Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

W niższych rozdzialkach ati, w wyższych i do GTA4 nvidia.

A jak to się ma do np. HD4850 a GF9800 GTX+ / GT? Która lepsza? Wczoraj rozmawiałem z kumplem to stanowczo odradzał mi HD4850 - mówiąc, że sterowniki ma do d...py i ogólnie w grach lepiej spisywać się będzie coś od Nvidi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do 200zł z pasywnym chłodzeniem? W ostateczności możę być chłodzenie aktywne byle ciche bo np. w moim 7600GS jest chłodzenie zalmana, ale nie działa regulacja obrotów:/. Myślałem o jakimś 9500GT (to jest to samo co 8600GT, ale te pasywne od Gigabyte'a ok. 250zł na allegro kosztują :/)

 

EDIT: może coś takiego - link?

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink: może i mi pomożecie ? :

-płyta : PM266-823x (agp x4 max)

-procesor : Celeron 4a 2600mhz

-karta graf. : ati 9200se na wykończeniu (co do karty to podobno totalny syf)

-ram ddr aktualnie 512 (wkrótce rozbudowa do 2 gb)

 

-zasilacz 300w :razz: codegen (podobno dobry model dla amatorów mocnych wrażeń z tego co wyczytałem na innych forach ) do wymiany tylko na jaki ? (2-3 lata już go zdzieram jak dotąd nic się nie stało :blink: bryyy)

 

Interesuje mnie wasza opinia jaką sprawdzoną , wartą uwagi (i za rozsądna cene -do 200zł w krytycznych porywach do 250 ) kartę graficzną zakupić do mojego PieCa bo sam raczej nie chce decydować o zakupie (w ciemno) by potem nie wtopić :oops: Nie wiem jak to wygląda z kartami NVIDIA ale z tego co zauważyłem po opiniach , recenzjach , testach ATI to ma dosyć sporo przypałowych kart . Chciałbym zagrać stallker-a ,gothic 3 , hl2 episode one ,oblivion , call to juarez , re4 a przy tej kofiguracji narazie nie da rady (hehe o ile się pózniej z 2gb ramu i lepszą grafą ) No ludzie święta idą pomocy zróbcie dobry uczynek bliźniemu :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor : Celeron 4a 2600mhz

 

To jest jeden z gorszych problemów. Ten procesor będzie za wolny nawet dla 66GT.

 

co do karty to podobno totalny syf

Syf, bo SE ma, normalny R 9200 był całkiem przyzwoitą grafiką.

 

wkrótce rozbudowa do 2 gb

 

Jeśli Ci płyta pozwoli na taką rozbudowę... Chociaż to na bank są pamięci DDR, a za 1.5gb ddr trochę zapłacisz.

 

podobno dobry model dla amatorów mocnych wrażeń z tego co wyczytałem na innych forach ) do wymiany tylko na jaki ? (2-3 lata już go zdzieram jak dotąd nic się nie stało

 

Mój Codegen 300w rozsypał się po tym, jak podkręciłem Athlona XP 1700+ o 110 MHz .

 

No ludzie święta idą pomocy zróbcie dobry uczynek bliźniemu

 

Podsumowując, nic nie pchaj w ten sprzęt, bo co nie włożysz to procek nie da rady.

Moja propozycja. Sprzedaj te graty, spróbujemy złożyć coś innego.

 

Gigabyte MA74GM-S2H - 220 zł

1GB DDR2 ram - 45zł

Zasilacz, nawet jakąś Deltę/fortrona - 50,60zł

Do tego jakiś procek ( zależy ile będziesz miał kasy. )

 

I za około 450zł mamy całkiem dobry zestaw, lepszy niż twój po kupnie karty i ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto brać radka 4870 1gb ? monitor jest 1920x1080, procesor C2D 3.4ghz

Czy może jednak coś innego byłoby lepsze ?

W tej cenie? Nic lepszego nie znajdziesz. No chyba że grasz w GTA 4 wtedy można się zastanowić na GTX260.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzikidaniel - rozumiem, że Radeon 3850 jest szybszy niż 8600GT i to najpierw za nim się rozglądać? Czy jakbym zwiększył budżet o te 40-50zł to dostanę coś lepszego za co warto dopłacić?

Jeśli chodzi o 8600GT, wystarczy 256MB czy lepiej 512?

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie? Nic lepszego nie znajdziesz. No chyba że grasz w GTA 4 wtedy można się zastanowić na GTX260.

ale masz na myśli tego zwykłego/starego GTX260 czy tego core 216, czy jak mu tam :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem GF 9600gt. Tylko nie wiem jakiego wybrać, tyle tych modeli, firm itd. Jaki model/firmę byście polecali? Coś nie głośnego i wydajnego. Chciałem kupic gso 768mb ale nie mam dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie próbowałbym dopasować karty do jednej gry ;) Po prostu są dwie ver. GTX260 i chciałem się dowiedzieć którą miał na myśli dzikidaniel. :)

 

edit: Czy wszystkie 4870 1gb mają referencyjne PCB, czy brać jakiegoś szczególnego producenta :?:

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem GF 9600gt. Tylko nie wiem jakiego wybrać, tyle tych modeli, firm itd. Jaki model/firmę byście polecali? Coś nie głośnego i wydajnego. Chciałem kupic gso 768mb ale nie mam dostępu.

MSI.

 

W życiu nie próbowałbym dopasować karty do jednej gry ;) Po prostu są dwie ver. GTX260 i chciałem się dowiedzieć którą miał na myśli dzikidaniel. :)

 

edit: Czy wszystkie 4870 1gb mają referencyjne PCB, czy brać jakiegoś szczególnego producenta :?:

Przecież dzikidaniel napisał, że GTX 260, ale wtedy, gdy właśnie chciałbyś dopasować kartę do jednej gry.....

 

 

Jestem za HD4870 1GB - wszystkie, to referenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja. Sprzedaj te graty, spróbujemy złożyć coś innego.

 

Gigabyte MA74GM-S2H - 220 zł

1GB DDR2 ram - 45zł

Zasilacz, nawet jakąś Deltę/fortrona - 50,60zł

Do tego jakiś procek ( zależy ile będziesz miał kasy. )

 

I za około 450zł mamy całkiem dobry zestaw, lepszy niż twój po kupnie karty i ramu.

 

Dzięki za poradę ale na razie sobie odpuszcze wymianę całego sprzętu (planowałem porwać się na coś takiego nie wcześniej niż na wiosnę ) teraz raczej schodzi to na dalszy plan ze wględu na ograniczony "Budżet" i oczywisty brak czasu . Jeśli chodzi o wątek główny mojego wcześniejszego postu to wciąż nie wiem jaką kartę zakupić poza tym gf 6600 :sad: ( chodz i tak nie wiem czy warto ze wzgledu na procka ) gdybyś mógł sprecyzować jaką sprawdzoną kartę w niego wpakować by dobrze współdziałało resztą mojego sprzętu .Co do pamieci to chyba przystanę na 1gb (skoro nie warto władać więcej) . :razz:

Edytowane przez SAJMONask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

powli szyukuje sie do wymiany grafy, aktualna palit 2600pro@xt+, reszta jak w sigu (proc nie krecony). budzet okolo 300 złoty. to nawet taki max maxow :P

i tu pytanie, jakiej grafy szukac do monitora 1400x900. raczej bez aa itp. choc jak da rade to jaknajbardziej.

drugie pytanie czy zasilacz zdzierzy nowa grafe (zapene mocniejsza) i podkrecenie proca , bo aktualnie to nic nie daje?

z gory dzieki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o odpowiedz ktora karta bedzie najwydajnieszja

GAINWARD GeForce with CUDA 9400GT 1024MB DDR2/128bit DVI/HDMI PCI-E SilentFX (550/700)

czy

GIGABYTE ATI Radeon X1600PRO 256MB DDR2/128bit PCI-E (500/800) (Silent Pipe 2).

 

Nie piszcie wez 8800 gt. Mialem brac radeona 3650 ale niestety w sklepie w ktorym bede kupowal nie ma juz go a do 250 zl z sensownych kart pozostaly tylko te 2. Komputer nie bedzie sluzyl do grania (jak cos to tylko filmy w hd). radeon gorszy troszke ale tanszy, ati natomiast ma HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie prosze was, czytajcie. napisalem wyraznie

Nie piszcie wez 8800 gt. Mialem brac radeona 3650 ale niestety w sklepie w ktorym bede kupowal nie ma juz go a do 250 zl z sensownych kart pozostaly tylko te 2. Komputer nie bedzie sluzyl do grania (jak cos to tylko filmy w hd)

jak widze odpowiedz taka jak powyzej to mnie zalewa. Chyba jakis bot tu zagoscil. Czekam dalej na odpowiedz.

 

Niestety sklep raczej pozostanie ten, poniewaz w innych w moim miescie sa inne cuda (tutaj tylko jest ten problem z karta grafiki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 9400Gt nadaje się do netu i filmów, ale po co mu 1gb Vramu ? A ten Radeon to przeżytek, stara konstrukcja.

 

Nie masz tam jakiegoś HD4550 ? Nawet HD4650 na DDR2, do filmów super, a i pograć na nim się nawet da.

 

Szukałbym też czegoś pasywnie chłodzonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie, czy tańsze modele 9600gt (linki) są warte uwagi? Rozbieżność cenowa wśród 96gt jest spora, a pewnie wydajność/oc/cisza w podobnych granicach.

PALIT, GALAXY, GIGABYTE, ASUS.

 

edit: Do filmów to ci mogę mojego 76gs sprzedać ;)

Edytowane przez Nick126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu rozbieżność spora? Raczej karty w tych samych cenach z tym że dwie są w licytacji. Co do samych kart to Galaxy za głośny, gigabyte może i być ok. Asus najcichszy i w niego celuj o ile cena nie będzie kosmiczna.

 

Pazuzu mam Ci napisać: " O super, obie karty są zaje... do grania i wogóle wypas" czy wolisz usłyszeć prawde? Mówie jak jest. I zmień sklep bo za te pieniądze co chcesz wydać nie kupisz żadnej karty do grania w tamtym sklepie. 8800GS można już wyrwać za 250zł więc nie kumam o co sie boczysz. Jak chcesz pograć to szukaj 8600GT za połowe kasy. Następne będą radek 4670 i wspomiany przezemnie 8800GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wlasnie nie chce karty do grania i szukam jak najtanszej zeby byla cicha (pasywne chlodzenie) dobrze dzialaly na niej filmy w hd i opcjonalnie miala HDMI. Widocznie zle mnie zrozumiales (przeczytales). NIE CHCE KARTY DO GIER

Edytowane przez Pazuzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...