Skocz do zawartości
mikos

HyperX ile na prawdę są warte...

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie jak macie HyperXy to piszcie ile na prawdę są warte, tj. jak ciągna lub jakie macie z nimi problemy!!!

 

Mam 2x256 HyperX 3500 (DDR433) i należe do niezadowolonych :evil:

max w dualu to 185-190. Żeby puścić proca na FSB200+ muszę dawać asynchro - DDR333. Proc idzie spoko do ok 2.4G ale cóż z tego jak niemogę puścić synchro z pamiątkami :cry:

 

MOBO 8RDA3+, Chieftec 420W, Radek 8500

 

szczególy: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=35523

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sie bawilem i z 370HyperX przy ustawieniach 8-3-3 cas2.5 i Vdim 2.8V wycisnolem 230. Normalnie chodza u mnie 6-2-2 cas2 Vdim 2.7 210MHz. Te max ustawienia to prawdopodobnie nie stabilne na dluzsza mete, ale chwile w UT2003 pogralem. Na 2.9V pewnie z 5MHz bylo by wiecej a moze i nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga update!

 

Odpaliłem kompa z jedną kostką w dim jeden i przy FSB200 posypała mi się winda!!! Spróbowałem drugą kostkę i to samo!!!

Ale... zapodałem ja do dimm3 i... REWELACJA!!! Obie kostki (pojedynczo) poszły bez bólu na FSB225 przy 2-2-2-5 :twisted:

Kolejny teścik to 2x256 single chanel - czyli dimm2 i 3. Też to samo :twisted: Wszystko hula bez zarzutu!!!

Ustawiłem proca na 10x225, Vcore 1.7V, Vdd 2V, Vmem 2.9V 2-2-2-5, Radka 8500 275/550@310/580, cat. 3.4 = 3DMark2001 11710pt!!!

 

Wszelkie benchmarki idą OK.

Dual idzie tylko do 185 :evil:

Płytka na tych pamiatka idzie jeszce 230 i pewnie pójdzie wiecej jak zmoduje radiatorki na chipach (południowy mostem strasznie mi się grzeje!!!) i na mosfetach. Ale to dotyczyć będzie nowej mobo, bo mam zamiar reklamować :twisted: W końcu ma oficjanie wspierać FSB200 i to w dualu!!! Wpierw wypróbuje jeszcze nowy biosik

 

vide: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=35523

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga update!

 

Odpaliłem kompa z jedną kostką w dim jeden i przy FSB200 posypała mi się winda!!! Spróbowałem drugą kostkę i to samo!!!

Ale... zapodałem ja do dimm3 i... REWELACJA!!! Obie kostki (pojedynczo) poszły bez bólu na FSB225 przy 2-2-2-5  :twisted: 

Kolejny teścik to 2x256 single chanel - czyli dimm2 i 3. Też to samo  :twisted:  Wszystko hula bez zarzutu!!!

Ustawiłem proca na 10x225, Vcore 1.7V, Vdd 2V, Vmem 2.9V 2-2-2-5, Radka 8500 275/550@310/580, cat. 3.4 = 3DMark2001 11710pt!!!

 

Wszelkie benchmarki idą OK.

Dual idzie tylko do 185  :evil: 

Płytka na tych pamiatka idzie jeszce 230 i pewnie pójdzie wiecej jak zmoduje radiatorki na chipach (południowy mostem strasznie mi się grzeje!!!) i na mosfetach. Ale to dotyczyć będzie nowej mobo, bo mam zamiar reklamować  :twisted:  W końcu ma oficjanie wspierać FSB200 i to w dualu!!! Wpierw wypróbuje jeszcze nowy biosik

 

vide:http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=35523

Nowy bios Ci raczej nie pomoże, a to z tego powodu, iż HyperX'y nie lubią

chipsetów nForce'a i pracy w DualDDR. Ja swoje HX wymieniłem z tego powodu na Geile. Zanim wymienisz swoje kości napisz jakie masz timeingi przy których Ci się sypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shake, wyjaśnij bliżej problem nielubienia się Kingstonów HX z nforce2 i dualem. Czy Geile chodzą lepiej. Bo sam będę wymieniał kostki i podpowiedź się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem już o owym "nielubieniu" ale z tego pamiętam dotyczyło to Abita i kolejny bios załatwiał sprawę...

Poza tym sporo osób kręci na HyperXach :?

Problemy to rozumiem z kościami "valueram"...

Z resztą jak idą w singlu 225 na 2-2-2-5 to niby czemu w dualu miałyby iść tylko na 185 :evil: ?!? Pisałem też że pojedyncza kość w dimm jeden też się sypie przy FSB200 (nie mówiąc o wyższych) :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zpodałem wczoraj nowy bios:

 

8RD33619.BIN - datowany na 19.06

 

a potem betę:

 

6a61xxxx.BIN

 

Różnicy pomiędzy nimi nie zauważyłem...

Z resztą szybko wróciłem do starego: 8RD33526.BIN bo oba ww biosy to porażka na maxa :evil: !!!

Nie wiem czy to sprawka mojej mobo ale na ww biosach WOGÓLE nie idzie ani 1FSB powyżej 200 :evil: !!! Komp po zmianie ustawień w biosie (po "niby-flashowaniu) najpierw usypia a potem zaraz odpala się na jakiś poje...nych ustawieniach defaultowych 10.5x100 :evil: ?!?

Nie ma znaczenia już czy to dual single czy też pojedyncza kostka (niezależnie od dimmu)...

Bios pozbawiony jest opcji agresive na procu :? Nie wiem czy to dobrze czy źle ale biorąc pod uwagę fakt iż jak revertnąłem do porzedniego biosu to z powrotem spoko (na single) chodziło na FSB225 :twisted: ?!?

 

Płyta idzie do reklamcji - nie ma bata :evil: !!!

...ale co z tymi biosami?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shake, wyjaśnij bliżej problem nielubienia się Kingstonów HX z nforce2 i dualem. Czy Geile chodzą lepiej. Bo sam będę wymieniał kostki i podpowiedź się przyda.

Mam 8RDA+, wcześniej miałem Athlona 1700 i 2x256MB Kingstone'a 333 HyperX'y CL2. O ile na tej konfiguracji wszystko chodziło bezproblemowo, to gdy wymieniłem procesor na Bartona 2500 i szyna poszła na 166 to zaczeła się komedia z pamięciami. Losowo wylaził z błędem np podczas grania. Na początku podejrzewałem zasiłke, bo miałem jakiegoś noname'a 300W, więc zmieniłem na chieftec'a 360 DF. Ale to nie rozwiązało problemu. Dopiero na aoaforums.com doczytałem o podobnych problemach ludzi z płytami na nforce2 i hyperx'ami. Co ciekawsze w moim przypadku błędy pojawiały się na defaultowych ustawieniach. Podnoszenie napięcia pamięci niewiele pomogło. Dopiero gdy wymieniłem je na Geile 2x256 333 Ultra CL2 to problem jak ręką odjął. Można spróbować ustawić mniej agresywne timeingi pamięci - a jeśli to nie pomoże to wówczas wymieniać na coś innego. Najmniej kłopotów ludzie mają na nforce'ach z pamięciami Twinmosa i Geila z tego co czytam fora (nforcershq, aoaforums)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...