Jump to content

Recommended Posts

Ma być cicho, ładnie dla oka i wygodnie. Dylemat rozgrywa się pomiędzy:

Fractal Design R4 Black Pearl,

BitFenix Ghost,

NZXT H230,

Może jeszcze jakieś propozycje? Uwielbiam fortepianową czerń, dlatego NZXT najładniejsza, Fractal najcichszy, a Ghost najmądrzej rozplanowany.

Co polecacie?

Do tej pory sprzęt siedzi w Tacens Algeo.

Edited by biczuuu

Dylemat rozgrywa się tylko pomiędzy tymi sprzętami  ? bo jeśli nie, to może nzxt h440 ? Jak dla mnie cudeńko ale za ładna kaskę. 

Inne propozycje wchodzą w grę jak najbardziej. Obudowa bardzo ładna, natomiast jestem zwolennikiem bardziej klasycznych rozwiązań, ta jest zbyt nowoczesna dla mnie. I okienko nie jest konieczne. A cena niewiele odbiega od powyższych.

A co myślisz o Fractal Design Define XL R2 ?

Mam te obudowę i dość fajna.

Edited by Passt

Komputer aktualnie już jest cichy, natomiast mój wysłużony Tacens jest cały dziurkowany, przez co dźwięk wydobywa się górą i bokami. Blachy są cienkie i dość miękkie. Dlatego chcę przenieść się na wyższy level. Odnośnie Fractala XL R2, jest za duży, nie potrzebuję aż tak dużej ilości miejsca. 

Fajny ten Antec, ma tylko jedną wadę, USB w poziomie. Po paru latach te USB się rozchlapują i obudowa traci na wartości. W pionie jednak grawitacja jest przyjacielem. Waham się właśnie między Fractalem a Ghostem. Ghost ma kieszeń na dysk i klatkę na sata, co wydaje mi się lepszym rozwiązaniem niż adaptery 2,5 ->3,5.

Kolejna perełka mało u nas znana: http://www.nanoxia-world.com/product/1/57/Deep+Silence+4+
Ciekawe ile jeszcze takich ciekawostek jest na świecie? Jednak Fractal musi poczekać na głębszy research.

I jeszcze jedna: http://www.coolermaster.com/case/mid-tower-silent-series/silencio652s/

Edited by biczuuu
  • Upvote 1

Jestem szczęśliwym posiadaczem Fractal Design R4. Mogę śmiało ją wszystkim polecić. Jest całkiem przestronna, przede wszystkim szeroka, można powiedzieć, że jestem z niej zadowolony, chociaż nie jest idealna. Wady to: miękka podłoga, wygina się do czasu zamontowania zasilacza, przydałoby się ją wzmocnić i trochę wytłumić. Tłumiące maty są twarde i cienkie, nie jest to najwyższa jakość. Wentylatory fractala są conajwyżej poprawne. To nie jest zdecydowanie górna półka jeśli chodzi o kulturę pracy. Na koniec gumki, przez które przeciąga się kable za backplate, luźne, wypadają, niewielki z nich pożytek. Za to design obudowy idealny! Czegoś takiego dokładnie szukałem. Zdecydowanie ładniejsza na żywo niż na zdjęciach. Ocena: 5/6.

Wrzuc floty zestawu, podlacz wentyle do płyty głównej niech nimi steruje i napisz dlaczego są takie kiepskie? Głośne, za dużo mają obrotów?

Wysłane z mojego Lenovo S5000-F przy użyciu Tapatalka