Skocz do zawartości
Meat

komputer w chłodnym miejscu?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeniosłem się na nieizolowane poddasze. W nocy temperatura spada do 3°. W dzień jest wyższa po mam włączone ohrzewanie. I z tąd pytanie Czy taka temperatura może mieć zły wpływ na podzespoły? Jakie są minimalne temperatury, w których może pracować komputer? Proszę szybko o pomoc bo troche za niego dałem i nie chce nic popsuć^^

 

Specyfikacja:

Msi radeon r9 280x

Amd fx 6300

thermaltake smart se modular 530w

Mobo jakieś od gigabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja jak w pierwszym poscie może tak pracować. Jeśli jednak są tam dyski twarde, to właśnie o nie bym się obawiał. Nie zawsze dobrze znoszą niskie temp. Są przypadki dysków pracujących na dworze, były też przypadki szybkich zgonów hdd w niskich temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski dwa wd blue 500 GB znaczy zauważyłem że temperatury od momentu wyłączenia ogrzewaniam zchodzą powoli z ogrxewaniem było 17 stopni bez dopiero jakieś 7 godz później zrobiło się 9 rano "pomacałem" troche wnętrze kompa i nie wydawało się wilgotne czy coś. Dodam jeszcze że obudowa to bitfenix neos więc nie ma możliwości zamontowania wentylatorów na górze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byleby nie przekroczyć tzw. punktu rosy. W momencie, w którym powietrze zacznie się skraplać na obudowie, lub podzespołach, zrobi się niebezpiecznie. Nic nie padnie od razu, ale trzeba wtedy bardzo powoli wysuszyć każdy element (żadnych suszarek, czy kładzenia na grzejniku) i dopiero wtedy uruchomić. Wrogiem nie jest tu sama wilgoć w sobie, ale raczej korozja po niej następująca.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

http://www.pro-dry.pl/osuszanie-po-zalaniu/kalkulator-temperatury-punktu-rosy.html

wilgotność mierzy się higrometrem

 

W pomieszczeniu o temp 22 stopni wilgotność powinna wynosić 40-60% co według kalkulatora daje punkt rosy 7,74-13,85 stopni C. Gdy w pomieszczeniu masz 22 stopnie, komp powinien mieć mimnimum 7,74-14 stopni C, zależnie od wilgoci. Dodatkowo wewnątrz obudowy też może powstać punkt rosy chociaż obudowa jest dobrze wentylowana, więc raczej nie. No chyba, że działa pasywnie.

 

Tyle nauczyłem się w 5 minut. Ja bym na twoim miejscu spytał na forum budowlanym. Tam ci lepiej doradzą.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w robocie wyłącza się ogrzewanie na weekend (jakiś błąd w sterowniku) i jest takie pomieszczenie, w którym w poniedziałek temperatura jest bliska tej na zewnątrz - jest tam stary dell optiplex gx270 i od ponad 5 lat nic z nim się nie dzieje złego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie gx270 przelatują u mnie przez firmę (poleasingowe)... nie wiem co im trzeba zrobić żeby padły. Czasami takie paździochy widziałem, że zdrowy rozsądek zakazywałby im działać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...