Skocz do zawartości
XantiO

Grafika x2 do OpenCL/Cuda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie.

 

Jak wygląda w tej chwili sprawa w łączeniu kart graficznych dwuch producentów?

 

Potrzebuję fajnej karty graficznej do OpenCL lecz sterowniki do Radeonów nie zawsze idą na rękę natomiast Nvidia mi jakoś nie zawsze się widzi.

 

Dokładnie ze sterownikami jest taki kłopot, że niekiedy podczas pracy w trybie OpenCL mam brak obrazu na monitorze. Zastanawiałem się więc czy może nie dodać obok grafikę Nvidi do wyświetlania obrazu plus jako dodatkowe procesory OpenCL.

 

Co wy na to?

 

Jako zakup AMD planuję w tej chwili bardzo opłacalną R9 280X natomiast co polecicie do 500zł jeśli to będzie miało sens z NVidi?

 

 

Mam nadzieję, że napisałem dość zrozumiale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu można było łączyć kartę ATI z kartą NV tak aby pierwsza wyświetlała obraz i generalnie zajmowała się obróbką grafiki a druga zajmowała się obróbką fizyki .

 

Potrzebne były do tego zmodowane sterowniki .

 

Nie wiem jak wygląda sprawa obecnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi tylko o wykorzystanie jednej jako rdzeni OpenCL więc to według tego co mówisz powinno być ok. A czy to nie wymagało przypadkiem też innej płyty głównej? Jak to było z Lucid Hydrą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo proste rozwiązanie:

1. instalujesz pierwsze GPU (np. AMD)

2. instalujesz drugie GPU (NV)

3. Obie karty łączysz z jednym monitorem

 

system rozpozna taką konfigurację jako dwa osobne monitory, między którymi wystarczy się przełączać:

large.png?1415451074

 

I gotowe :)

 

Oczywiście nie możesz używać obu kart równocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie zależy na wyświetlaniu obrazu z 2 kart gdyż z AMD jest pewien problem ze sterownikami. Jeśli odpale na niej pełne wsparcie OpenCL to sterownik wyłącza monitor...

 

Chodzi głównie o wykorzystanie wydajności 2 kart bez zbędnego kombinowania.

Grać raczej będę na tym sprzęcie sporadycznie jeśli już.

Co ciekawe:

Na stacji roboczej mam ustawione automatyczne odpalanie się maszyn wirtualnych dla 2 koputerów w sieci. I raz się zdażyło, że ktoś na swoim koncie odpalił Wiedźmina i grał bez spostrzeżenia się, że to nie jest odpalone u nie go na komputerze.

 

Spróbuję więc w ciemno pójść w jakąś grafe od NVidi. Co możecie polecić więc w granicach 600-800zł?

Fajnie jeśli zbyt głośne to to by nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z używek kupisz Quadro 4000, z takich do gier najlepiej wychodzi chyba Ati 7970, 280x lub GTX 770

Aktualnie w drodzę jest R9 280x gdyż mają fajną architekturę do OpenCL. Quadro wydaje się ciekawą opcją.

Przejżę co oferują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...