Skocz do zawartości
zaodrze244

Czy warto kupić Alphacool NexXxoS Cool Answer 360 DDC/XT - Set

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się ten gotowy zestaw: http://angela.pl/p10162,alphacool-nexxxos-cool-answer-360-ddc-xt-set.html

 

składając wszystko osobno wychodzi dużo drożej nawet z tych części co są w komplecie. moje pytanie brzmi czy pompka z zestawu poradzi sobie z bardziej rozbudowanym zestawem jeżeli chciałbym do niego kiedyś dorzucić jeszcze jedną chłodnicę 360 lub 480 + bloki na grafikę (jeden lub dwa)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDC-1T poradzi sobie jak dodasz drugą 360tkę i blok GPU,dawno temu miałem układ pracujący z tą pompą w 800D

gdzie pracowały 360 rad+bloki CPU/mobo/GPU i max flow był 180-190 l/h

http://img143.imageshack.us/img143/5076/p1120360.jpg

http://img706.imageshack.us/img706/5853/p1120358.jpg

 

Jeśli przyjmiemy że nowej generacji bloki GPU są bardziej restrykcyjne to zestaw 2x360 rad+blok CPU i GPU spokojnie flow 100/lh zrobią.

Zakres flow 60l/h->100l/h używałem non stop,wymiana ciepła jest optymalna...wyższy flow zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radier dzięki za linka, zapomnialem o tym poradniku. Procka nie chcę ciąć bo potem jest problem z odsprzedaniem takiego CPU, a chcę zmienić go na broadwella.

 

Elder dzięki za info.

 

Nie doprecyzowalem pytania miałem, zapytać czy lepiej do płacić do zestawu z d5? http://angela.pl/p10335,alphacool-nexxxos-cool-answer-360-d5-ut-set.html

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zestaw z D5 wygląda całkiem zacnie, pytanie o jakość podzespołów, bo tego nie wiem (np rezerwuar wygląda dla mnie niezwykle odpustowo, ale może to tylko wrażenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj szybki pokaz AlphaCool Watercooling Kits - Everything you need…:

 

 

Rezweruar faktycznie taki sobie ale do mojej budy i tak idealny. Naradzie nie planuje jej zmieniać kasy brak.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby ten rez zatokowy z pleksy był solidniejszy od zatokowych rezerwuarów XSPC D5 pleksi,

zarówno mój XSPC D5 DUAL PUMP (kupiony zaraz po premierze tego modelu) jak i u zwc18 popękały po krótkiej pracy w układzie.

XSPC nie przyjmuje reklamacji,zero odzewu na maile po prostu olewka...jak później sprawdziłem dokładniej temat na XS okazało się że pleksiane XSPC sypią się

więc kasa w błoto i to nie mała (400zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w związku z brakiem odpowiedzi zapytam jeszcze raz:

 

czy pompka ze wskazanego powyżej zestawu: DDC 10w 420l/h będzie miała wystarczającą moc żeby obsłużyć cpu+2x gpu+dwie chłodnice 360 (lub może jeszcze jedną jakąś dodatkową? czy muszę dopłacić i wziąć zestaw z D5?

 

chodzi mi oto żeby wydać pieniądze raz a potem tylko układ rozbudowywać bez konieczności wymiany podstawowych drogich elementów.

 

różnica w cenie jest dla mnie duża bo przeszło 300 zł, dlatego męczę wafla tym pytaniem ;)  

 

poza tym zdaję sobie sprawę z tego że i tak do tych zestawów aquacooling trzeba dokupić przynajmniej jeden trójnik i zawór spustowy dla płynu. bez tego ani rusz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10W to bardzo mao. Bierz D5, od przybytku głowa nie boli, ta pompa jest na tyle popularna, że za często jej nie będziesz wymieniał, a konstrukcja sprawdzona i trwała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D5 Vario droższa opcja lecz przyszłościowa,poza tym chłodzi się płynem z obiegu i pracuje bardzo cicho ...szczególnie na 2-gim biegu

a tak jest ustawiona w większości układów LC,podkręcanie na 5ty bieg konieczne tylko przy zalewaniu i odpowietrzaniu układu.

Jest wyjątkowo trwała,jedyne przypadki uwalenia tej pompy jakie znam to błędy montażu uszczelki topu pompy i zalanie elektroniki.

 

Zajrzyj do testu...mocniejsze od D5 Vario pompy jest sens stosować tylko w wysoce restrykcyjnych i bardzo rozbudowanych układach z pięcoima blokami wodnymi i dwoma (lub więcej) chłodnicami.

http://forum.purepc.pl/topic/337506-cisnienie-w-ukladzie-lc/?gopid=3629253&do=findComment&comment=3629253

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto imo dopłacać. Jeszcze boli, bo tak jak w tych zestawach blok czy chłodnica to ceny nówek w miarę jeszcze do przełknięcia, to oni za te pompy liczą słono. Na allegro/forum takie laingi za nieco ponad stówę można dostać. Gdyby była taka cena pompy + reszta wszystko nówki by było ponad 200 taniej.

Generalnie to dobry set, dobra chłodnica, dobry blok (ten blok ma bodaj cały lity top, nie tak jak np. wersja od phobya).

Jedynie rez mi się nie podoba, ta blaszka na pleksie, wygląda dość tandetnie, no ale cóż, nie można mieć wszystkiego :wink:

Co do reza, coś takiego bym licytował, świetna jakość: http://allegro.pl/monsoon-series-two-d5-premium-dual-5-25-reservoir-i4376148121.html

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki jeszcze raz za rady. nie kupuję używanych części bo nigdy do nich szczęścia nie miałem i zawsze okazywało się że coś jest nie tak - takiego mam pecha. ten rez na allegro jest super. 

 

zastanawiam się też nad tym co powiedział Radier, czy wodowanie devila bez cięcia w ogóle ma sens... ehh te wybory... muszę to jeszcze przemyśleć... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...