Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

alwin - na pcie...jakiś problem w tym ?...

 

Stalovy - wszystkie karty nV serii 6 (6200/6600/6800) + 7800GS...

 

wszystko od zasobności portfela zależy :)

 

Edit: - zapomniałem o ati 1xxx... :)

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam niedawno kupiłem radka 9800 pro, kilka dni temu dokupile chlodzenie pentagrama xc 80 cu, i niestety troszke ukruszylem rdzeń :? Tak do pracy na codzien, grafiki 2d filmow itp jest ok ale neistety w nowych grach na szejderach jest kilka artefaktów <_< Wiec pozostaje mi sprzedac to i kupic cos nowego, tak do 1 tysiaka to co mozecie zaproponowac? Aha i zamierzam kupic plyte glowną z czipsetem ALI (czy tam ULI- niewiem) wiec bierzcie pod uwage karty na AGP i PCIE. Ja myslałęm nad GF 6800 GS ale lepiej zapytam expertów B)

Za niewiele ponad 1300 zł jest świetna karta graficzna - GeForce 7900 GT. lepsza od 7800 GTX 512 - bez sciemy. Niestety to prawie, że całkowita nowość na rynku, więc jest trudno dostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ox, thx za odpowiedź(-i).

 

Podsumowując:

NV -> GF6xxx oraz GF7xxx, czyli GF6200/6600/6800 (w różnych odmianach) oraz GF7800GS, zaś Ati -> Xxxx i X1xxx, czyli X700/800/850 (w różnych odmianach) oraz X1000/1300/1600 (mówimy cały czas o szynie AGP). Poprawcie mnie, jeśli się mylę co do modeli (mogłem nie wszystkie wymienić).

Teraz z kolei (parę minut temu) dowiedziałem się z artykułów w necie, że karty firmy nVidia mają jakiś problem z HDR (nie jestem pewien, ale chyba chodzi o to, że nie można włączyć FSAA gdy ma się włączone HDR). Czy karty Ati też mają takie ograniczenie?

 

Padło pytanie o $ -> odpowiadam: nie ma górnej granicy.

Mój komp to: mobo ASUS A7N8X DLX GOLD (rev2), AthlonXP 1700+, 2x256MB DDR333 2.5CL Seitec, zasilacz Tracer 400W (wiem, shitny - zamierzam go wymienić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na agp nie seria Xxxx (jak i na pci-ex one mają PS 2.0)

A co do aa i hdr, to prawda na gf 6xxx i 7xxx nie da się tych dwóch opcji na raz odpalić, bodajże na Radeonie X1900 (jak nie na niższych też) jest to możliwe :)

A co do $ to jak nie chciałbyś co chwilę zmieniać grafy to:

http://allegro.pl/item95507280_xfx_7800_gs...95_1400mhz.html

Choć wg mnie lepiej wydać max ~700zł na modowalnego 6800 na 16/6 lub na jakiegoś 6800GS bo pakować tyle kasy w grafę nie ma sensu.

Pozatym przydałoby się jeszcze drugie 512mb ram tak, żeby 1gb był (wiem z własnego doświadczenia, że 512mb to mało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na agp nie seria Xxxx (jak i na pci-ex one mają PS 2.0)

Ooo, szkoda... Chciałem kupić X850, ale skoro nie ma HDR, to odpada...

 

A co do aa i hdr, to prawda na gf 6xxx i 7xxx nie da się tych dwóch opcji na raz odpalić, bodajże na Radeonie X1900 (jak nie na niższych też) jest to możliwe

Zastanówmy się: jeśli kupię GF7800GS to zyskuję potężną i szybką kartę grafiki z HDR (niedziałającym niestety z FSAA), więc żeby grafa ładnie wyglądała, musi być w rozdziałce minimum 1280x1024? Zas jeśli kupię X1600 to pogram z FSAA+HDR, ale płynnie w rozdzielczości co najwyżej 800x600? :)

 

A co do $ to jak nie chciałbyś co chwilę zmieniać grafy to:

http://allegro.pl/item95507280_xfx_7800_gs...95_1400mhz.html

Choć wg mnie lepiej wydać max ~700zł na modowalnego 6800 na 16/6 lub na jakiegoś 6800GS bo pakować tyle kasy w grafę nie ma sensu.

Pozatym przydałoby się jeszcze drugie 512mb ram tak, żeby 1gb był (wiem z własnego doświadczenia, że 512mb to mało)

Wg. mnie ma sens (ja chcę zagrać w X3:Reunion i Obliviona z grafą na max! ;) ). Ale faktycznie zwiększenie RAMu również jest w moich planach... :] Poza tym czekam na upowszechnienie się akceleratorów fizycznych (przewiduję, że za parę lat będzie się kupować karty graficzne ze zintegrowanym akceleratorem fizycznym; na początku akceleratory grafiki 3D też były osobnymi kartami...). W sumie, w świetle pojawienia się tych akceleratorów, można kupić sobie słabszą kartę graficzną (np. X1600), a potem - gdy już będzie taka możliwość - dokupić akcelerator fizyczny, czyż nie? Te akceleratory zdejmą chyba sporo obliczeń z GPU? Czy nie...? Może one tylko zwiększą realizm i ilość efektów, które pojawiają się w grze... :/

Cholercia... Jestem w kropce: z jednej strony silna karta i wybór pomiędzy HDR i FSAA (GF7800GS), z drugiej obsługa FSAA+HDR, ale słaba wydajność procesora karty (x1600) (+ możliwość, że po dodaniu akceleratora fizycznego, prędkość grafiki wzrośnie...). Ło hoho... Co wybrać?

 

PS. Trzeba też wziąć pod uwagę zasilacz, co nie? Do x1600 wystarczyłby chyba ten, który posiadam obecnie (tracer 400W), ale do GF7800GS musiałbym już kupić coś mocniejszego, prawda? Czy się mylę i do x1600 też muszę kupować nowy, mocniejszy zasilacz?

 

PS2. Co sądzicie o tym lolku? http://www.allegro.pl/item96728005_xfx_780...io_import_.html

Edytowane przez Stalovy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która z tych kart będzie najlepsza?? Może coś innego w podobnej cenie?? Raczej podkręcał nie będe na początku. Powinna też mieć jak najcichsze chłodzenie no i dobrą jakość obrazu na tv:

 

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...tid=5&grupa=213

 

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...tid=5&grupa=213

 

http://sklep.morele.net/?pg=product_info&P...BRD_name&dspl=p

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=3046

 

No i oczywiście musi być nowa, ze sklepu i z gwarancją (ew. allegro ale też ze sklepu).

 

Aha mój sprzęt Semp939 +1gb ramu,zasilacz fortron 350 (powinien wystarczyć).

Edytowane przez Craven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx za rade. A jezeli chodzi o nowe karty, to ktora wydaje Ci sie lepsza gF6200 czy R9550 ? oczywiscie mowie o 64-bitowym 6200 bo z tego co widze to 128bitowego juz nie dostane nowego. Mowiac lepsza mam na mysli wydajnosc ale tez problemy z grami bo slyszalem ze R9550 potrafi czasem wywalac spore krzaki.

 

pozdrawiam

tzn. wisz.. bo R9550 tez nie ma HDR ;] ogolnie obsluguje dokladnie te same technologie co R9500 tak wiec polecam R9500 z tych co wymieniles ;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Craven:

Jak już to tego Galaxy GeForce'a 6600GE (a, najlepiej wersje z chłodzeniem Zalaman'a)

Stalovy:

Chciałem napisać, że wg. mnie nie mam sensu pakować tyle kasy w grafę na AGP :)

Lepiej np. dooszczędzić trochę kasy i kupić Sempa 3k+ na s. 939 + ASRock'a Dual S-Ata2 + Freezer64 Pro (Koszt max 700zł) i jakiegoś 7600GT GeForce'a (koszt ~1.5k zł, a dokładnie 1478zł w www.esc.pl) Na początek (W X3 Reunion da się pograć na max: http://pcarena.pl/art-425,4.html)

Część kasy miałbyś za stare mobo i procka, ran dokupiłbyś później, a wtedy zasiłka min. Fortron 400w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm stanę w najbliższym czasie przed wyborem karty graficznej pod PCI-E. Mam na ten cel przeznaczone 650zł. Jaką kartę warto wybrać ? X800XL vs X1600XT, a może coś ze stajni Nvidii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem wymienić karte ze swojego GF4 MX440 na coś wydajniejszego. Dysponuje funduszami do ok 200zł . Zastanawiam sie nad zakupem Radeona 9500 / 9550 z allegro. Co mozecie mi polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem wymienić karte ze swojego GF4 MX440 na coś wydajniejszego. Dysponuje funduszami do ok 200zł . Zastanawiam sie nad zakupem Radeona 9500 / 9550 z allegro. Co mozecie mi polecić ?

Radeona 9500 128/256 @9500PRO lub pełnego 9500PRO, a jak ta kosztuje za dużo to 9550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 9500X9700 masz 128mb 256bit pamięć i 8 potoków, a 9550@9600 to 128mb 128bit pamięci i 4 potoki. Więc warto upolować np. takie coś:

http://allegro.pl/item94674204_ati_radeon_...a_do_9700_.html 269zł

Nawet 9500PRO 128mb 128bit 8 potoków jest wydajniejszy od 9550:

http://allegro.pl/item97044110_okazja_ati_...8ddr128bit.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm stanę w najbliższym czasie przed wyborem karty graficznej pod PCI-E. Mam na ten cel przeznaczone 650zł. Jaką kartę warto wybrać ? X800XL vs X1600XT, a może coś ze stajni Nvidii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 9500X9700 masz 128mb 256bit pamięć i 8 potoków, a 9550@9600 to 128mb 128bit pamięci i 4 potoki. Więc warto upolować np. takie coś:

http://allegro.pl/item94674204_ati_radeon_...a_do_9700_.html 269zł

Zgadzam się z tobą ale przestrzegam przed tym kolesiem !! Kupiłem te niby modowalne 9500 i po odblokowaniu potoków arty w NFS:MW i Far Cry'u. I ja akurat nie jestem jedynym przypadkiem któremu ten koleś wystawił taki numer. Także kupowaniu u pana KWM mówimy N I E :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta bedzie raczej odpowiednia do @ 9700 ??

moja karta wyglada tak samo :D

ale to chyba nie daje gwarancji modowalnosci :P

 

lakomy kasek, ale gosc nie pisze czy po zmodowaniu pojawia sie szachownica w grach, bo czesto karty przechodza nawet 3dmarki bez artow/szachownicy a potem w grach jest lipa.

ty ryzykujesz ;]

 

ja powiem jeszcze cos o sklepie KWM -> czytalem opinie o tym sklepie w topicu o radku 9500 i tam chyba nikt nie byl z niego zadowolony, nikt poza mna, ale boje sie ze jestem wyjatkiem, bo ogolnie to wlasnie u niego kupilem i dostalem super sprzet.

dodam jeszcze ze gdybym znal tamte opinie ( poznalem jak juz zalicytowalem -> bardzo niemądrze :P ) to pewnie bym jej nie kupil. teraz jednak jestem mega good zadowolony i ciutke odwazniejszy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecili do takiego zestawu PD930 + P5ld2 za ok 450 zeta

Radeon X800GTO Sapphire 128MB DVI + TV bulk (PCI-E)

Radeon X1600 Pro Microstar 256MB TV&DVI BOX

czy może coś z 6600GT ??

 

Allegro/OC/mod - nie wchodzą w gre ma być standard i ze sklepu ( chodzi mi poprostu co lepsze z tych 3 opcji jak bym miał gdzieś sobie kupić)

komputronik tu jest tylko ze wzgledu na duzy wybór :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mctel: 9500pro ma standardowo 8 potokow, ale pamiec 128-bitowa, takze nie mozna go przerobic na 9700pro, tam tylko tak pisze ;]

 

 

btw. freelancer7 twoj link do wyniku 3dmarka 05 nie dziala Dołączona grafika a tak chcialem porownac Dołączona grafika

 

pozdr.

Edytowane przez Tomcool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Za jakis czas tzn okolo miesiaca mam w planach zmienic grafike z X600Pro na cos z VIVO. Bylo by rowniez milo miec pasywne chlodzenie, ale z mozliwoscia instalacji np wiatraka 80mm np seria TurboForce w gf6600. Raczej nie planuje cofac sie w rozwoju i kupowac cos wolniejszego, ale jednoczesnie chcialbym zmiesicic sie w kwocie max 600zl. Co w tym przedziale pod PCI-E?

1. Czy VIVO to jednoczesnie tuner TV czy tylko video in oraz out?

2. Czy warto jeszcze pakowac sie w 128mb? 6600GT z VIVO i 128mb jest ponizej 500zl.

3. X1600Pro raczej odpada bo w testach jest czesto slabszy od 6600gt. Chyba ze sie myle?

4. Jakie sklepy polecacie poza tymi co sa na skapiec.pl ?

 

Miejsce kupna to oczywiscie sklep internetowy. Allegro raczej nie, chyba ze sklep bedzie wystawial.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy VIVO to jednoczesnie tuner TV czy tylko video in oraz out?

2. Czy warto jeszcze pakowac sie w 128mb? 6600GT z VIVO i 128mb jest ponizej 500zl.

Vivo to tylko video in video out.

Co do 128 MB to większa ilość wątpie żeby coś dała w 6600GT, więc się napewno nie opłaca przepłacać. Ilość pamięci RAM powina być adekwatna do wydajności karty.

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...