Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w przeciągu kilku dni chcę dokupić do mojego blaszaka kolejnego SSD i tak się zastanawiam czy warto kupić dysk pod złącze M.2 - moja płyta MSI Gaming 3 ma na wyposażeniu ów złącze.

Dysk ma być pojemności ~500GB i ma służyć jako dysk na gry.

Oczywiście mam wolne złącza SATA3 więc dylemat polega na tym czy warto ;)

 

Proszę o jakieś konstruktywne wypowiedzi.

 

Proszę nie przekonywać mnie, że HDD wystarczy do gier - jest to moja przemyślana decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny plus SSD pod M.2 to transfery , zauważalnie wyższe niż nawet najlepszy dyski na SATA III .

 

Minusem dysków tego typu jest większa cena .

 

Na twoim miejscu brał bym zwykłe SSD na SATA III , w normalnym użytkowaniu i tak nie zauważysz różnic pomiędzy SATA III a M.2 czy PCI-E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej samej cenie wszystko przemawia za M.2.

 

Pozostaje ocenić czy ewentualna dopłata jest tego warta, jeżeli kwestia kasy jest dalszoplanowa to wyborem powinno być M.2.

 

Edycja: Choć w sumie minus też da się wymyśleć. W przypadku awarii złącza na płycie albo chwilowej potrzeby skorzystania z innej płyty bez takiego złącza, jest konieczność skorzystania z przejściówki. Ale ponieważ nie ma to być dysk systemowy i tak obstawiałbym wariant z M.2.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena też nie gra dla mniej większej roli. Problem tego, że jak padnie płyta główna czy samo złącze M.2 to też niewielki problem ponieważ na tym dysku będą przechowywane tylko gry.

 

No dobra, powiedzmy, że wezmę normalnego SSD pod SATA. Powiedzcie mi czy jest różnica w kablu za 9 zł a takim za 50 zł. Czy to tylko chwyt marketingowy, że droższy znaczy lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbyś kupował jakieś mniejszego SSD to pod M.2 czasami trafiają sie okazje na allegro, ale jak chcesz 500GB to brałbym klasyka pod SATA, bo też i łatwiej to potem odsprzedać

a kabel każdy taki sam, no może prócz jakiś chińskich wynalazków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wiedzieć też, że sata jest daltonistą i tak samo działa na czerwonych, niebieskich, czarnych i białych przewodach. W sprzedaży są przewody dedykowane do SATA3, to bujda na kiju. Wystarczy czerwony kabelek wyjęty z szuflady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...