Skocz do zawartości
bpmess

Ciekawy zestaw z allegro [4690k + gtx 970]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazłem o to taki zestaw z allegro w dosć przystępnej cenie:http://allegro.pl/komputer-intel-i5-4690-3-5ghz-8gb-1tb-gtx970-4gb-i5042169679.html

 

Wiem z autopsji, że zestawy z allegro często są nieopłacalne i złożone na mega budżetowych częściach, ale  w tym zasilacz, a nawet obudowa są w miarę przyzwoite. Jedynie zastrzeżenie to uboga płyta głowna.

Biorąc po uwage obecne ceny podzespołów ta skrzynka wydaje się mieć atrakcyjną cenę. Co WY na to?

Edytowane przez bpmess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO bez sensu. Płyta główna na H97 (nie podkręcimy RAM). Jakiś enigmatyczny HDD, daj Boże żeby nie WD Green..., niedoprecyzowany GTX 970.

 

Na pewno zaletą jest 3 lata gwary, o ile nie jest ona na Księżycu, ale to na pierwszy rzut oka główna zaleta.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda z zasilaczem 400zł 
Procek 960 bez K
GTX 970 1400ZŁ
Ram 300zł
Płyta h97 300zł

Dysk 1 TB 230

Cena 3300zł

 

Na morele 3600zł 

 

Sam musisz sobie odpowiedzieć, czy te 300zł różnicy wystarczy na tak.

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=18094

Tutaj masz ciekawszy zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co w zestawie na esc.pl wsadzili Zasilacz: 950W ?? O_o No i palit do cichych kart nie należy.

 

A czemu nie, jak i tak w dobrej cenie? Może myślą, że wsadzisz drugą kartę i będzie kręcił.

Jedni chwalą sobie Palita, inni nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie, jak i tak w dobrej cenie? Może myślą, że wsadzisz drugą kartę i będzie kręcił.

Jedni chwalą sobie Palita, inni nie.

Noweśpszetań.

 

Wsadzili 950W bo był tani i dobry, marki i modelu nie podali, bo zapomnieli.

Druga karta i kręcenie na H81. Nie chciałbym Ci powiedzieć ić stont...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noweśpszetań.

 

Wsadzili 950W bo był tani i dobry, marki i modelu nie podali, bo zapomnieli.

Druga karta i kręcenie na H81. Nie chciałbym Ci powiedzieć ić stont...

 

Klaus, bladego pojęcia nie mam, co autor zestawu miał na myśli dając procesor nie K, płytę H81, zasiłkę 900W i gtx 970.

Autor postu myśli, że tam jest procesor z K.

 

Może siedzi w nim TACENS VALEO V 900W i płyta H97-PRO GAMER, procesor K, bo sprzedawca literówkę zrobił.

Takie rzeczy trzeba dowiedzieć się u sprzedawcy i tyle.

Tak poza tym wszyscy ironicznie zdrowi. Idę...ale może wrócem.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłeś w szambo i udajesz, że to kąpiele borowinowe w SPA. Rzeczywiście zdrowa ironia.

 

ESC ma jeden zasilacz 950W w ofercie (tyle wyskoczyło po szybkim wyszukiwaniu na hasło 950W) MS-TECH 950W ATX PSU 140mm [MS-N90-VAL]

Straszna moc linii 12V poniżej 400W wg opisu na ESC. Ilość wtyczek pci-e - sztuk 1 (jeden).

 

Jak chcesz polecać takie cuda do czegokolwiek w tym pod multiGPU, zmień forum. Ja nie życzą sobie, by u konkurencji ryli z PurePC, że polecają tam takie wynalazki.

 

Ogarnij się więc, lub będę zmuszony zadecydować, kiedy wrócisz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz polecać takie cuda do czegokolwiek w tym pod multiGPU, zmień forum. Ja nie życzą sobie, by u konkurencji ryli z PurePC, że polecają tam takie wynalazki.

Ogarnij się więc, lub będę zmuszony zadecydować, kiedy wrócisz.

Nie znalazłem tego zasilacza wcześniej (Fakt, szmelc), zestaw nie polecałem kupić, tylko napisałem, że ciekawszy (po sprawdzeniu, pewnie na odstrzał by był lub modyfikacji)

Postaram następnym razem, bardziej szczegółowo opisać domniemany zestaw i zastrzec, by najpierw wziąć pełną specyfikację od sprzedawcy. Nie będzie domysłów.

Z resztą się zgadzam.

 

Przyjąłem do wiadomości.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu kupiłem składaka w cenie 30% niższej, niż cena u przedstawiciela w sklepie. Optimusa.(Do dziś działa)
Nie wiem, jak tam obecne marże, upusty itd.
Dlatego nie skreślam zestawu gotowego, dopóki nie poznam specyfikacji.

Ogłoszenia są różne. Pewnie mają być chwytliwe, haha. Mogą zawierać błędne informacje. Jedni skuszą się bez wchodzenia w szczegóły, inni "prześwietlą" zestaw. Należy nie kupować "na gorąco" i wyciągnąć specyfikację od sprzedającego.

Tak jak z ogłoszeniem np:

GTX 770 - 600zł, w środku info, że gwarancja 2 lata
GTX 770 - 500zł, w środku info, bez gwarancji - ten raczej będzie miał więcej kliknięć i potencjalnych nabywców.

Tutaj prześwietlają i o to chodzi.
Jak widzę różnicę kilkaset złotych pomiędzy sklepem a składakiem, to uznaję to za ciekawą propozycję, która należy prześwietlić, bo nie musi być zła. Tym bardziej, że może okazać się modyfikowalna i dalej wychodzić znacząco taniej.

Dobra, bo nie na temat.

Generalnie, przyznaję rację Moderatorowi, bo jeżeli wsadzają tam takiego gniota faktycznie za zasilacz (Nie wiem, jakim cudem nie znalazłem tego dziada u "wujka", szukałem pewnie bez dopisku esc.pl), to można założyć, że reszta będzie podobnej jakości inaczej (może poza procesorem).

Reasumując podchodzić jak pies do jeża - nie spalisz się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem odp od sprzedawcy, zestaw z 4690k jest za 3570zł z wysyłką, a o to specyfikacja:

 

PROC INTEL Core i5-4690K 3.5GHz LGA1150 BOX

CHIEFTEC CTG-650C 650W ATX 120mm aPFC Mod. Spraw>85

VGA Gigabyte GV-N970WF3OC-4GD

DVD RW LG GH24NSB0 RBBB black bulk SATA

Dysk SEAGATE ST1000DM003 1TB 7200 64MB SATA III NCQ

OBUDOWA ZALMAN Z3 MIDI TOWER (USB 3.0, BEZ PSU)

MSI H97 PC Mate

DDR3 8GB PC3-12800 (1600MHz) 10-10-10-28 GOODRAM PLAY BLUE

 

 

całość 3570zł

 

na morele.net identyczny zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/ujGMOX/  3935zł

 

 

co sądzicie?

Edytowane przez bpmess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4 stówki do porzodu, można sprzedać płyte  w zestawie i kupić lepszą jak zechce się podkręcać procka. wg mnie wśród bubli na allegro ta oferta jest przyzwoita. mam jeszcze czas nim ostatecznie wybiorę pc, aczkolwiek biorę tą ofertę pod uwagę :)

Edytowane przez bpmess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci [gluteus maximus], HDD [gluteus maximus] (seagate'y mają bardzo duży % awaryjności), zasiłka może i od szefa, ale nie ma nawet certyfikatu 80+ (jest tylko jakiś ich własny +85, co nic nie znaczy).... Jak widzisz, wymienić przydałoby się o wiele więcej, niż tylko płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/chieftec-ctg-650c-nowy-zasilacz-w-serii-a-80-4547.html

Co do dysku http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_20_dyskow_twardych_wd_i_seagate_o_pojemnosci_1tb_i_2tb?page=0,22

Tak, z ciekawości padł ci jakiś? Ja używam od lat i nie stwierdziłem. Ostatnio wziąłem na wypróbowanie WD Blue 2TB. Zobaczę ile pociągnie.

 

Tak, czy owak różnica w cenie 365 zł za identyczny zestaw zamówiony na morele to chyba sporo? Morele daje jakieś upusty %?

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tez wycztałem pochlebne opinie o zasilaczu, kolega Dammeron pisze opinie wyssane z palca.

 

Tak daje....20 zł na zestawie ;)

 

W dalszym ciągu uważam, że prócz braku możłiwości OC przez mobo ten zestaw jest opłacalny. Wstrzymam się jeszcze trochę i będę myślał 

Edytowane przez bpmess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za recenzja, gdzie nie przetestowano nawet sprawności jednostki, czy tętnień na liniach? No i napisali o tym, że posiada certyfikat 80+, choć nigdzie na zdjęciach nawet nie widać takiego oznaczenia, ba nawet producent na swojej stronie nie wspomina o takowym... Nie twierdzę, że to padaka, ale bez wnikliwej recenzji zdecydowanie wolałbym polecić znajomym bardziej sprawdzone konstrukcje.

 

To samo HDD - są miliony ludzi, którym Barki działają przez wiele lat. Ale jednocześnie są i dziesiątki tysięcy, którym padło nawet po kilka sztuk. Jest to wyłącznie kwestia szczęścia. Mnie chodziło raczej o zminimalizowanie szansy na trafienie kiepskiej sztuki poprzez wybór innego modelu, który ma mniejszy % awaryjności.

 

Sam mogę o sobie powiedzieć, że mam szczęście, ponieważ od 2-óch lat jadę na bardzo ostro kręconym radku HD7950 od MSI, choć te ludzie nie mieli dobrego zdania o tych kartach 2-3 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...