Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wortigern

wlasnie obejżałem Ring 2 wersje amerykańską, hmm po za tym ze skopali sprawe to nie wiem co powiedziec. Jedynka była dobra, ciekawa, wciągająca, a dwójka? całkowicie zamerykanizowana i wręcz śmieszna, widać że robiona dla kasy i bez polotu, wsadzili kilka efektów które są całkowicie zbędne i tylko osłabiają napiecie, scena z jeleniami mnie rozbroila. Nie podobało mi sie i nie polecam, teraz żaluje ze obejrzalem bo calkowicie rozbilo to moj zachwyt Ringiem. Ocena 6/10 naciągana ze względu na fabułe która jest miare do przełknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wiesz, że istnieje takiego coś jak imdb.com  <_<

wiem, że wiesz  :-P  to chyba masz dużo czasu, że oglądasz taką paść  B)

1404228[/snapback]

kiedys ogladalem filmy ktore w rankingu mialy minimum 6.0 ale teraz kiedy wychodzi coraz to mniej porzadnych filmow lookam tez te slabsze i taki jest wlasnie tego efekt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

istnieje takiego coś jak imdb.com

Musze przyznac, ze nie znalem tej strony :roll: - a to jak dotad jedyna jaką widziałem, ktora ma w TOP same naprawde dobre filmy, a nie najbardziej komercyjne. Mozna sie nia sugerowac przy wyborze filmu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac, ze nie znalem tej strony :roll: - a to jak dotad jedyna jaką widziałem, ktora ma w TOP same naprawde dobre filmy, a nie najbardziej komercyjne. Mozna sie nia sugerowac przy wyborze filmu :)

1407281[/snapback]

Bo to jest znana na całym świecie stronka :) W sumie największa i jedna z pierwszych, jedyna słuszna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alexander - wczoraj cos mnie tknelo z nudow chyba i postanowilem obejrzec, niestety nie wiedzialem ze to g*wno trwa 160min :) w polowie prawie usnalem, film imo jest zbytnio gejowski, za dlugi, a gra Colina Farella jest wrecz fatalna, 1/5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam następujące filmy:

 

:arrow: 13 Dzielnica - Francuskie kino akcji spod znaku Luca Bessona. I wszystko jasne :D Film jest przepełniony akcją, nie ma tu ani sekundy nudy i przynudzania, cały czas coś się dzieje. To co wyczyniają na ekranie główni bohaterowie, to coś niesamowitego. Nazywa się to chyba "Parkur" i polega na swobodnym przemieszczaniu się po mieście. Już w Yamakasi pokazano nam o co biega, a biega po dachach :D Podobno sztuka ta rozwija się w szybkim tempie i nawet w Polsce przybywa grup które się zajmują tym extremalnym sportem. Wracając do filmu, powiem że oczywiście fabuła jest prosta i głupia jak but, ale wszystko inne jest tutaj świetne i miłe dla oka i ucha. Zdjęcia są doskonałe, muza nowoczesna i klimatyczna, no i te wszystkie akrobacje i akcje. Film oceniam na 8/10.

 

:arrow: Mechanik - Film nie dla wszystkich. Tu nie ma żadnych akcji, bijatyk, pościgów i skakania z wieżowców. A co jest ? Ano jest niesamowity i mroczny klimacik, ciekawa i wciągająca fabuła oraz główny bohater, brawurowo zagrany przez Christiana Bale (powinien dostać Oscara). Mechanik to thriller w najczystszej postaci. Przez cały film poznajemy prawdę o boaheterze i wydażeniach z przeszłości. Historia jest świetnie opowiedziana i wciąga widza po uszy. Doskonałe są tu zdjęcia i muzyka, troszkę staroświecka, taka jak była w filmach mistrza gatunku Alfreda Hitchcocka (mistrz thrillerów). Zresztą dużo w tym filmie właśnie z Hitchcocka czy nawet Lyncha i Polańskiego. Jedyne co mnie rozczarowało to zakończenie, które wydaje się być takie pospolite w porównaniu do oczekiwań widza po pierwszej godzinie filmu. Oceniam Mechanika na 9/10

 

:arrow: Intermission - UWAGA SPOJLERY ! Zdradzę sam początek filmu i kilka innych scen, żeby pokazać w skrócie czym jest Intermission ! Więc na początku filmu, bohater (Colin Farrel) flirtuje z pewną laseczką, jest sympatycznie, romantycznie i nagle... bohater z całej siły uderza dziewczynę w twarz (super mocny cios) a ta cała zakrawiona ze złamanym nosem, upada z impetem na ziemię. Następnie Farrel śmieje się i zabiera jej wszystkie pieniądze. Późńiej mamy inne ciekawe sceny, naprzykład sikanie na kogoś, mówi się też o robieniu kupy na kochanka itd. :D Film jest bardzo dobry, trochę w klimatach Pulp Fiction, czy raczej Porachunków i Przekrętu. Łobuzerskie, chuligańskie kino o miłości, zemście i takich różnych życiowych sprawach. To taka sensacyjna komedia, czarna komedia. Bawiłem się nieźle na tym filmie dlatego go polecam. Ocena 8/10

Edytowane przez nadmundo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

White Noise - nie będe pisał nic o tym filmie tak jak zwykłem pisać o innych, powiem tyle, horror/thriller... Drugie co powiem to ocena 9+/10 - zdecydowanie najlepszy film jaki widziałem w tym roku, nie sprawdzajcie nigdzie o co chodzi ani o czym ten film, poprostu obejżyjcie go (naprawdę nie warto sobie psuć filmu czytając o czym mniej więcej jest np. na filmwebie, lepiej wziąć go na żywca!!). Film zdecydowanie deklasuje The Ring czy The Grudge! Poprostu mistrzowski film (i w cale nie w takich samych klimatach!!). Film który trzeba zobaczyć!!! Edytowane przez mak777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alexander - wczoraj cos mnie tknelo z nudow chyba i postanowilem obejrzec, niestety nie wiedzialem ze to g*wno trwa 160min :) w polowie prawie usnalem, film imo jest zbytnio gejowski, za dlugi, a gra Colina Farella jest wrecz fatalna, 1/5 :)

1407805[/snapback]

 

Gejowski dobrze ujete poczytaj sobie ksiazke pt. "Zycie seksualne greków" tam sie wszystkiego o gejowskiej grecjii dowiesz. A tak wogole to starozytna grecja to jedno wielkie LOVEPARADE lub GayParty;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie robcie off topa o pedalstwie

 

seed of chucky - z fajnego horrorku ( jak byłem młodszy to sie ogladało 3 części czakiego po nocach :twisted: ) przerodzilo sie to w średniawą (pisze średnio anie mierna ze wzgledu na sympatie do czakiego )komedie słabe 4/10

 

meet the fockers - tak jak myslałem wcale nie lepszy niz czesc 1 wieje nuda łejst of tajm

 

son of the mask - film trwa 1;27 obejżałem go w 20 min dno dla amerykanskich bajtli

 

elektra - chyba sie powtarzam ale gdzie wy tam widzicie te zajefajne efekty to jest przecietniak a elelktra ruszasie jak mucha w smole walki słabiutkie ehm niepolecam

 

house of flying daggers skosnookie love story z biała bronią w tle można obejżeć coć jak zwykle dali ciała z tymi żołnierzykami biegajacymi po bambusach ;]

 

 

Sky Captain And The World Of Tomorrow polecam dosyć fajnie i lekko sie go oglada choc w 2 czy 3 momentach aż razi w oczy bluescreen w tle , choć nie cierpie głinet p. to w tym filmie wyglada wrecz idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Constantine - 6/10 - Oklepana fabuła, niezłe wykonanie... no i + za to ze bohater nie jest superdobry ;)

 

Hide & Seek - Baaaardzo fajny horror. Dawno nie przezywalem tak zadnego filmu ;) 8/10 (niezbyt oryginalny)

 

Mindhunters - Dość ciekawy thriller o zaskakującej fabule. 8/10 (Niedociagniecia)

 

Meet the fockers - Można obejrzeć, ale ogolnie ani ciekawe ani smieszne. 5/10

 

First Daughter - Niby toto komedia romantyczna, ale: 1. Mało smieszna. 2.Durnowate zakonczenie. Od biedy mozna obejrzec. 4/10

 

Zatoichi - Film dobry, ale nie tak dobry jak sie spodziewalem. Moze dlatego 7/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hide & Seek - Baaaardzo fajny horror. Dawno nie przezywalem tak zadnego filmu ;) 8/10 (niezbyt oryginalny)

8O 8O 8O 8O 8O

 

W zaistniałej sytuacji czuje sie w obowiazku polecic Ci kilka naprawde dobrych horrorow/thrillerow - tylko uwaga, bo jesli "Zabawe w chowanego" (Co za debil to tłumaczył??) tak przezywales, to na tych tytułach mozesz nie wytrzymac nerwowo :lol:

 

- Omen

- Egzorcysta

- Lśnienie - postaraj sie skombinowac (nie bedzie łatwo) wersje reżyserska Kubricka - to jest dopiero klimat!

- Inne Ekranizacje Horrorow Kinga ;)

- Siedem

- Co kryje prawda?

- Coś

- Event Horizon (pierwowzor "Kuli" - trzeba lubic te klimaty)

- Inni (to jest lajcik)

- Evil Dead

- Hellraiser

 

Dwa ostatnie to takie lekkie gore, nie kazdemu sie spodoba.

 

Ps.

Niech nikomu nie przyjdzie do glowy aby isc na "Hide & Seek" do kina.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poogladalem ostatnio Mechanika i Cellular.

 

Jesli chodzi o Mechanika to podpisuje sie pod zdaniem nadmundo.

 

Ale przed Cellular musze wszystkich ostrzec... jest najwieksza tandeta jaka ogladalem. Az szkoda wiecej pisac ;( Nawet jesli patrzec na to jak na reklame Nokii 6600 to i tak nie warto ogladac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Inne Ekranizacje Horrorow Kinga ;)

Tak naprawde wiekszosc to gnioty okropne (np. Sleepwalkers, Pet Cementary, Sometimes They Come Back... Again). Z tego co widzialem to Misery jest nienajgorsze [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o to chodzi, ze Sila Strachu! :mur: Hide and Seek to jest angielska nazwa gry w chowanego i tak też ten tytuł nalezy tlumaczyc.

 

@Jin*

 

To dlatego, ze ogladales nie tą wiekszość co trzeba :lol: Tak naprawde to ekranizacje Kinga miażdżą nieprzecietnie;] Oto kilka przykładow (nie koniecznie horrory):

 

Skazani na Shawshank

Zielona Mila

Red Rose

Shining

Misery

It

Langoliery

Miasteczko Salem

 

Poza tym Pet Cementary wcale nie bylo takie zle... A propos - za rok remake;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlatego, ze ogladales nie tą wiekszość co trzeba :lol: Tak naprawde to ekranizacje Kinga miażdżą nieprzecietnie;] Oto kilka przykładow (nie koniecznie horrory):

 

Skazani na Shawshank

Zielona Mila

Red Rose

Shining

Misery

It

Langoliery

Miasteczko Salem

 

Poza tym Pet Cementary wcale nie bylo takie zle... A propos - za rok remake;]

1411118[/snapback]

 

Ahh te porażające efekty specjalne w Langolierach :D Ale film ogólnie zapupisty :D Jak cała reszta, muszę z tych jeszcze Pet Cementary i Skazani Na Shawshank (tak wiem wiem, jak można tego nie widzieć jeszcze :P) obejżeć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu... nieladnie ;) - takie klasyki trzeba zobaczcyc min. dwa razy;] Proponuje zamiast biletu do kina na jakis badziew (vide Hide & Seek :lol: ) kupic Skazani na Shawshank na DVD za 19.99 w MediaMarkt ;)

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam

 

Suspect Zero - dla mnie bardzo dobry

 

Mechanik - bardzo dobry film . Moje pytanie gdzie tam koles ma schizofremie ?? bo ja nie czaje naprawde . Film dobry dla mnie naprawde CH .B troche schudl chlopak naprawde mnie zadziwil swoja rola .

 

Jezeli chodzi o kino Azjatyckie trzeba je lubic poprostu troche sie interesowac ta kultura zeby wszystko kumac . To nie sa filmy dla wszystkich jak to sie dzieje w przypadku 3/4 amerykanskiego shitu ktorego juz od dawna mam po dziurki w nosie .

 

B.Royale I , II jak komus sie podobala wyzynka !! :] to proponuje isc za ciosem :]

 

ICHI

ICHI THE KILLER

IZO

OBYWATEL Q - nie wiem czy nie pokrecilem z tytulem z pamieci

 

To sa naprawde mocne , pokrecone filmy nie dla kazdego kinomana :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

House Of Flying Daggers - mega LOL film, 1/5 :)

1411421[/snapback]

możesz napisać coś więcej

do czego najbardziej podobny?

co Ci się nie podobało? - moja kobieta mnie wyciąga na to do kina, 3mam się rękami i nogami żeby nie iść, ale są argumenty, które mnie przekonają :wink: więc podejrzewam, że niedługo wytoczy ciężkie działa, a chciałbym mieć się czym bronić...

:mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...