Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Zeby bylo jasne mowimy o DX9

GF 7900GS bez O/C jest juz wydajniejszy/szybszy od 8600 w grsz z DX9

Po O/C 7900GS zjada calkowicie 8600.

 

7900GS ma 2 wieksza przepustowosc pamieci !!!

Nie podkrecane obie karty w 3Dsmarkach nieznacznie ale bardzo nie znacznie wgrywa 8600 bo ma wyzse taktowanie 540/1400 a 7900gs 450/1320 rownajac taktowania 7900 zjada 8600 :) a doskonale wisz jak dobzre podkreca sie 7900.

2 sprawa to ... zanim powstana gry na DX10 to minie z dobre polroku do tego czasu 8800 stanieje 200-300zl.

A do tego czasu mozna spokojnie uzywac 7900 pod DX9 bo jest wydajniejszy a chodza poglaski ze ma byc DX10 pod XP i 7900 bedzie obslugiwal DX10 czy to prawda zobaczymy.jest nadzieja i do spora bo microsoft bedzie wspieral platforme Xp do roku 2014 !!!!! czyli na 80 % DX10 pod XPka bedzie

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem,dx 10 mnie nie interesuje,bo wiem,ze to marketing (przynajmniej narazie).

 

Tak wiem,że 7900gs sie fajnie podkreca,tyle,ze mialem kiedys 6800ktore fajnie sie podkrecalo,a po paru miesiacach musialem zjezdzac z taktami i blokowac potoki,bo wsio siadalo :/

Do tego w dzisiejszy grach pierwsze skrzypce gra gpu,a nie vram,wiec na przepustowosc pamieci patrze z przymruzeniem oka.

 

Do tego poczytalem troche temat o 8600gt/gts i pare recenzji (min na benchmark.pl i zagraniczne) i wychodzi,ze na stock'u 8600gt ma prawie 3x większą wydajność geometryczną od 7900gs,że o 8600gts niewspomne (aczkolwiek wydajność wypełniania pikseli/tekseli 7'ka ma dużo większą)

Ale to juz wiem ze gts nieoplaca sie brać, jak już to 8600gt, tylko pytanie jaki jest procent podkręcalności tych kart?

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pytanie jaki jest procent podkręcalności tych kart?

to to juz ci nie powiem karty w rekach nie mialemi nie podkrecalem,pewnie jak w weikszosci kart zalezy to od pmodelu jaki trafisz.Ale z tego co widzialem w testach to ok 15%.

jak dla mnie 8500/8600 to straszne kastraty seri 8800 :E te serie podchodza pod slawna FX :D dla tego nie pakowal bym sie w nie narazie do czasu az wyjdza te cholerne gry na DX10 i bede zetelne testy a nie takie pisane patykiem po wodzie itp.

Zrobisz jak uwazasz decyzja twoja pieniazki twoje .Jak wezmiesz 8600Gt/gst to daj jakas recke co to za karta i co faktycznie tam mozna osiagnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukam jeszcze...

...już poszukalem-(jak już pisalem dx10 nieobchodzi mnie teraz jeszcze) wiec 7900gs zdecydowanie jest lepszy od 8600gts,a co dopiero gt.

 

Dochodzi jednak (niestety znowu :/) kolejna wątpliwość, której testami poprzeć nie można (bo ich niemajeszcze) 8600 GE

Jako że dopiero planuje zakupy to poczekam i na te testy.

pzd

 

 

ps. Dla tych co jeszcze/ciągle się wahają,a chcą kupić coś teraz-> 7900gs do grania, 8600gt/gts do [maximus gluteus]

ps2. Czy ten wasz wypasiony Galaxy to wygląda właśnie tak jak ten? Bo ten jakiś dziwny, czarny laminat zamiast niebieskiego, no i od chińczyków to i ewentualną gwarą mogą być problemy :/

 

ps3. Poczytałem testy 8600GE na frazie i znowu mam mętlik w głowie :/ Bo w sumie to zapalonym graczem nie jestem i tak myśle, czy taki GE nie będzie za około rok łatwiejszy do sprzedania ??? (będzie już pare gier pod dx10,dzieciaki sie napalą,wiec sprzedałbym go i kupił coś z nowej stajni).

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie stanąłem przed dylematem kupna karty graficznej mam kilka opcji. I właśnie tutaj prosiłbym Was o poradę.

 

Po pierwsze nie mam zamiary wchodzić w DX10 seria 8600 wydaje się niezbyt dobrym wyborem w tej chwili a z racji iż mam Compaqa P1220 czyli całe 22" zatem interesuje mnie wydajna karta pozwalająca pograć w większość rzeczy w rozdziałce 1600x1200 z wszystkimi bajerami najgorzej 1280x1024, szkoda monitora na 1024x768.

Na kartę mam 750zł i ani grosza więcej

 

A co do mojego wyboru

 

1.Opcja najmniej do mnie przemawiąjąca ale czy najgorsza?

Radeon x1950XT z 256MB na pokładzie

 

2.Opcja oszczędnościowa 7900GT/7950GT 512MB i próba dobijania do zegarów GTX (jakieś GB czy XFX

 

3. Najbardziej mnie interesujące wyjście 7900GTO 512MB na pokładzie i pogonienie do GTXa

 

Zatem co moglibyście mi polecić chyba że byłoby jakieś lepsze wyjście w tej sytuacji

Edytowane przez macias84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy CM 7900GS 600/1600 za ~550zł i kręcić :)

Z jednej strony dx 10 to tak ~1.1k zl przynajmniej - 88GTS (odpowiedzi ATI w klasie mid nie ma jeszcze), a z drugiej strony wg. mnie 750zł to już za dużo na dx 9

Taki 7900GS będzie akurat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro 256 starczy to może jednak x1950XT i wio z nim na XTX na allegro widziałem już za 680zł wersję od Sapphire'a

Zapomnij o czyms nizszym od 8800gts do 1280x1024 na max w call of juarez , a nawet do carbona (1280+AAx4), czy chocby obliviona (1280x1024 max z hdr) mialem 7900gto 512 kreconego na 700/1600 (ponad GTX) i jest po prostu za wolny do 1280x1024 wszystko na max, a co dopiero jak wlaczysz AA :/

Poczytaj testy na egieldzie... http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2171-33

Dozbieraj lepiej do 8800gts, niedlugo powinny spasc ponizej tysiaca zl

 

Zaraz beda posty typu, gra ma skopany engine..., tylko 8800gts da rade bez problemu

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od serwisu który robił testy

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=363&...ctr_str_numer=4

 

No nie wiem czy dam radę uzbierać tyle siana

Za niedługi czas zastanawiałem się czy by nie pogonić Antka a wziąć X2 3800 na AM2 i z 2Gb RAMu poskładać to na KN9

Dlatego wspomnialem ze mialem 7900gto@gtx i mowie ci jakie sa odczucia podczas grania w 1280x1024 w nowsze gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zmieniłem zdanie i nie będę oszczędzał na grafie -> 8800gts320,a to dlatego,ze gtx za duzo straci na wartosci, gts to min zeby pograc w nowe gry na przyzwoitych detalach.

Mysle ze na 2lata (bo niejestem maniakiem fps etc.) wystarczy.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może 6800GT ;) Raczej zje tego 7300GT

http://allegro.pl/item200034969_gf_6800gt_...ier_gratis.html

No wlasnie nie wiem dlatego pytam ale chyba wezme to co pokazales.Mam nadzieje ze bedzie tak samo dobra jak moj swietej pamieci gigabyte.A wszystko przez durne chlodzenie AC :angry:

 

A moze jakiegos Radeona??

Edytowane przez zwierzak07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogram na niej w Stalkera, Obliviona, Gothica 3 itd.?

 

P.S:

Znajdę ją gdzieś taniej np. na skąpcu , bo tam są różne wersje tej karty.

 

p.s2:

 

Aha i jak jest z ciszą, bo ona ma wentylator, bardzo go słychać?

Edytowane przez pentliczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem już kupę informacji o kartach graficznych na forach i innych portalach i wydaję mi się że najlepszy wybór to GF 8800 320 MB.

Dlatego że ma przepustowość pamięci 62 GB/s i 96 strumieni i 20 Ropów. Sam zainwestuje w Sierpniu w taką kartę i platformę na bazie athlona X2.

 

Na papierze 7900 GS wyglądają świetnie w stosunku do swojej ceny, tylko że najnowsze gry będą bardziej sprzyjały nowoczesnym kartom które mają zunifikowane jednostki graficzne. W niektórych nowszych grach Gf 8600 GT potrafi dogonić 7900 GS, a to coś już znaczy. Logiczne jest rozumowanie, że programiści będą pisać gry pod nowe karty a nie pod stare. Trzeba czekać aż GF8800 320 MB stanieje do 900 zł i brać nie wybrzydzać.

 

Tak sobie myślę że tani athlon X2 + Gf 8800= fajna grafika, no i oczywiście minimum 2 GB pamięci ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaa... widziałeś, co potrafi 88GTS 320MB w DX10 ?? W jakiejś strategii dała 7-9 FPS ... karta z wysokiego middle-end z taką prędkością !! Jak nic sytuacja taka jak w przypadku FXów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje kilka pytań dotyczących GF 7900

1. Wersja 256mb czy 512 mb?

2. Dlaczego wersja 256 jest droższa od 512? (patrz linki)

3. Czy to prawda że wersja 512 jest wolniejsza od 256? :unsure:

4. Lepiej szukać od razu wersji z Zalmanem czy kupić coś tańszego a potem dokupić same chłodzenie?

5. Brać Galaxy czy rozejrzeć się za innymi firmami? (kartę będę chciał podkręcić)

6. A może rozejrzeć się za jakimś Radeonem z podobnymi parametrami? (prosiłbym o podanie modeli podobnych do 7900)

 

Linki:

Galaxy GeForce 7900 512/256mbit

Galaxy GeForce 7900 256/256mbit

Edytowane przez LOL_XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego, ze sa to ceny z kosmosu i w ogole teraz nie dostaneisz 79GS'a z Zalmanem

 

teraz mozna kupic juz Galaxy 7900GS 256MB 1.4ns 475/1400 za 391 zl, a z pamieciami 1.2ns i taktowaniem 600/1600 za troche ponad 500 zl

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...