Skocz do zawartości
amnezjak

i5 + SSD do internetu i CAD, max 3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam lapka do internetu i pracy w Autocadzie 2D. Moje wymagania:

- procek i5

- dysk SSD min 128 GB

- 8 GB ramu

- matryca 15.6" raczej matowa

- Windows 7/8 64 bit

- fajnie, gdyby był lekki i ładny (dla dziewczyny)

 

Nie jestem pewien jak Autocad radzi sobie na kartach zintegrowanych, czy może konieczna jest jakaś mocniejsza grafa? Chodzi wyłącznie o projekty 2D.

Zdaję sobie sprawę, że w tym budżecie będzie ciężko, ale znalazłem np. taki sprzęcik:

 

http://www.x-kom.pl/p/239511-notebook-laptop-15-6-lenovo-b50-80-i5-5200u-8gb-128-1000-win8-1-r5-m330.html

 

Moim zdaniem cudo, tylko dlaczego tak tanio? 

 

Pozdrawiam

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź

 

@FxJ

 

A coś z gorszym prockiem, ale z SSD? Jakoś się na SSD bardzo napaliłem.

 

Recenzje portali - problem w tym, że trafić na recezję akurat takiej konfiguracji jak znaleziony w sklepie produkt jest bardzo ciężko, a przecież inny dysk czy procek może diametralnie zmieniać osiągi. Rozumiem, że w tych recenzjach powinienem zwracać uwagę bardziej na ergonomię, stylistykę, matrycę, itd, niż na bebechy?

 

SSD "sklepowy" - czyli nie fabryczny? Rozumiem, że to pogarsza osiągi?

 

Co do HDD na USB to mi nie przeszkadza, planuję go używać co najwyżej jako magazyn danych właśnie.

 

Widzę jeszcze taką opcję:

 

http://www.x-kom.pl/p/232266-notebook-laptop-15-6-lenovo-g510-i5-4210m-8gb-128-1000-dvd-rw-win8-1-r5-m230.html#

 

Tu procek chyba lepszy, bateria też. Co do rozdzielczości to chyba jestem w stanie przełknąć. Czy to rozwiązanie ze "sklepowym" SSD definitywnie przekreśla ten model? Nie podoba  mi się, że z tego co czytałem G510 to jakiś laptop z niższej półki, a tu wrzucono do niego bebechy ultrabooka...?

 

 

Pozdrawiam.


Przydała by sie matryca FULL HD, wiekszy obraz roboczy w CADZIE to duzy plus.

 

Lenovo z50-70 z i5 ulv i GF840m + SSD 250 gb. Matryca FULL HD. matowa obudowa, wymienny akumulator, bardzo cicha praca układu chłodzenia, niskie temperatury, dobry dostęp do podzespołów, niezłe czasy pracy na akumulatorze.

 

Acer e5-572g z i5M i GF840m+ SSD 120 gb. Matowa matryca FULL HD. Laptop jest nieźle wykonany, posiada mocna akumulator nawet do ponad 5h działania na wifi, dobra kultura pracy, nie jest głośny ani się nie przegrzewa. 

 

Dzięki za typy.

Ten lenovo mi się podoba, ale procek ma chyba dość słaby...

Co do Acera to jakoś nie mogę się pozbyć wrażenia, że to kiepska marka, choć już 100x czytałem, że się poprawili...

 

No i oba mają gorsze podzespoły od tego co podałem, czyli nie ma co patrzeć na same  podzespoły przy wyborze lapka?

Edytowane przez amnezjak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hp probook 450 z i5ulv + SSD

 

Laptop z serii biznesowej z porządnie wykonaną obudową z dobrej jakości tworzyw

jest stosunkowo kompaktowy jak na 15"

matryca full hd z duzym obszarem roboczym jest

ssd jest

Do 2 d taki hardware wystarczy Ci z zupełności

 

jako ciekawostka HP envy 360 z i5ulv broadwel

MA konwertowalnąobudowe czyli 180 stopni obracany dotykowy ekran

MA mocniejszą baterię i procesor nowszy o generacje - ciutke mocniejszy z mocniejszą grafika zintegrowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać tych waszych zaleceń z końca pleców, więc przejdę do rzeczy.

 

Lenovo odradzam, bo:

http://forum.purepc.pl/topic/367337-lenovo-z510-drastyczne-pogorszenie-akumulatora-dokładnie-rok-po-gwarancji/

Poza tym ten model ma tragicznie małą baterię.

A AMD w kartach mobilnych podobno jest bardzo kiepskie.

 

Nie wiem, czy w X-kom montują zawsze takie same dyski, ale w kompie kupionym ostatnio był "liteonit lcs-128M6s" (pogrubienie nieprzypadkowe), czyli bardzo szybki dysk.

 

Jak to ma być rzeczywiście do pracy w CAD, to:

- procek 5200U nie jest zły, ale szału nie robi

- RAM 4GB teoretycznie powinien sobie poradzić, ale dawno nie używałem CAD, więc nie wiem czy nie potrzebuje teraz więcej

- jak już CAD rzeczywiście miałby używać karty dedykowanej, to wolałbym NVIDIA

 

Jeśli chodzi o matrycę, to nie brałbym żadnego FHD, bo to bez sensu na 15 calach. Dawno nie siedziałem w CAD, ale jak nie zrobili cudnego skalowania interfejsu, to będzie to nieużywalne. A generalnie do pracy w CAD to tylko 23-24 cale FHD na oddzielnym monitorze.

 

Jeśli budżet wynosi 3000 zł, to zrobiłbym tak:

- laptop za 2100-2300 (SSD, procek 5010U lub szybszy, matowa matryca bez FHD, windows)

- monitor za 700-800 (nie wiem po ile chodzą) na matrycy MVA

To gwarantuje jakąś wygodę.

 

15.6 cala z FHD jest tego przeciwieństwem. Jak koniecznie chcielibyście ominąć monitor dodatkowy, to szedłbym w przynajmniej 17 cali laptopa (nie wiem, czy coś większego jest do wyrwania w tym budżecie).

 

Tu masz ranking procesorów:

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmark-List.2436.0.html

Poniżej 5005U nie warto nawet oglądać - używać się da bez problemu, ale CAD może mu dokopać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Teraz to dopiero mam mętlik w głowie ;)

 

W chwili obecnej coraz bardziej skłaniam się ku jakiemuś ProBookowi na SSD, wydaje się całkiem przyjemny. Faktycznie, najwyżej z czasem dokupi się osobny monitor, w końcu pracuje się głównie w domu, a do innych zastosowań matryca HD powinna wystarczać.

Pytanie co do procka - widzę, że obecnie jest trend zastępowania serii M serią U? Czy procki M są jeszcze w ogóle montowane w nowych laptopach i czy warto szukać takiego modelu?

 

PS Poza tym, w tych nowych ProBookach z i5-5200U widzę baterię 2550 mAh, czy to nie jest jakoś tragicznie mało?

Edytowane przez amnezjak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepowy czy nie, SSD w większości laptopów jesteś w stanie włożyć sam i nie wpłynie to na gwarancję. Jedyny mankament jest taki, że przykładowo taki Plextor jak mój M6S jest w formacie 2,5 cala SATA III, więc 128 GB (przykładowo) to mało do laptopa bo musisz pozbyć się HDD. Alternatywa to szuflada zamiast napędu DVD lub dysk mSATA/M.2, korzystający z wolnego slotu. Szukając więc laptopa pod SSD, sprawdź czy ma wolne gniazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie gra we wszystko, co znajdzie w sklepie z torrentami, nie robi kopii internetu, to spokojnie 128GB starczy.

Sam używam 128GB. Mam tam partycję na Windows 7 (14 z 43 wolnego), partycję na Linuxa (8GB) oraz partycję na dane (20GB muzyki, kilka GB zdjęć, kilka GB programów oraz inne drobiazgi i jeszcze 14 z 73 wolnego).

 

W przypadku X-Kom i lapka z SSD, dysk HDD montowany fabrycznie dorzucają w zewnętrznej obudowie na USB. Tam można spokojnie trzymać filmy i przy okazji backup tego co jest na SSD.

 

Z wymianą dysku samemu trzeba uważać. Np taki Dell nie bardzo się rozbiera - trzeba drzeć całą obudowę, bo dysk jest pod klawiaturą, ale dostęp jest tylko od spodu, czyli trzeba wyciągnąć płytę. W innych markach też zauważyłem podobny trend, że utrudnia się użytkownikowi modyfikację sprzętu. Dla odmiany starszy już NP300 ma klapkę pamięci, klapkę dysku i można rozbudować samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...