Skocz do zawartości
Neo_x

Umiesz pisac bezwzrokowo? :)

Umiesz pisac bezwzrokowo?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Umiesz pisac bezwzrokowo?

    • Tak :)
      46
    • Nie :(
      18
    • Ucze sie
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka All..... tak z ciekawosci pytam... kto umie pisac bezwzrokowo na klawiaturze? :) ja sie przyznam ze sie ucze :P i taki sposob pisania sprawia mi wiecej "radosci" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja umiem ;) jak nie jestem na swojej klawiaturze, to czasem lookne gdzie co jest, ale jak jestem u siebie czy w szkole, to bezwzorokowo ;) szybciej mi idzie i od razu widze, gdzie literowka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja umem jak sie rozkrece to zero patrzenia na klawiature, a tak jak siade przy kompie to 5 min na rozkrecenie sie a dalej to juz nie partze na klawiature, teraz np. wszystko napisalem bezwrokowo. Ale czasami mam takie dni z za ciula nie napisze bez patrzenia n klawiature

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy czy takie porzadne pisanie bezwzrokowe (sa specjalne kursy do tego, nawet mam taka ksiazeczke w domu) - z porzadnym ulozeniem rak na klawiaturze. bo tak to bardzo czesto sie lapie na tym ze patrze na ekran lub gdzies indziej piszac, ale jest to kwestia tego ze duzo siedze przy kompie i juz sie klawy na pamiec nauczylem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy czy takie porzadne pisanie bezwzrokowe (sa specjalne kursy do tego, nawet mam taka ksiazeczke w domu) - z porzadnym ulozeniem rak na klawiaturze. bo tak to bardzo czesto sie lapie na tym ze patrze na ekran lub gdzies indziej piszac, ale jest to kwestia tego ze duzo siedze przy kompie i juz sie klawy na pamiec nauczylem :)

Dokładnie. Częste zdania, zwroty ma się wkute :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz jakos juz niepotrafie pisac wzrokowo bo sie gubie :D

do nauki sluzyl mi mistrz klaw. ale niepowiem pierwsze dni to byla meczarnia, tak mi sie klawisze mylily ze poprostu szalu dostawalem :D ale z czasem to wpada w nawyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sobie mysle ze chyba od jutra zaczne porzadne cwiczenie i sie naucze tak calkowicie poprawnie bezwzrokowo bo to i szybciej i przyjemniej i bez literowek :)

btw dzis napisalem na tweaku 1/4 moich wszystkich postow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe.. ja pisze bezwzroko, pamietam gdzie wszystkie literki sa mnie wiecej i jak jakas pomyle to wciaskam backspace i proboje dalej :D, pozatym w szkole na jeden lekcji uczyli mnie jak szybko i efektywnie pisac :D (text napisany w calosci bez patrzenia na klawe, no moze procz entera :roll: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zainspirowal kolega dzisiaj,,,, a znam go 4 lata :P i tak sobie pomyslalem czemu on moze pisac bezwzrokowo a ja nie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys z nudow siedzialem i sie uczylem pisac bezwzrokowo , ale jak pisze bezwzrokowo to musze o tym nie myslec bo jak zaczne myslec to nie moge znalesc zadnej literki :]

 

Zycze milego cwiczenia , to naprawde nie takie trodne :]

 

 

Pozdrawiam

Snake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że w 90%. Czasami zdarza mi się looknąć na klawę :lol: A w sumie bezwzrokowo pisać nauczyłem się właśnie na forach - odkąd dołączyłem do tweaka już posiadałem tę umiejętność :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczolem sie uczyc w momencie jak podiolem studia informatyczne .stwierdzielem ze informatyk to powinien umiec. wiec zaczolem i do tej pory sie ucze. to juz rok a non stop popelniam bledy w pisaniu, patrzec na klawiature nie musze tylko sie zawsze spiesze i brak mi przy tym skupienia , a co za tym idzie naciskam to co nie trzeba . aha i naj wolniej pisze mi sie dlugie wyrazy. moja rada dla poczatkujacych - nie spieszcie sie .dla ulatwienia pisania nie uzywam ś,ć,ą itd. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh sciagnalem sobie mistrza klawiatury, nie dosc ze mnie lapska bola to na pierwszej lekcji (literki asdf) robilem srednio po 40 bledow :/ bedzie ciezko ale trudno - postanowilem ze sie naucze porzadnie to sie naucze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W quake 3 bezproblemu bezwzrokowo, normalnie ciut gorzej, ale się ucze...

hehe dobre ja mam podobnie ( o jezu tego posta prawie napisalem nie paczac na klawe, heh ile przy tym q3 sie mozna nauczyc :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, szesc lat posiadania kompa robi swoje, pisze bezwzrokowo wiekszosc czasu. Oczywiscie czasami lookne na klawe jak zrobie literowke ale to taki odruch bo czesciej poprawiam sie automatycznie. A jak juz sie prawie pisze bez patrzenia to moim zdaniem uczenie sie jakichs mistrzow klawiatury nic nie da bo ma sie juz swoj styl i koniec, taka nauka to meczarnia...

 

Ale wiecie co.. frajda to jest pisanie bez patrzenia, szczegolnie jak sobie czlowiek uswiadamia ze pisze i nie patrzy ;) Pozniej patrzy coraz rzadziej a wkoncu tylko zeby ulozyc tece ;)

 

PS. A myszka klikacie jak ? Z patrzeniem czy bez ? :wink:

 

PPS. Mistrza klawiatury mialem w szkole, obowiazywaly 2 lekscje pierwsze... robilem cos pod 300znakow na minute :P Chyba 270 jakos tak... oczywiscie 6 siadlo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz to sie tym mistrzem bawic juz nie bede bo mi reka odpada...

Sychy mysle ze nawet jak sie pisze nie patrzac na klawe taka nauka z takim programem ma sens bo majac pewna wprawe i umiejenosci pisanie jest szybsze i bez bledow. wlasnie po to sie chce nauczyc porzadnie, mimo ze pisze szybko i bardzo czesto nie patrzac na klawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh sciagnalem sobie mistrza klawiatury, nie dosc ze mnie lapska bola to na pierwszej lekcji (literki asdf) robilem srednio po 40 bledow :/ bedzie ciezko ale trudno - postanowilem ze sie naucze porzadnie to sie naucze :)

Rzuć linkiem do tego mistrza klawiatury, bo mi się nie chcę szukać. Nie wiem nawet, czy będzie mi się chciało uczyć pisać, no ale spróbuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...