Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

No i wkońcu, po ciężkim dniu, nadszedł czas na...

 

4) Crash - i tak, tak! o to film, który zatarł wszelkie złe wrażenia. tak! tak! tak! właśnie on! taak! Wzruszjący, dający dużo do myślenia, poruszający tematyke, która w Polsce nadal jest tematyką dość kontrowersyjną (szczególnie wśród kibiców piłkarskich - via GSH - bo któż rzucał kamieniami w mniejszości seksualne na słynnych marszach?). Zdecydowanie górna półka wśród wszystkich filmów, absolutnie wszystkich. 9/10 bez skrupułów.

Jak najbardziej zgodzę się z przedmówcą odnośnie filmu Crash. Film jest niesamowity ! Oglądałem go jak zaczarowany. Film daje dużo do myślenia. Jednym słowem REWELACJA. Gorąco polecam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co zaraz obejrzeć, mam do wyboru:

 

House Of The Dead 2

 

Pursed

 

The Business

 

The Man (coś nie mam ochoty na komedię)

 

The Weather Man

 

Underworld Evolution

 

2009 - Lost Memories

 

Krol Skorpion (po raz trzeci, ale chyba go właśnie obejrzę :P)

 

Co obejrzeć? Bo mam dylemat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Crash - Miasto Gniewu tak? (znowu najs przetlumaczenie ;])

Rzeczywiscie dobry, bardzo mi sie podobal.

 

 

BTW: "Dobra ta twoja peleryna" ;)

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Underworlda - nie ogladalem jeszcze i czekam na rzetelna recenzje ;)

 

Ps.

Zastanawiasz sie nad nowym arcydzielem Bolla? :lol2:

Hmm, ale jakość...

 

P.S.

Bolle nie tykał HoTD2 :)

 

Za to scenarzysta od Alone in the Dark ;)

Też jestem za Underworld. A w drugiej kolejności The Business (słyszałem że jest dobry)

Hmm, zobaczymy :)

Crash - Miasto Gniewu tak? (znowu najs przetlumaczenie ;])

Rzeczywiscie dobry, bardzo mi sie podobal.

BTW: "Dobra ta twoja peleryna" ;)

Tutaj akurat tłumaczenie pasuje i to bardzo dobrze :)

Edytowane przez mak777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie? A to przepraszam;]

Ano nie :) Kurcze sam już nie wiem co obejrzeć, za 5min muszę włączyć bo inaczej zasnę :P

 

 

P.S.

Na poprawę nocnego humoru:

 

Zdjęcie z dzisiejszej wizyty B. Gates'a w Warszawie ;)

Edytowane przez mak777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Underworlda - nie ogladalem jeszcze i czekam na rzetelna recenzje ;)

Rzetelnie dla Ciebie? Myślę że się zawiedziesz... Skoro ja się zawiodłem trochę a Ty masz bardziej wyszukany gust... Ogólnie w filmie jest dużo krwi, kontynuacja pierwszej części, ale spokojnie mogłaby funkcjonować bez niej (choć byłoby kilka niedopowiedzeń). W tym filmie jest to czego najbardziej nie trawię, sex w momencie totalnego zagrożenia :) Fabuła jest nawet niezła, choć parę rzeczy jest dodanych jakby na siłę, a parę zupełnie z choinki wziętych... Film rozwinoł się bardziej pod względem akcji i ilości HEKTOLITRÓW krwi :) W sumie poziom GORE jest na poziomie najlepszych filmów w swoim gatunku (no może nie dorównuje Martwicy Mózgu, ale jest dużo :P).

 

Nie potrafię ocenić tego filmu, z jednej strony był to jeden z bardziej oczekiwanych przezemnie, dodatkowo podsycany podnietami tych co film już widzieli, z drugiej oglądając go czułem niedosyt, jedynka miała to coś, dwójka też mi zasnąć niby nie pozwoliła mimo że byłem bardzo zmęczony, ale jednak, niedosyt po napisach końcowych pozostał... Oglądało się miło, nie powiem, napewno nie jest to jakiś super ambitny film pretendujący do tytułu roku, ale chyba takim też być nie miał...

 

Under obejrzyj sam bo warto, ale nie nastawiaj się na coś super hiper ekstra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarhead - opowiesc o oscu co wstapil do marines.

http://www.imdb.com/title/tt0418763/

 

jak dla mnie bomba 4+/5

Również polecam, film bardzo dobry. Na początku przypomina trochę Full Metal Jacket Kubrika, ale później się rozkręca :)

Welcome To The Suck, hehe :wink:

 

Chciałem zwrócić uwagę na jeden z filmów jaki miałem okazję niedawno obejrzeć, mianowicie Glengarry Glen Ross. Film jest nie najnowszy, 1992r, ale jest po prostu świetny, a gra aktorska jest GENIALNA (Al Pacino jak zwykle wymiata, podobnie jak Kevin Spacey, ale pozostali aktorzy również wypadli doskonale). Troszkę niedoceniony, IMO zasłużył spokojnie na miejsce w top250 imdb.

 

http://www.imdb.com/title/tt0104348/

 

 

Niedługo zabieram się za Monachium, niektórzy twierdzą, że jest nawet lepszy od innego filmu Spielberga i napewno jego największego dzieła - Listy Schindlera. Hmm trzeba to sprawdzić ;)

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Rocca

K-19 - Widowmaker - 10/10

 

Film po prostu świetny! Nic dodać, nic ująć!

 

"K 19" to film oparty na autentycznej historii pierwszej radzieckiej podwodnej łodzi nuklearnej. Jest 1961 rok, apogeum zimnej wojny. Okręt K 19 jest dumą radzieckiej floty. Władze na Kremlu chcą za wszelką cenę pokazać potęgę swojej nowej cennej zabawki. I choć K 19 nie jest jeszcze w pełni gotów do żeglugi, władze ZSRR by zademonstrować siłę, doprowadzają do wypłynięcia okrętu w rejs patrolowy (prawdziwym celem misji jest udowodnienie amerykańskiemu rządowi, że ZSRR dysponuje wyposażeniem porównywalnym do wyposażenia marynarki USA).

Dowódca okrętu, kapitan Michaił Polenin (Liam Neeson) jest przeciwny tej decyzji. Na łodzi brakuje części wyposażenia, niektóre "nowe" części okrętu działają wadliwie, a pechu dopełnia śmierć okrętowego lekarza. Po sprzeciwach dotychczasowego kapitana Kreml zarządza, aby dowództwo nad załogą przejął doświadczony kapitan Aleksiej Vostrikov (Harrison Ford). Nie wszystkim podoba się nowy kapitan. 4 czerwca 1961 roku, kiedy radziecka łódź podwodna dopływa do wód północnego Atlantyku, załoga odkrywa, że w reaktorze popsuł się system chłodzący. Przeciek może spowodować przegrzanie reaktora. Ewentualny wybuch doprowadzi nie tylko do zniszczenia łodzi, ale też może spowodować wybuch wojny nuklearnej.

Oba supermocarstwa – ZSRR i USA – dysponują w tym czasie taką ilością broni jądrowej, która mogłaby zniszczyć wielokrotnie kulę ziemską. Kapitan Vostrikov, biurokrata i zatwardziały komunista, zarządza próbę naprawy okrętu. Polenin próbuje doprowadzić do buntu załogi. Konflikt między oboma kapitanami narasta do czasu, kiedy okazuje się, że Kreml raczej nie jest zainteresowany naprawą okrętu. Vostrikov i Polenin muszą zatem zjednoczyć siły, by zapobiec katastrofie ...

Animacja Historii K-19

 

Starship Troopers 2 - 1/10

 

Obejrzałem z wielkim bólem 40 minut, mało co nie zasnąłem i wyłączyłem! A tak bardzo chciałem wytrwać do końca xD

Edytowane przez Rocca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiss Kiss Bang Bang oj dawno już się tak nie uśmiałem, cudny film, szkoda tylko że tak mało było wstawek Downey'a "can I say fuck more" albo " Why did you pee on the corps?" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezusieńku, azacieram łapki na DaVinci Code B)

Premiera w tym roku :!: :>

Da Vinci Code może być dobrym filmem, w każdym razie trailer ok. ;) Bardziej jednak czekam na film Black Dahlia, premiera również w tym roku. Może ktoś kojarzy ten tytuł z grą?

 

Widział ktoś Pani Zemsta (chyba dobrze napisałem, trzeci film pana od Oldboya)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Rocca

Chinjeolhan Geumjasshi (AKA Sympathy for Lady Vengeance, nie widziałem, ale z chęcią obejrzę :) Oldboy, świetny film, jedna z lepszych azjatyckich produkcji.

 

The Black Dahlia

 

O tym prawisz :?:

 

Dwóch byłych bokserów pracujących obecnie jako policyjni detektywi łączy siły w czasie prób odnalezienia mordercy aktorki Elizabeth Short (nazwanej przez media Czarną Dahlią). Zmasakrowane zwłoki Short znalezione zostały na przedmieściach Los Angeles. Wiadomo było tylko, że kobieta torturowana była przez wiele dni zanim zmarła, a wiadomość o jej śmierci zelektryzowała całe miasto. Zabójcy nigdy nie znaleziono. Morderstwo będzie tłem do ukazania relacji pomiędzy detektywami, ich próbom oparcia się korupcji i oszustwom, a także rywalizacji o względy tej samej kobiety.

Zapowiada się nieźle... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Black Dahlia

Dokładnie o tym.

Cały czas mam w pamięci recenzję Krupika w SS o tej grze. Krupik była zaskoczona tym, jak ta cała opowieść się skończyła. Niestety grałem tylko w demko. :| Ale mniejsza z tym, nie miejsce tu na dysputy o grach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Rocca

I filmem, i grą się zajmę :)

 

Zaraz zasiadam do Matchstick Men.

 

Fałszerz Roy (Nicolas Cage) i jego wspólnik (Sam Rockwell) są o krok od sfinalizowania dealu życia, kiedy nieoczekiwany przyjazd nastoletniej córki Roy'a kompletnie dezorganizuje ich życie i stawia pod dużym znakiem zapytania powodzenie ich planu.

 

Obsada:

 

Nicolas Cage - Roy Waller

Sam Rockwell - Frank Mercer

Alison Lohman - Angela

Bruce Altman - Dr Klein

Bruce McGill - Chuck Frechette

Edytowane przez Rocca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da Vinci Code może być dobrym filmem, w każdym razie trailer ok. ;) Bardziej jednak czekam na film Black Dahlia, premiera również w tym roku. Może ktoś kojarzy ten tytuł z grą?

 

Widział ktoś Pani Zemsta (chyba dobrze napisałem, trzeci film pana od Oldboya)?

Da Vinci Code bedzie extra ! Widzialem kuz kilka filmow dokumentalnych o tej tematyce, wiec sadze ze film wzbudzi niemala sensacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da Vinci Code bedzie extra ! Widzialem kuz kilka filmow dokumentalnych o tej tematyce, wiec sadze ze film wzbudzi niemala sensacje.

A książkę przeczytałeś? :) Jest bestsellerem nic więcej nie trzeba dodać :) i to wyróżniającym się :> Za jednym tchem ją się czyta, na wykładach ją czytałem bo nie mogłem przestać :P dopóki nie skończyłem. Po trailerach widać, że chcą dokładnie odwzorować to co jest w książce napisane, dlatego myślę, że szykuje się hit.

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Rocca

Ja przeczytałem wszystkie książki Browna i stwierdzam, że ze wszystkich można zrobić wspaniałe Filmy :!: Cyfrowa Twierdza, Anioły i Demony, Zwodniczy Punkt - kto czytał, ten wie o czym prawię ;) Zresztą w Da Vinci Code główną rolę obsadził mój ulubiony aktor - Tom Hanks :!: Ten film to będzie coś wielkiego :!: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film bedzie kultowy, w zasadzie juz jest :D Tylko nie wiem czy go obejrzymy, bo niewolnicy rydzyka moga zbojkotowac ten film... a cos czuje ze sie go uczepia, wszak tematyka dla nich bedzie dzielem szatana... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My life without me - Brak mi słów, więc napiszę tylko, że film jest wspaniały - smutny, ale wspaniały...

 

10/10 bezapelacyjnie!

kto nie widział niech koniecznie zobaczy, a kto widział niech podzieli się swoimi refleksjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...