Skocz do zawartości
Hamper

GF3ti200 vs Radeon 8500le

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mozliwosc kupna jednej z tych kart

GF3ti200 jest od Palita i ma 128mb a Radeon 8500le ma 64mb i jest od Arta. Ktora z tych kart wybrac??

Chodzi mi o mozliwosc podkrecania i plynnosc w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte palita tylo wersje 64 MB kręci się super z podstawowych wartości 175/400 na 260/550. Większośc gierek chodzi płynnie w rozdzielczości 1024x748 więc nie jest tak zle.

Radeon tez nie jest złym wyborem, ale w twoim przypadku sugerował bym się ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem r8500 taktowane 275/275 i bylo o okolo 800markow szybsze niz ge force z podpisu przy standardowych ustawieniach zegarow. z zadna z firm ktore wymieniles nie mialem styccznosci, ale o palit przynajmniej slyszalem :) Fumfel mial gf3 od palita, moze z nim pogadaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->Niekręcony radek może być wolniejszy

->Podkręcalność 3TI200 jest wręcz legendarna, a 8500LE kręcą się tak sobie.

->8500LE by ART spotkałem tylko raz, a widzieć na oczy to nie widziałem :P . Miał chyba pamięci taktowane 220, co wskazywałoby na to, że mają 5ns, a wtedy na jakieś fajerwerki nie ma co liczyć. Równie dobrze pamięci mogą być szybsze, acz gorszego producenta i mogą mieć zaniżone taktowanie, żeby nie krzaczyły, a Ty możesz trafić na lepszy egzemplarz, który się podkręci

 

Reasumując, najlepiej by było sprawdzić obie karty, zbenchmarkować etc. Jeżeli nie masz takiej możliwości- hmmm....brałbym 3TI palita raczej. Przynajmniej nie ma ryzyka trafienia na szynę 64bit :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Radka 8500 LE od Herculesa i jestem zadowolony.Przez jakiś czas miałem Ti4200 ale jakieś badziewie i wydajność była niewiele większa-za to cena to różnica ok 200zł. Radziłbym zainwestować w lepszą firme ,np.jeśli chodzi o radka to Hercules lub Ati , a jeśli chodzi o GeForca polecałbym Gainwarda (koleś ma i karta jest ok) .Jeśli chodzi o wydajność to z tego co porównywaliśmy to jest podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pality sa do d..y nie bierz wez se jakiegos gainwarda albo cus skoro juz 3Ti musi byc

Chodzi oto ze mam do wyboru tylko te dwie karty i z posrod nich musze wybrac. Cena jest identyczna obu kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam GF3Ti200 od Palita i jestem zadowolony... Nie zapominaj że ten R8500  to wersja LE, więc z deka okrojona...

Tak samo okrojona jak twój ti200 wobec ti500 :lol: czyli tylko obniżone zegary, btw. co w z tym "okrojeniem" :roll: . Niemniej jednak także polecam gf3 (zwłaszcza przy takich firmach - nie wiem jaki jest ten Art).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze Ci namieszam :D

 

Radiatory zawsze można przykleić ;)

3TI 64MB palit-daytona miało etrontech 5ns pamięci, nie wiem, jak wersja ze 128MB

 

W poprzednim poście się walnąłem, napisałem przy radeonie 5ns, a miałem na myśli 4ns :oops: , choć raczej może będzie to 4.5ns

 

Przypomniało mi się jeszcze, że 3TI to przecież zgodność z DX8.0, więc pixel shader 1.1, 8500le zaś to DX8.1 i vertex shader 1.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra dzieki, troche zes mi wyjasnil a zarazem namieszal bo juz prawie bylem pewny co do tego palita.

Jedynie teraz co zanim przemawia to to ze Palit jest lepszy od Arta jako firma ale tez moge sie mylic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wiem najwiecej narzekan jesli chodzi o GF3 bylo wlasnie na Pality........no ale rob se jak chcesz

Nie wiem w czym problem, wydaje mi się, że wynik w 3dmark mówi sam za siebie... Ale powtórze - NIE MA PROBLEMÓW :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wiem najwiecej narzekan jesli chodzi o GF3 bylo wlasnie na Pality........no ale rob se jak chcesz

Nie wiem w czym problem, wydaje mi się, że wynik w 3dmark mówi sam za siebie... Ale powtórze - NIE MA PROBLEMÓW :!:
Widziałem u kumpla tą kartkę i faktycznie no problem 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Odwieczny problem

Powiem tak

Wez obie karty do reki i zobacz jakie sa pamieci na radeonie. Jezeli sa to Samsungi lub Hynixy a koncowka ich numerow to 4 albo 40 to bierz radka. Bardziej zaawansowany technologicznie. Jezeli pamiatki sa firmy krzak i jest ich tylko 4(a nie maja nozek na kazdej sciance kostki) to bierz geforca bo ten radek okaze sie totalnym shitem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...