Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

O to mój wiekowy sprzęt:

 

Dołączona grafika

 

 

Chciałbym wymienić tą tragiczną kartę tylko trzeba wziąźć pod uwagę to, że mój budżet nie jest za wysoki. Mam 150/200zł do wydania. Ta karta będzie dobra?

Palit GeForce 7300GT Sonic 256MB DDR3 AGPx8

 

Mój zasilacz do ModeCom 300W

Edytowane przez korzonekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W obawie, że nie przyjmą mi 88gt na gwarę...

Jaka jest absolutnie najtańsza karta, która umożliwiła by mi grę we w miarę nowe gry w wysokich rozdziałkach (nie musi być koniecznie 1920x1200, ale cosik panoramicznego i żebym nie widział różnicy ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W obawie, że nie przyjmą mi 88gt na gwarę...

Jaka jest absolutnie najtańsza karta, która umożliwiła by mi grę we w miarę nowe gry w wysokich rozdziałkach (nie musi być koniecznie 1920x1200, ale cosik panoramicznego i żebym nie widział różnicy ;) ).

8800gt :D,ale lepiej dołożyć do hd4850 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W obawie, że nie przyjmą mi 88gt na gwarę...

Jaka jest absolutnie najtańsza karta, która umożliwiła by mi grę we w miarę nowe gry w wysokich rozdziałkach (nie musi być koniecznie 1920x1200, ale cosik panoramicznego i żebym nie widział różnicy ;) ).

9600GSO 768MB.

korzonekk weź GF6600. Szybsze grafiki będą dławione przez proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić tą tragiczną kartę tylko trzeba wziąźć pod uwagę to, że mój budżet nie jest za wysoki. Mam 150/200zł do wydania. Ta karta będzie dobra?

Palit GeForce 7300GT Sonic 256MB DDR3 AGPx8

 

Mój zasilacz do ModeCom 300W

Zasilacz masz na 99% ModeCom Feel albo inne scierwo. Do wymiany zanim wymienisz cokolwiek innego. Najtanszy substytut ktory jest ZASILACZEM to ModeCom MC-350 (cena ok. 70-90zl).

 

A grafika calkiem calkiem, tylko pytanie za ile :)

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dylemat, co wybrac. Jest dwóch kandydatów na nową grafikę (po GF 7300GT):

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,52668/

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,52667/

 

Jedyną różnicą są zastosowane rodzaje pamięci (pierwsza - DDR2 @ 1000 MHz, druga - GDDR3 @ 1400 MHz)

 

Czy opłaca się dokładać te 54zł? Czy wydajność tej droższej karty będzie dużo wyższa?

Od razu mówię, że nie mam dużo kasy. Chcę kupić kartę jak najtaniej i jeśli stosunkowo niewielki będzie wzrost FPS w grach to wolę kupić tańszą wersję.

 

 

Edit: Reszta sprzętu to:

Intel DualCore E2140 (1,6GHz)

2x1GB DDR2 667MHz

Galaxy GeForce 7300GT Zalman

AsRock 4coredual-sata2 <---- Ta płyta ma slot PCI-Express 4x. Będzie chodziło?

Modecom Feel 400W

 

Edit2: Czy może lepiej wziąć wersje DDR3 256MB?

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,52669/

 

Dzięki.

Edytowane przez Sobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przymierzam się do zakupu karty graficznej.. myślę nad 1gb 9800gt a dokładnie Gainward GeForce 9800GT GoldenSample 1024MB DDRIII /256bit/

 

myślicie że to dobry wybór? czy może jest coś innego bardziej opłacalnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajmy te 450 zł :] a chciałem 1gb ramu mieć żeby karty tekturkami nie dławić ale skoro mówisz jak mówisz to poleć jakieś firmy tego 4850 a ja pomyśle :)

 

zależy mi na dobrym chłodzeniu.. nie ważne czy głośne.. ważne że wydajne

Edytowane przez Bolus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeony HD4850 za 450 zł są referentami - wszystkie firmy mają to samo chłodzenie. Bierz wtedy najtańszego.

 

Wersja z lepszym chłodzeniem, to Sapphire Toxic.

 

Najtańszy (w tym wypadku Gainward) : http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=13434

 

Sapphire Toxic OEM : http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=13876

 

Sapphire Toxic Full Retail : http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=9208

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O esc. jak fajnie ten sklep jest koło mnie :) tak patrze na te testy http://en.hardspell.com/doc/showcont.asp?n...amp;pageid=3110 są One w wysokich rozdzielczościach.. i widzę że dopiero w tych najwyższych rozdziałkach Radek daleko odstaje od 9800... a mnie interesuje tylko 1280x1024 .. i nie mogę znaleźć testów w tych rozdziałkach.. może wtedy karty nie mają takich różnic więc po co dopłacać... dx 10 też raczej nie będę dotykał.. i nie mogę znaleźć testów 1gb 9800gt -,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia a to 9800GT Ci fizyke bedzie super liczyc... zapomnij, to bajki, phisix jest ciagle nie dorobiony w kartach Nv i mi to raczej wyglada bardziej na softowego phisixa, ktory proca sporo zre niz hardware... krotko mowiac marketing i bajery ktore z rzeczywistoscia ciagle niewiele maja wspolnego i sa niedopracowane, ale klientow naiwnych to przyciaga... na dopalanie fizyki z prawdziwego zdarzenia trzeba niestety jeszcze poczekac...

 

Wersja 1GB podejrzewam ze jest jedynie chwytem marketingowym dla frajerow i ta karta nie jest w stanie wogole tej pamieci obsluzyc... (moze ze 3% wydajnosci wiecej, tylko za duzo wiecej $$) zreszta od dawna taka polityke mozna zaobserwowac, glownie dla tego ze dla potencjalnego nabywcy 2x wiecej pamieci = 2x szybciej wiec czemu nie dolozyc wiecej za kilka $$ mimo ze nie bedzie wykorzystana skoro produkt sie lepiej sprzeda... chcesz 1GB kup GX2...

 

Kiedys rozwalilo mnie 9600GT z 2GB... masakra, tyle pamieci ma najnowszy radek X2 i mozliwe ze on sobie z tym radzi dobrze, ale to karta z zupelnie innej polki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje zmienić swoją konfigurację; ostatnimi czasy nie jestem w temacie i po oglądnięciu kilkunastu testów i tematów w mojej głowie panuje haos.

Poszukuje grafy do około 650zl, najlepiej ze stajni nvidii.

Jak możecie to podrzućcie jakieś propozycje, która karta, firma itd.

Z góry dzięki. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...