Skocz do zawartości
Wydrenator

Zestaw do gier w UK na Skylake za +/- 1100 funtów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam na imię Tomek i mieszkam w UK. 

Zamierzam złożyć zestaw do gier na Skylake ale nie wiem jak to zrobić, więc proszę o radę. 

Na zestaw bez monitora, klawiatury i myszki mam zamiar przeznaczyć około 1000 do 1100 funtów. Posiadam też mało używany zasilacz BeQuiet Power Zone 650W.

Zakupu zamierzam dokonać na raty, więc kilkadziesiąt funtów w jedną, czy w drugą stronę nie zrobi mi wielkiej różnicy. Zależy mi natomiast na jakości i wydajności zakupionego sprzętu, który ma mi służyć kilka lat.

Komponenty zamierzam kupić w jednym z dwóch sklepów:

https://www.overclockers.co.uk albo http://www.aria.co.uk

Rozważam też kupno takiego gotowego zestawu: http://www.chillblast.com/Chillblast-Fusion-Core-Skylake-Gaming-PC.html

Sam złożyłem coś takiego:

  • Procesor: Intel Core i5-6600K 3.9GHz (Skylake) Socket LGA1151
  • Płyta główna: Gigabyte GA-Z170X-Gaming 7 Intel Z170 (Socket 1151) DDR4 ATX Motherboard
  • Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming 4096MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card
  • Dysk systemowy: Samsung 250GB 850 EVO SSD 2.5" SATA 6Gbps 32 Layer 3D V-NAND 
  • Drugi dysk: Seagate 2TB 7200RPM SATA 6Gb/s 64MB Cache HDD 
  • Chłodzenie procesora: Be Quiet! Dark Rock Pro 3 CPU Cooler
  • Obudowa: Be quiet! Silent Base 800 Midi Tower Case - Black Window

Nie uwzgledniłem pamięci bo nie mam pojęcia co wziąć. 

Proszę o poradę i pomoc.

Z góry dziekuję,

 

Tomek

post-219301-0-89157700-1440008784_thumb.jpg

Edytowane przez Wydrenator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie koszyka i wstaw je na forum , bo link jest pusty - w większości sklepów tak jest , nie wiele sklepów zachowuje zawartość koszyka gdy udostępniasz komuś link do koszyka .

 

Gotowiec raczej średni - nie wiadomo od kogo karta i ram , do tego dysk SSHD jest nie potrzebny jak masz SSD , 16GB ram na razie nie jest wykorzystywane w grach oraz cena całości to 1 300 Ł , chyba że kupujesz bez VAT-u np. na firmę .

 

Cenowo lepiej wypadnie Haswell - I5 4690K kosztuje 185 Ł ( vs. 200 Ł za I5 6600K ) , płyty na Z97 też są tańsze .

 

Całość wydajnościowo jest nie wiele gorsza niż Skylake .

 

Do tego sprawdzona pamięć DDR3 np. G.Skill Trident 2x4GB DDR3 2 400 mhz CL10 za 65 Ł .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skylake jest bardziej przyszłościowy. Za 1100 funtów można spokojnie złożyć coś fajnego i bardziej wydajnego niż Haswell. Ludzie ktorzy mają już dostęp do i5 6600k bardzo go chwalą.

Edytowane przez Jedediasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby ze względu na płyty główne lepiej Skylake. Przyszłościowe rozwiązania.

Ja bym wybrał tańszą wersje płyty głównej bo i tak nie wykorzystasz wszystkiego wyposażenia z topowego modelu a jakość ta sama. Za to SSD zdecydowanie 500GB. Może być właśnie EVO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby ze względu na płyty główne lepiej Skylake. Przyszłościowe rozwiązania.

Ja bym wybrał tańszą wersje płyty głównej bo i tak nie wykorzystasz wszystkiego wyposażenia z topowego modelu a jakość ta sama. Za to SSD zdecydowanie 500GB. Może być właśnie EVO.

Dzięki za radę. A jaką pamięć byś polecił? Myślałem o zestawie 2*4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...