Skocz do zawartości
KoS

Zniknęły partycje -padł HDD?

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się. Komp się zawiesił - nie pomagało nic oprócz wyłączenia listwy. Po uruchomieniu nie bootuje sie z twardego. BIOS widzi dysk właściwie, ale spod DOS'a ani na drugim kompie (Win 2000) nie widać ani jednej partycji (3 z nich NTFS, jedna FAT32).

Amen czy da się go jakoś "ożywić"?

Menadżer urządzeń widzi HDD, a zerknąwszy w zarządzanie dyskami cały obszar dysku jest widoczny jako "nie przydzielone".

Help!!

P.S. Dysk działał pod Win XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odzyskania danych mozesz uzyc Easy Recovery Pro, lecz nie daje on 100% pewnosci. Nie wiem wogole czy lepiej radzi sobie na FAT/FAT32 czy tez NTFS? Powinienes nastawic sie tez na najgorsze - strata danych!

Jest tez program GetDataBack (czy cos takiego) sluzacy do takich operacji...

 

Zreszta poszukaj, ostatnio bylo o tym sporo.

 

Powodzenia...

 

A tak wogole to co rozumiesz przez slowo "ozywic"?

Odzyskac dane czy dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz sprobowac Norton disk doctorem, mi uratowal jakies 80% danych wiekszosc to muzyka i zdjecia i filmy :-)

Norton Disk Doctor? Nie pamietam aby mial opcje odzyskiwania danych... :oops:

Przynajmniej na dysku, ktory juz nie ma partycji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze ja kilka dzi temu zaraz potym jak spalil mi sioe komp tez mialem klopoty z dyskiem

tyle ze umnie partycje stracily Tablice allokacji plikow i NDD sbie z tym poradzil przywracajac stara kopie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie pare dni temu mialem tez taki problem

ja mam dysk taki jak w podpisie

a ty jaki masz dysk ten jak w podpisie ?

to

wejdz na strone

http://www.maxtor.com/en/support/downloads/

 

i ustaw model dysku i sciągnij do niego jakis tam program a on ci na bank pomoze wszystko nim naprawisz

 

moja propozycja wiąze sie z utratą danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Komp się zawiesił - nie pomagało nic oprócz wyłączenia listwy. Po uruchomieniu nie bootuje sie z twardego. BIOS widzi dysk właściwie, ale spod DOS'a ani na drugim kompie (Win 2000) nie widać ani jednej partycji (3 z nich NTFS, jedna FAT32). 

Amen czy da się go jakoś "ożywić"? 

Menadżer urządzeń widzi HDD, a zerknąwszy w zarządzanie dyskami cały obszar dysku jest widoczny jako "nie przydzielone". 

Help!! 

P.S. Dysk działał pod Win XP.

Buahahahaahhaa :D :D :D :D

Sorry za ten śmiech ale w zeszłym tygodniu po zwisie XP przy zamykaniu też znikneły mi partycje z dysku. 4 dni spędziłem na odzyskiwaniu danych. Po użyciu Easy Recovery i GetDataBack da się odzyskać prawie całą zawartośc dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...