Skocz do zawartości
Kwazor

Jak szybko wysłać laptopa na emeryturę...

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu z was już spotkało się z postarzaniem produktu.. czyli by padł najlepiej od razu po gwarancji a naprawa była nieopłacalna.

 

Jak to robią producenci w nowoczesnych laptopach :

Apple A1502 ( koszt nowego 5 klocków albo i wiecej) 

90a5094ef1f34305m.jpg

 

Co my tu widzimy ? aaa GPU odkryte no przecież to się nie grzeje...

 

Lenovo :

47abafc6557effb7m.jpg

 

To samo ale ciut bardziej wyszukanie i ze smakiem by klient nie załapał po sciągnieciu obudowy...

7c629718d12f78d1m.jpg

 

Zdjęcia by Pawel80.

 

No to mamy procki BGA od Intela w których jak padnie GPU to tylko wymiana CPU która może być drogawa.. czyli dla niektórych nie opłacalna...

 

Wielu z nas nie chciało BGA --- teraz mamy przykład totalnego skur....

 

Tak wygląda najnowocześniejsza technologia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko to nie wina technologii, czy Intela tylko niechlujstwa producentów sprzętu (zamierzonego lub nie), oraz głupoty kupujących, którzy produkcje tego sprzętu przecież napędzają

jak dla mnie lapek do office i netu (kupuję najtańszą używkę byle był), a do gier to stacjonarka i konsola, oczywiście to moje zdanie nie każdy musi się zgadzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na temat wpływu temperatury na całą elektronikę na płycie głównej,grafice itd Czy ma to jakiś wpływ? Skraca po jakimś czasie wydajność podzespołów,czy może spowodować awarię? Nawet temperatura optymalna,lub niska?

Najbardziej jestem ciekawy jak to jest w laptopach,chodz o PC też chętnie bym się dowiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A będzie coraz gorzej, obecnie większość użytkowników nie wykorzystuje na maksa możliwości współczesnych CPU, jak dodatkowo nie potrzebują mocnej karty graficznej to taki laptop czy nawet PC powinien wystarczyć na lata. Ale przecież producenci by zbankrutowali wtedy...

Proceder jest praktykowany od dawna, mam starego lapka z 2005 jak go rozebrałem to pomiędzy rdzeniem, a radiatorem nie było nic, nawet najtańszego sylikonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

A to taki problem rozebrać lapa i nałożyć lepszom paste? (raz na tzw. "ruski rok").

Chyba nie.

A będzie coraz gorzej, obecnie większość użytkowników nie wykorzystuje na maksa możliwości współczesnych CPU, jak dodatkowo nie potrzebują mocnej karty graficznej to taki laptop czy nawet PC powinien wystarczyć na lata. Ale przecież producenci by zbankrutowali wtedy...

Proceder jest praktykowany od dawna, mam starego lapka z 2005 jak go rozebrałem to pomiędzy rdzeniem, a radiatorem nie było nic, nawet najtańszego sylikonu.

 

WTF?!

Co autor mial na mysli?

 

To straszne HAHAHAHAHAHA ;)

 

ps.

tylko prosze - bez rozprawki pseudo-filozo-gendero-egzystencjonalnej.

Proszę.

 

 

 

Wielu z nas nie chciało BGA --- teraz mamy przykład totalnego skur....

 

Tak wygląda najnowocześniejsza technologia ...

 

 

 

Ja chcem nowe AMD Carrizo w dekstopie w (tu strzelam w ciemno) . . . . 0,014nm.

Z: strong 4c/4t - strong iGPU (cos al'a 384-512 G cores) i z max TDP na poziomie 65W (jak bedzie 50W to sie nie pogniewam).

a - i na podstawke FM2+ ew. FM3 - z PINAMI w CPU a nie w MB koniecznie (!)

do tego chcem ladnom MB od MSI z SOLID capacitors; MIlitary Class v. 102893974121.

i szczerze - [ciach!] mnie interesuje to BGA.

niech sobie bendzie.

albo i nie :D

;)

 

ps.1

zaraz intelowcy sie zaplaczom jakie to AMD jest bebe bo chipzilla ma Skylake i w ogule (w sczegule tez) END of The World.

ech, zycie :(

 

ps.2

#kwazor z Redy

 

jak masz problem z "najnowoczesniejszom technologiom" - strzel sobie kielicha - powarznie pisze.

Albo zjedz dobrom kolacje - humor Ci sie poprawi w mig.

Edytowane przez ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Kwazor to nie odkryłeś nic nowego. Od dawna wiadomo że spzęt się produkuje na czas gwarancji. Wytrzymałość niektórych modeli TV od Samsunga siega 2 lat czyli tyle ile gwarancja pzypada. Potem coś tam siada, a naprawa troszke kosztuje.  Dowiedziałem się o tym nieco później po zakupie swojego modelu. Wracając do laptopów to chyba jeden z najbardziej awaryjnych sprzętów.  Samo lutowanie procka/GPU to tema rzeka. Podobnie jak bylo z Xboxem 360 w pierwszych modelach. Całe masy tych sprzętów się psuło z tego powdu jak puszczały luty. Sam byłem tego świadkiem i naprawa tak naprawde nie wiele pomogła przy wygrzewaniu na stacji BGA. Problem powrócil, a napraw po przez wymiane kulek była znacznie wyższa co kosztowało by mnie połowę wartości samego laptopa w obecnej wtedy cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja z drugiej strony.

GPU nie wygląda na przegrzane.

Czy jakby dowalić GPU do tego radiatora to czy CPU nie załapałby throtlingu?

Jeśli ten sposób miałby uwalić GPU to chyba byłoby dość szybko? 

No i na koniec zakładam że GPU chodzi na parametrach producenta (temp/takty itd) więc w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...