:

 

 

 

Dodatkowo każdy użytkownik PurePC.pl do zamówienia powyżej 1500 złotych otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za symboliczną złotówkę lub kartę sieciową ASUS i wysyłkę gratis. Jeśli któraś z propozycji spełniła Wasze oczekiwania, wystarczy kliknąć w wyszczególnionego na czerwono linka w sekcji opisowej, który prowadzi prosto do koszyka produktów. Natomiast aby skorzystać z promocji należy:

  • Umieść w koszyku produkty wraz z usługą montażu
  • W polu „Wpisz kod promocyjny” wpisz: W3FHN58JFW
  • Koszty wysyłki i cena montażu zostaną zmienione automatycznie
  • Umieść w koszyku produkty oraz bonus i użyj kodu: LP4VT3IVI0
Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie po render FullHD zastanów się nad zmianą płyty głównej na jakąś z 4 slotami na pamięć. Jak można polecić takie połączenie ..... matko. Kolega niech się trochę zastanowi co próbuje wcisnąć. Przyjdzie praca w AAE i 16 GB będzie się dławić na starcie, jak wtedy Autor tematu rozbuduje zestaw o dodatkowy RAM ? 

 

Autorze, powiedz jeszcze w jakim sofcie siedzisz. Jest to Adobe, Sony ? 

 

Boli trochę zasilacz SPC Deus w zestawie za 4000 zł ..... jego jakoś wykonania oraz krótka gwarancja powinny wykluczyć go z listy polecanych ... nie wiem dlaczego tak nie jest. Dodatkowo zamiast Pro4 lepiej brać H87 Fatal1ty która ma mocniejszą sekcję zasilania jak i również niższe temperatury niż Pro4

 

Taniej niż zestaw kolegi wcześniej na lepszym PSU oraz mocniejszej płycie

 

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX

MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

Liteon iHAS122 SATA (black)

Thermalright HR-02 Macho Black-White

Crucial M500 120GB (500/130MB/s)

 

4144 zł, mając trochę pieniędzy w zapasie zastanów się nad porządną obudową typu chociażby Fractal Design Core 3000 USB 3.0

 

W zestawie pod render FullHD zrezygnuj również z SSD M500. To nie jest dysk do takiej konfiguracji, zapis na tym dysku jest niemal taki sam jak na zwykłym HDD, chyba że weźmiesz wersję 240 GB. Dyski HDD już posiadasz do tego zestawu ? 

Edytowane przez Banqq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładnie ile masz miejsca na tą obudowę na biurku. Możesz zaoszczędzone pieniądze z zestawu do gier przenieść na zestaw pod render FullHD ? Powiedz jeszcze ile renderujesz tygodniowo, jakiego softu używasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no i kwestia SSD.  To jest dysk pod system, więc tym się sugerowałem. Większy zapis nie jest tu wymagany, gdyż ogólnie ogranicza się zapis na takim dysku by zwiększyć jego żywotność.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku obróbki video dysk systemowy odgrywa dość ważną rolę ... 

 

  Napisał że potrzebuje małej obudowy, więc pomyślałem o ITX. To się wiąże z ograniczeniami do 2 slotów. To przecież oczywiste.

 

Uważam że w takim przypadku warto poinformować o tym Autora tematu, dla Ciebie to oczywiste, dla innych nie. Później ktoś się budzi z ręką w nocniku że coś jest nie tak z jego zestawem. 

 

Dodatkowo warto podpytać o soft, czy CUDA czy OpenCL. Tutaj warto zaczynać szukać płyty od H87 z obsługą RAID, z drugiej strony nie wiem czy Autor będzie w stanie to wykorzystać. 

Edytowane przez Banqq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem o tym by mu polecić ATX, no ale jak chciał to postawić na biurku to zdecydowałem mu polecić ITX. Ew jedna kość 16 GB, ale te są drogie i mało dostępne.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładnie ile masz miejsca na tą obudowę na biurku. Możesz zaoszczędzone pieniądze z zestawu do gier przenieść na zestaw pod render FullHD ? Powiedz jeszcze ile renderujesz tygodniowo, jakiego softu używasz ?

w pierwotnym założeniu około 300/300/300mm choć myślę że obudowa którą kolego polecił wejdzie pod biurko. Co do obróbki grafik Adobe raczej amatorsko na obróbkę filmów Pinakl. 

 

Co do mieszania budżetów to wolał bym nie, Ja co prawda jestem odpowiedzialny za złożenie jak najlepszego sprzętu ale budżet na obydwa jest odrębny.

 

i kiedy na projekt pierwszy ta granica 4500zł jest w miarę płynna

to na drugi 3250 to konkretny maks

 

 

> ^ , ^ <

Edytowane przez Ma5kot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracując w pakiecie Adobe, można zastanowić się nad dopłatą do GTX 780:

Wsparcie CUDA, szeroka szyna, ilość VRAM. Rozwiązania zielonych dedykowane są właśnie temu pakietowi.

Pozostaje pytanie w jakim stopniu korzystasz z tych programów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracując w pakiecie Adobe, można zastanowić się nad dopłatą do GTX 780:

Wsparcie CUDA, szeroka szyna, ilość VRAM. Rozwiązania zielonych dedykowane są właśnie temu pakietowi.

Pozostaje pytanie w jakim stopniu korzystasz z tych programów ;)

Raczej z doskoku tak szczerze mówią to raczej amatorsko mam nadzieje na rozwój ale nie przewiduje jakoś raptownego.

 

zmiana statusu dotyczącego wielkości drugiego zestawu. Osoba której pomagam z tym kompem postanowiła zrezygnować z ograniczenia wielkości jeśli to pomoże. Zwiększył się też limit pieniążków do 3500zł

Edytowane przez Ma5kot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakowanie do tego gtx780 to świetny pomysł!  :banana: Nie mówiąc już o tym, że w OpenCL lepiej sprawuje się AMD 

W CS może i wykorzysta OpenCL, w AfterEffect niekoniecznie. Chciałem konkretnie dopytać o jaki rodzaj oprogramowania kryje się pod nazwą Adobe ;)

W Ae i Pro GTX 780 pokaże swoją moc, nawet przy amatorskiej obróbce. To tak gwoli wyjaśnienia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze tematu co to są dokładnie za monitory? Sprzęt ma być do grafiki a zaraz okaże się, że to coś na kilkuletniej TN. W amatorskiej obróbce gtx780 nie pokaże swojej mocy. Tutaj w zupełności wystarczy gtx660. Do montazu video autor wymienił pinakle studio więc mozna sadzic ze to będzie bardzo prosty montaż. Zakup takiego potwora nie ma najmniejszego sensu. Wolałbym kupić najpierw porzadny monitor a potem całą reszte.

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obróbce zdjęć oraz filmów, największe znaczenie ma procesor, tak było zawsze i najprawdopodobniej jeszcze długo tak zostanie. Zamiast ładowania tyle kasy z GTX 780, z kupna którego przyrost w takich zastosowaniach będzie bardzo niewielki, zainwestowałbym w jakiś porządny monitor. A jako gpu do obróbki zdjęć i filmów spokojnie wystarczy R9 270 albo GTX 660. After Effects już od jakiegoś czasu obsługuje OpenCL, więc tutaj również nie powinno być problemu z kartami od AMD.

Edytowane przez shadovraven
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze tematu co to są dokładnie za monitory? Sprzęt ma być do grafiki a zaraz okaże się, że to coś na kilkuletniej TN. W amatorskiej obróbce gtx780 nie pokaże swojej mocy. Tutaj w zupełności wystarczy 650ti. Do montazu video autor wymienił pinakle studio więc mozna sadzic ze to będzie bardzo prosty montaż. Zakup takiego potwora nie ma najmniejszego sensu. Wolałbym kupić najpierw porzadny monitor

 a potem całą reszte. Jako, że jest to też zestaw do gier to celowałbym w r9 280/770

Monitor do zestawu graficznego to LG 22MA53D-PZ co do mocy tego sprzętu to chodzi o to by pozwolił się nieco rozwinąć.

Edytowane przez Ma5kot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być to sprzęt stricte do grafiki to zainwestuj w porządniejszy monitor. Chyba, że ta cała grafika i video to są zdjęcia rodzinne + sklejanie materiałów z kamery

 

 

Tak będąc na 100% szczerym, nie jestem pewien. Sprzęt do obróbki grafiki ma być dla członka mojej rodziny, Nie dla mnie, Nie interesuje się tym zagadnieniem  za bardzo. Poproszono mnie o pomoc w ustawieniu dobrego sprzętu do obróbki grafiki i filmu, chodziło o samą jednostkę. A jako że sam wypadłem jakiś czas temu, z obiegu części komputerowych to postanowiłem zapytać się tutaj pomocnych kolegów. Dla mnie Jest jednostka pierwsza której propozycję już otrzymałem.

 

Przepraszam że nie potrafię być bardziej pomocny, ale wiem tylko tyle ile dowiaduje się z doskoku. Wiem że osoba ta obrabia grafikę hobbistycznie i stawia na tym pierwsze kroki lecz chce się rozwijać. Potrzebuje samej jednostki i po zamianie paru słów powiedziała mi że lepszy ekran dokupi  w późniejszym terminie.

 

Jeszcze raz przepraszam za brak konkretów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...