Skocz do zawartości
atribe

Pamięć do i5 4440

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie do Was.

W chwili obecnej mam procesor i5 4440, którego nie zamierzam podkręcać. Płytę główną Gigabyta B85M-D3H oraz pamięć 8GB Kingstone 1600MHz CL9.
Chciałbym dokupić więcej ram i mam wątpliwość czy kupić pamięci 1600MH CL8 czy coś wyżej takowanego. Czy wyżej taktowane pamięci dadzą wymierne korzyści?
Jak wyczytałem płyta obsłuży max 1600MHz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej taktowane pamięci dadzą pewne korzyści. Wprawdzie nie ustawisz ich na wyższe MHz na tej akurat płycie, ale będziesz mógł je ustawić np. na 1600CL7. Powinieneś pamiętać, że wszystkie pamięci będą chodzić na ustawieniach najsłabszych (jeżeli zostawisz te Kingstony) jakichkolwiek byś nie dokupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się podepne pod temat ale nie ma sensu zakładać nowego bo mam podobny dylemat. Nie wiem jakie pamięci wybrać. Moja płyta to MSI Gaming B85-G43 (a więc max co mogę wsadzić to pamięci 1600 mhz), cpu i5 4570, gtx 970. Waham się pomiędzy GoodRamem Play CL9 1600 Mhz 2x4 GB a Crucial 8GB 1600MHz Ballistix Sport CL9. Cenowo jest bardzo podobnie ale za GR przemawia dożywotnia gwarancja a za Crucialem to że pamięć jest w jednej kości (to chyba lepiej, ale nie jestem pewien). Ktoś może coś doradzić ?

Edytowane przez Shavo6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca dożywotnią - to jest ograniczona dożywotnia gwarancja (czytaj - do końca produkcji modelu). Nawiasem, Cruciale też mają dożywotnią gwarancję (limited lifetime).

Które kupisz nie ma różnicy - i jedne i drugie to porównywalna wydajność. W jednej kości jest o tyle lepiej, że możesz w przyszłości dołożyć kolejny moduł.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leon166

 

Trochę poszperałem i wychodzi na to, że ta gwarancja jednak jest rzeczywiście dożywotnia. W przypadku jak dany produkt producent wycofa już ze sprzedaży to wymieniają na jakiś inny odpowiednik w porozumieniu z klientem.

 

@adashi

Twój post ma niewielką wartość merytoryczną... może go trochę rozwiniesz ?

Znalazłem jeszcze takie, fajnie zapowiadające się pamięci - 

Kingston HyperX Savage 8GB CL9 1600 mhz Wieczysta gwarancja producenta, jedna kość i CL9... ideał ?

Edytowane przez Shavo6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...