Skocz do zawartości
XantiO

Low profile(1 slot) GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam kilka serwerków Dell PowerEdge III 1950 z dwoma procesorami czterordzeniowymi i 32GB RAMu. Normanie pracują przy VMach lecz ostatnio dodane zostały do nich karty https://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-023-AM&groupid=701&catid=56&subcat=708

 

 

 

Czy znacie może jakieś cywilne GPU w podobnej wielkości jak to podane przeze mnie wyżej?

Oczywiście ma być jak najwięcej mocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Caleb zauważył chodzi mi o karty 1 slotowe. Profil czyli wysokość(?) karty może być standardowa. Długość karty do maks 21 cm. Grubość to 1 profil gdyż ograniczeniem jest obudowa 1U.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest dziwny trend.

To raczej prawidłowy trend. Kupujesz gamingową kartę i możesz z niej korzystać. Dawniej kupując jednoslotową kartę użytkownik od razu rozglądał się za accelero czy innym wynalazkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problem z dwu- trzyslotowymi kartami to błędne założenie przy konstrukcji płyt głównych i obudów. Slot na kartę powinien być na samym dole, a obudowa trochę wyższa, dzięki temu chłodzenie karty nie zakrywało by slotów na karty rozszerzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Dodatkowo ja się pytam czy trend do miniaturyzacji nie obejmuje kart graficznych? Ja rozumiem, że mamy niższe procesy technologiczne i przez to przy tej samej powierzchni rdzenia o wiele większą wydajność lecz jak nie raz widzę Karty 3slotowe to mnie to śmieszy.(Tak powiecie, że AMD musi jakoś schłodzić 295x2 i inne swoje potwory)

Mi potrzebne jest coś wydajnościowo pokroju R9 290x albo GTX970 ale w jedno slotowym wydaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba kiedyś mi się Ti o uszy obiło ale sobie nie mogę tego przypomnieć, a i jeszcze jakiś radek też był

http://www.galaxytech.com/__EN_GB__/Product2/ProductDetail?proID=598

http://www.elsa-jp.co.jp/products/products-top/graphicsboard/geforce/midrange/geforce_gtx750ti_sp_2gb/

a dla majsterkowiczów http://www.tomshardware.com/reviews/single-slot-geforce-gtx-750-ti,3761.html

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pomyślę o jakimś modowaniu... Jakiegoś radka 290x przerobić na 1 slotówkę? Chłodzenie będzie miał dobre bo w obudowie rack 1U jest ogromny przewiew plus pomieszczenie ma temperature 18 stopni więc dość korzystnie to wychodzi. Ile te potworki ciągną prądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się nad GTX970 bo jest oszczędniejszy w prąd od radeona. A z chłodzeniem problemów nie będzie. Karta/y zostannie wrzucona do jednostki Dell PowerEdge III 1950 a tam chłodzenie nie stanowi problemu. Gorzej może być z zasilaniem.

 

tesel: Niestety nie mogę sobie pozwolić na takie rozwiązania.

 

Na jakim rdzeniu jest zbudowana NVidia Quadro K4200?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czas odświerzyć troszkę temat. W końcu wyszło, że zakupiłem FirePRO W4100 i jest ok. Wsparcie w SolidWork'sie jest super ale znowu problem jest z niedzielnym graniem.

 

A więc dwie opcje:

 

a)Dokupić coś typu 970 ikombinować z chłodzeniem co jest sęsownym rozwiązaniem gdyż mogę na CNC wykonać sobie jakiś radiator z miedzi lub aluminium do niego na 1 slot

 

b)Dokupić FirePRO W7100 co da mi dodatkowo jeszcze większą wydajność w aplikacjach CADowskich oraz wystarczy do komportowego grania w FHD

 

Z tym, że koszt FirePRO jest znacznie większy jak wiadomo od klasycznej karty a przeróbka 970 wiąże się z znalezieniem karty w wersji ze złączami na jednym śledziu lub wylutowywaniem złącz i zamiane ich na jednoslotowe. Albo wywalenie wszystkich złącz i kombinować z wykorzystaniem wydajności GPU a obraz dalej przesyłać przez FirePRO W4100.

 

Wykorzystanie to w głównej mierze SolidWorks, AutoCAD i Matlab a po "pracy" jakieś gierki ze znajomymi przy piwku pokroju LOL Arma 3(tu brak wydajności w tej chwili 20FPS min oraz 35FPS średnio) no i kto wie czy nie Wiedźmin 3 za jakiś czas.

 

A więc teraz poszukiwania karty najłatwiej modyfikowalnej typu GTX970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko cena FirePRO to około 2500zł a CADy podobno ciągną też na zwykłych grafikach. I dlatego właśnie mam dylemat. A palit jest właśnie tym czego bym być może potrzebował.

Zakupy w UK więc musze go poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...