Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ten 512mb ma 48Sp tylko zastanawialem sie nad nim czy bedzie porownywalny wydajnosciowo do 768mb palita

bo zotac ma 256 bitowa szyne i sadzilem ze tym nadrobi strate do palita.

 

I wlasnie mam do wyboru tego Zotaca 512mb albo Palita 348Mb Sonic...Z tym ze ktos wczesniej wspomnial w moim przypadku

348mb jest na styk.

 

Wzial bym chetnie 768Mb ale niestety nie mozna go scignac w tym sklepie....

Edytowane przez user128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% ten Palit jest wydajniejszy od Zotaca.

 

Ma 2x więcej shaderów (96 vs 48). Ten GSO 512MB jest słabszy od 9600GT, zaś GSO 384MB, 768MB konkuruje z kartami 9600GT/8800GT.

 

Fakt, że jest ta szyna, ale co ona da, skoro karta ma 2x mniej shaderów?

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wolalem poruszyc ten watek bo sam doknca nie bylem przekonany ze szyna nadrobi strate w shaderach

 

Szukam szukam i wszedzie ten 768mb jest wycofany ze sprzedazy nigdzie nie jest dostepny, chyba ze ktos z was ma linka do jakiesgos sklepu gdzie on jest?? A jakas inna propozycja z kart do 350zl ?? Co byscie polecili ??

Edytowane przez user128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprawa wygląda następująco: potrzebuję tanią kartę do sprzętu do prac biurowych i prostych gier 3d (Kyodai Mahjongg, Chessmaster). Zastanawiam się co byłoby lepszym wyborem: karta nowa, ale droższa (klik) czy karta stara i bardzo tania, ale z jakichś resztek magazynowych - miałem kiedyś taką i zdechła zaraz po upływie 3 miesięcznej gwarancji (klik)? Co wybrać?

Edytowane przez mothman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Napisalem juz podobne pytanie w temacie o zestawach komputerowych ale ten temat bedzie chyba bardziej odpowiedni dla tego pytania. Otóż szukam karty do 1500zl i nie wiem na co sie zdecydować. Waham się miedzy GTX 280, HD 4870X2, HD 4850X2 (niestety tego nie moge znalezc w zadnym sklepie :/ ), CrossFireX 2x4870 512, CrossFireX 2x4850 1GB. Nie jestm również przekonany jaką firme wybrać (myślalem o EVGA w przypadku GF i SAPPHIRE lub Gainward w przypadku ATI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak: zdecydowałem się kupić radeona hd4850 i wybrałem model GIGABYTE ATI Radeon HD4850 1024MB DDR3 / 256bit TV / DVI PCI-E (Ver. OC) (700 / 1920) (Zalman).

Tyle, że tu wyczytałem, iż modele radeonów hd4850 1gb są gorsze od modeli 512mb. Więc zastanawiam się nad GAINWARD ATI Radeon HD4850 512MB DDR3 / 256bit TV / DVI PCI-E (v.GS - Golden Sample) (0.8ns) (700 / 2200), który to model kosztuje w zasadzie tyle samo, ale ma mniej pamieci, lecz za to o lepsze czas dostępu i taktowanie.

 

Który model polecacie? Czy ten gainward ma wystarczająco wydajne chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku odpalania gierek w wysokiej rozdziałce - tu mam na myśli 1680x1050 - lepszym wyborem będzie:

http://allegro.pl/item500120669_gigabyte_h...hd4850_wwa.html

czy:

http://allegro.pl/item491806159_pci_e_giga..._zalman_hp.html

 

I ogólnie - w tym przedziale cenowym [do 600 około zł.] dostanę coś lepszego? Jeżeli nie - model ten jest ok - czy lepiej brać inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ja bym nie brał konstrukcji Gigabyte w wyższych segmentach....

 

 

Jak do S1, to najlepiej referent.

Mialem nizszy od nich , to jest 4850 ref , zwalony od nowosci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Szukam karty do okolo 500zł. Zalezy mi na ciszy i wydajnosci. Bralem pod uwage Gf 9600gt 512/1gb silent pipe od Gigabyte, Gainward 9800gt 512mb lub Gainward 9800gt 1gb GS. Czy w kazdym Gainwardzie da sie regulowac predkosc wentylatora ?? Ewentualnie inne karty podobnie wydajne i praktycznie nie wydajace dzwiekow w czasie pracy 2d. Czy wydajnosc miedzy 9600gt a 9800gt jest bardzo odczuwalna ?? Myslalem nad tym 9600gt od gigabyte silent pipe i walnac jakis 12cm wolnoobrotowy wentyl i podkrecic ja do poziomu 9800gt ( jezeli to realne ).

Jezeli moze ktos ocenic moj wybor ( sluszny ? )bede bardzo wdzieczny. Nie wchodzi w gre grafika ati.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania wyżej nadal aktualne.

 

I kolejne: jaki zasilacz udźwignie HD4850 [minimum]?

MC-350ATX.

 

sPiDeK, poza palit/gainward 8800GS nowe karty mają regulacje obrotów. Tak więc nie ma problemu z regulacją. Tylko podaj konkretne modele.

9600GT będzie chłodniejszy od 9800GT ze względu na mniejszy rdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...