Skocz do zawartości
Junior

dual DDR - dręczonce mnie myśl .

Rekomendowane odpowiedzi

a czemu przepisales post dunkana? - co sam nie mozesz pomyslec tylko piszesz dokladnie to samo co przedmowca - oj nieladnie :wink:

nie przepisalem a opisalem to wlasnymi slowami, poniewaz doswiadczylem tego na wlasnej skorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu przepisales post dunkana? - co sam nie mozesz pomyslec tylko piszesz dokladnie to samo co przedmowca - oj nieladnie :wink:

nie przepisalem a opisalem to wlasnymi slowami, poniewaz doswiadczylem tego na wlasnej skorze

hmmmm cos mi sie nie chce wierzyc

post łudząco podobny do duncuna :roll: no ale dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie można by powiedzieć że dual ddr na nforce 2 to następny chwyt reklamowy . W teori 2x więkasza przepustowość, w praktyce to najwyżej +80Mbs . Siła marketingu :-) . POZDRO

Sytuacja sie zmienia diametralnie gdy masz wersje ze zintegrowana grafika ktora korzysta z pamieci RAM. Wtedy Dual DDR daje kopa zintegrowanej grafice az milo. Dla chipsetu bez grafiki roznice sa niewielkie gdyz ograniczeniem jest magistrala procesora ktora nie jest DUAL DDR a tylko DDR. System komputerowy to nie tylko pamiec i procesor ale tez inne podsystemy ktore korzystaja z DMA i tu Dual DDR moze przyniesc pewne korzysci przyspieszajac zapis i odczyt z pamieci.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazlem taka informacje :) na stronie TwojePC

 

 

XDR DRAM

Autor: R4v | źródło: x-bit labs | 17:38

 

Rambus, Toshiba i Elpida ogłosiły wspólnie premierę nowego typu pamięci - XDR DRAM. Pamięć, znana wcześniej pod kryptonimem Yellowstone, potrafi pracować z zegarem 3.2GHz, oferując ośmiokrotnie wyższą przepustowość niż najszybsze dostępne obecnie moduły DDR SDRAM. Firmy liczą, że na początek układy trafią do kart graficznych i urządzeń sieciowych, a później znajdą zastosowanie w pecetach, serwerach i systemach przenośnych. Cena nowych pamięci ma być atrakcyjna dzięki zastosowaniu 4-warstwowych PCB oraz tanich i prostych komponentów. Docelowo układy XDR mają pracować z zegarem 6.4GHz, zapewniając przepustowość do 100GB/s. Pamięć może być konfigurowana dla różnej szerokości magistrali i pojemności modułów. Rambus zapewnia licencjobiorcom pełną pomoc we wdrożeniu układów do produkcji. Toshiba i Elpida mają rozpocząć dostawy w 2004 roku, osiągając pełną zdolność produkcyjną w 2005 roku. Więcej o nowych pamięciach można poczytać na stronie Rambusa.

Co Wy Na To ? Mi szczena opadla 8O , wyorazacie sobie taka pamiec w Radeonie 9800 Pro lub FX 9800 Ultra ? :twisted: A do czasu jak te pamieci ujrza swiatlo dzienne minie jeszcze troche czasu i na pewno jakies nowe grafy wyjda... 8) Szkoda she plany sa tak odlegle... mnie jush slinka cieknie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Via podaje że kontroler pamięci w KT600 ma skuteczność koło 98% no czyli całkiem nieźle :D co do dualu w AMD to ma taki sam sens co asynchro. Gdzieś na sieci widziałem porównanie KT600, SiS748 i Nf2-400(U) no i generalnie wypadł najlepiej nF2* potem tak samo KT600 i SiS748 ale różnice były znikome według mnie nie będzie się ich dało odczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz raz to napisalem!

ale powtórze

nie wiem co wy potraficie wyczytac z tych mb/s....

Dla mnie liczy sie wydajnosc w grach!

Chocby to milo i 2 mb/s, a dawalo kopa w gierkach to spoko...

A wiec:

Quake III

Single-6,2 sek 205

Dual-5,7 sek 235

Nie pamietam juz czy dokladnie tyle...

Ale róznica w grach wynosi okolo 14%!!!

Wiec nie jest tak tragicznie jak wiekszosc pisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz raz to napisalem!

ale powtórze

nie wiem co wy potraficie wyczytac z tych mb/s....

Dla mnie liczy sie wydajnosc w grach!

Chocby to milo i 2 mb/s, a dawalo kopa w gierkach to spoko...

A wiec:

Quake III

Single-6,2 sek 205

Dual-5,7 sek 235

Nie pamietam juz czy dokladnie tyle...

Ale róznica w grach wynosi okolo 14%!!!

Wiec nie jest tak tragicznie jak wiekszosc pisze...

518477[/snapback]

a ja uwazam, ze akurat quake nie jest tu wymierny...

odpal 3dsmarka i zobaczysz... nie jeden z nas juz testy robil ;)

poza tym spisz DOKLADNE wyniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...