Skocz do zawartości
mapokl

Nowo złożony komputer nie uruchamia się.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

na sprzęcie znam się średnio, kupiłem to co polecali w zestawach:

 

Procesor Intel CORE i5-4460 3.20GHz

Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H,

Karta graficzna Palit GeForce GTX 770

Pamięć GoodRam PLAY 8GB/1600 (2*4GB)

Napęd Samsung DVD -/+ R/RW 24x

Obudowa SilentiumPC Gladius M20 Pure

Dysk SSD GoodRam C100 120 GB SATA3

 

do tego używany zasilacz SilentiumPC Deus G1 600W z innego komputera (tego z którego obecnie piszę).

 

Po złożeniu całości komputer nie chciał się uruchomić. To znaczy wentylatory drgały przez ułamek sekundy, błysneła dioda LED w obudowie (i na karcie grafiki) i koniec. Po jakiś 3 sekundach ponownie.

 

Wyjąłem całość z obudowy i podłączyłęm tylko płytę główną+procesor+głośniczek+przycisk power z obudowy. To samo, lekkie drgnięcie wentylatora CPU co 3-4 sekundy. Głóśnik wydaje coś przez ten ułamek sekundy coś w rodzaju krótkiego terkotu(żadnych wyraźnych dźwięków). Wtyczki 2x4 i 24 sprawdzałem kilkukrotnie, inaczej ich się włożyć nie da. Resetowałem zworkę CLR_CMOS -bez różnicy.

 

Zasilacz przełożyłem z powrotem do starego komputera który się uruchamia bez problemu, więc zasilacz raczej w porządku. (Z tą różnicą, że stary komputer używa tylko jednej wtyczki 4, a nie 2x4)

Edytowane przez mapokl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CLR CMOS nie jest ustawione na reset (nie ma takiej możliwości, są tylko dwa piny). Ram był poprawnie włożony (wszystko rozłożyłem i złożyłem dwukrotnie), testowałem również obie pamięci ram osobno. Ale wydaje mi się, że brak ramu powinien być sygnalizowany dźwiękiem, a tu nic nie ma.

Edytowane przez mapokl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CLR CMOS nie jest ustawione na reset (nie ma takiej możliwości, są tylko dwa piny). 

 

A zworka z tych pinów jest wyjęta, czy założona? W normalnym trybie pracy nie powinny być zwarte (czyli zworki brak, ew. założona tylko na jeden pin).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby wyjąć cpu i sprawdzić czy piny w podstawce cpu są proste.

 

Nie mam obecnie dobrego światła, ale Piny wyglądają jakby nie były idealnie prosto w górę, a były wszystkie wygięte pod równym kątem, ale tak samo wyglądają na zdjęciach w internecie. Chociaż przy bliższych oględzinach pod światło parę pinów wygląda troszkę inaczej niż pozostałe, więc może faktycznie są uszkodzone.

 

W każdym razie problem leży najprawdopodniej na płycie głównej/procesorze?

 

A zworka z tych pinów jest wyjęta, czy założona? W normalnym trybie pracy nie powinny być zwarte (czyli zworki brak, ew. założona tylko na jeden pin).

 

Zworki w ogóle nie było na pinach. Zgodnie z instrukcją płyty użyłem śrubokręta by je zewrzeć.

Edytowane przez mapokl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...