Skocz do zawartości
gooliver

Kupno LGA 1150 czy rozbudowa LGA 775

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W tym temacie mam zgrubsza wybrany zestaw pod 1150:

http://forum.purepc.pl/topic/363152-zestaw-dla-core-i5/

 

Zastanawiam się czy jednak nie rozbudować starego 775

 

Teraz mam:

Płyta główna: Gigabyte GA-P31-DS3L

Procesor: Intel Core2 Duo E8400 3Hz

Pamięć: GoodRam DDR2 2 x 2GB 800MHz CL5

Karta graficzna: Radeon 4850 PowerColor 512MB 2xDVI (PCI-E)

Zasilacz: Modecom MC-400ATX 2.0 PFC

 

Kupiłbym używane (ceny z odstawą):

Płyta główna:GIGABYTE GA-EP45-DS3 -170zł

Procesor: Core 2 Quad® Q9550 2.83GHz - 410zł

Pamięć: GoodRam DDR2 2 x 2GB 800MHz CL5 - 280zł (ze starymi pamięciami będzie razem 4x2GB)

 

NIe zamierzam podkręcać. Proszę o radę jaką kartę graficzną i zasilacz wybrać.

Edytowane przez gooliver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za płytę, procek i pamieć w LGA 775 wychodzi mi 860zł

Te same rzeczy w LGA 1150 mam za 1308zł

Na zasilaczu i grafice też zaoszczędze, dysk twardy ostatecznie mogę zostawić stary więc nie tak do końca bez sensu.

Pytanie jaka najlepsza grafika była by do tego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4460-3-20ghz-lga1150-box-bx80646i54460-haswell-refresh-636603/

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85m-g43-intel-b85-lga-1150-matx-b85m-g43-585576/

http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-tactical-ddr3-1600-cl8-8gb-blt2cp4g3d1608dt1tx0ceu-491985/

 

1265zł, a masz jednostkę znaaaacznie mocniejszą, niż ten stary quad. Do tego gniazda Sata3/USB3, więc spokojnie możesz do nich przyłączyć nowe peny i SSD, bez żadnej straty wydajności. No i o wiele mniejsze zużycie prądu.

 

A warto brać tego 4460, ponieważ obecnie jest tańszy, niż słabszy 4430.

 

Co do grafiki, to spróbuj powalczyć o to:
http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-750-1gb-gddr5-nowa-i4725195200.html

 

A jakby co, to te karty normalnie chodzą za 400-450zł, a jest to naprawdę świetny i oszczędny układ.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według instrukcji płyty głównej nie ma problemu z obsługą 4 kości pamięci, na necie też nie widziałem żeby ktoś opisał taki problem.

Chodzi mi o to jaką max kartę dac żeby procek jej nie ograniczał.

Widziałem ktos polecał do tego procka

Radeon R7 250X, 1GB lub HD7770,  żadnej z nich nie znalazłem sensownej uzwanej.

Kupiłbym nową Asus Radeon R7 250X, 1GB GDDR5 (128 Bit) - 353zł na morele.

 

Wychodzio by więc:

Płyta główna:GIGABYTE GA-EP45-DS3 -170zł

Procesor: Core 2 Quad® Q9550 2.83GHz - 410zł

Pamięć: GoodRam DDR2 2 x 2GB 800MHz CL5 - 280zł (ze starymi pamięciami będzie razem 4x2GB)

Grafika: Asus Radeon R7 250X, 1GB GDDR5 (128 Bit) - 353zł

 

Jeśli taka grafilka by została to jaki zasilacz do tego dać?

 

Dammeron taki zestaw mam opisany w oddzielnym wątku (patrz 1 post), tutaj chciałem wybrać zestaw pod775. Na koniec zdecyduje co wybrać.

Z USB 3.0 nie ma problemu w starym kompie mam kartę PCIe z 4 wejściami USB 3.0

Edytowane przez gooliver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. po pierwsze primo, jak zauważono wyżej - nie opłaca się rozbudowa

2. po drugie primo - patrz punkt 1

3. po trzecie - patrz punkt 2 i 1

4. wtopisz. obojętnie co zrobisz wtopisz kase. w kompy kase się topi. tyle ze upgradując 775 nic nie zyskasz, w dodatku - jak zauważono, 4 kostki MAJĄ problem by działać razem - wiem coś o tym, na 2 konfiguracji z podpisu z trudem odpalałem 8gb w 4 kościach, dało się ale trza było dobrze kości sparować, ustawiać w biosie, kombinować...Mowisz  ze krecic nie chcesz - wymiana tym bardziej bez sensu. Zyskasz może z 5% więcej wydajności a gry jak łupały to nadal będą łupać...

5. pankt punkt 4- mniej wtopisz wydając więcej kasy na nowszą podstawkę. I tyle. JA bym jeszcze to kręcił...wszystko kręciłem od mojego 2 procka w życiu, celka 300A...sru i było 450 z 300.Mhz...Zysk za darmo. Ofc, cza mieć choć namiastkę dobrego chłodzenia...ale Intele to nawet boxy sie kręci...

6. kup co chcesz, twoja kasa, twoj problem, najwyżej za 2 miesiące będziesz mieć problem by sprzedać to badziewie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dammeron taki zestaw mam opisany w oddzielnym wątku (patrz 1 post), tutaj chciałem wybrać zestaw pod775. Na koniec zdecyduje co wybrać.

Z USB 3.0 nie ma problemu w starym kompie mam kartę PCIe z 4 wejściami USB 3.0

 

To po co zakładasz nowy temat, skoro mogłeś to kontynuować w tamtym? Tak się właśnie robi śmietnik na forum.

 

A co do wyboru platformy - to albo zapłacisz teraz 860zł+grafika i za pół roku znowu będziesz szukał czegoś nowego, albo kupisz teraz porządny komplet za 1300+grafika i masz temat z głowy na co najmniej 2 lata.

 

A ramy DDR2 lubiły się sypać (sam trafiłem na 2 uwalone komplety, i to gdy 'trójki' były dopiero nowością). Teraz te kości mają już dobre kilka lat i jest ich niewiele, przez co ciężej trafić na porządny komplet. A Ty na dodatek chcesz mieć 4 takie kostki, co znacząco zwiększa szanse na złapanie padaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co zakładasz nowy temat, skoro mogłeś to kontynuować w tamtym? Tak się właśnie robi śmietnik na forum.

 

Twoim sposobem robi się śmietnik w dyskusji.

 

Dobra ta dyskusja nie ma sensu. To porównanie procków wyjaśnia wszystko:

http://www.purepc.pl/procesory/jaki_czterordzeniowy_procesor_wybrac_intel_core_i5_czy_amd_fx

Tym bardziej, że nie zamierzam podkręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...