Skocz do zawartości
Send1N

Thermaltake Smart SE 630W - napięcie 12V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam tak zasilacz od 3 tygodni więc jest nowy http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-630w-80-bronze-sps-630mpcbeu-549805/ dzisiaj założyłem kartę Asus R9 290 Directcu ii i zauważyłem że napięcie na lini 12V minimalnie wynosiło 11.46 .... ten zasilacz polecano mi na forum że jest bardzo dobry za dobre pieniądze. Czy jest możliwe że trafiłem na marną sztukę? z komputerem się nic nie dzieje ale martwię się o to bo jest blisko już do minimalnych 11.40 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedfanem ale wątpie że są przekłamania bo jeszcze miesiąc temu miałem w tym kompie chiefteca 560W i hd7950 i tamten zasilacz trzymał idealne napięcia 12.20 w idle 11.97 pod obciążeniem co w porównaniu do tego jest marnym zasilaczem nie posiadam miernika niestety i nie mam od kogo pożyczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięć nie mierzy się softowo tylko miernikiem !!!

 

Jak chcesz porządnie sprawdzić czy zasilacz trzyma napięcia to kup miernik i nim sprawdź napięcia .

A jaki ten miernik kupić ceny wahają się od 10 zł do 500 na allegro czy taki za grosze się nada? http://allegro.pl/l44-miernik-cyfrowy-multimetr-cyfrowy-dt-830b-i4640753168.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah no tak ale głupek ze mnie... czyli na tych rysunkach które mi pokazałeś klaus idealnie w tych miejscach (chodzi o wtyczki pci-E) będą żółte i czarne kable dobrze rozumiem? I nie zależnie w który czarny wsadzę czarny kabel od miernika i w który żółty czerwony kabel będzie ok?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem miernik pomierzyłem na płycie na CPU i na karcie napięcie najniższe przy max obciążeniu 11.81 więc wszystko ok. Jednak mieliście racje co do tych wartosci w programach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...