Skocz do zawartości
lukaszr89

wybor plyty pod skylake

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, to jest Z170-A.

 

BTW, gdybym to ja wybierał teraz płytę, brałbym najlepszego dostępnego Asusa bez dopłacania za SLI (o ile miałaby wszystko czego potrzebuję, a potrzebuję między innymi DP z integry i portu PCI). Nie wiem wprawdzie jaka to w obecnej serii literka w nazwie, ale może sprawdzisz?

 

Pro gaming to bym nie brał, ze względu na chyba tylko 4 porty SATA. Poza tym już sama nazwa gaming sugeruje, że to dla ętuzjastów dopłacania za czerwone smoki i podświetlane napisy (najlepiej jeszcze migające).

Edytowane przez adashi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to samo zdanie mam o pro gaming. Najlepszy asus to 1300:) z literek to A i chyba on jest najrozsądniejszym wyborem jesli chodzi o asus. Asrock Extreme 4 tez naprawde wygląda porządnie.

 

Cooler CPU?

Edytowane przez lukaszr89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżetowo Fera 2, wypaśnie Macho 120 rev A? Dla ętuzjastów Macho Rev B?

 

Najlepszy Asus bez SLI to będzie któryś z tych z literkami P, K i innymi. Na te jeszcze można popatrzeć, one będą tańsze od Z170-A (która jest wg mnie bardzo dobrym wyborem), ale jak można zrezygnować ze SLI być może da się wybrać coś tańszego.

 

Ten Asrock jak najbardziej do wzięcia pod uwagę, trzeba by się wczytać w specyfikację czy ma wszystko co potrzeba.

 

Obecnie mam Z97 Pro4 (brak możliwości SLI) - nie mam najmniejszych zastrzeżeń.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypasnie, rev. A lepsza od B? :) myslalem nawet o noctua bo strasznie mi sie ona podoba:p

 

Roznica w cenie miedzy K a A jest mala, nie zaszkodzi miec opcje sli:)

Asrock ma wszystko i wiecej jedynie slabsza marka

Edytowane przez lukaszr89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, B lepsza...

 

Asrock to nie jest istotnie słabsza marka od Asusa. Gigabyte i MSI bym sobie podarował.

 

Asus ma sporo bajerów, których nigdy nie użyjesz, te ich tepeu-srepeu. Jak frajdę sprawia Ci ustawianie 50 timingów pamięci i bogini wie jakich ustawień dla procesora, Asus się lepiej nada. Jak wolisz proste podkręcanie, Asrock nie będzie chyba gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty graficzne od GB - jak najbardziej.

 

Płyty główne - ja raczej podziękuję. Pamiętam jak kiedyś wypuścili płyty główne, na których nie dało się korzystać jednocześnie z karty dedykowanej oraz integry procesora. Nie wiem nawet czy potem jakoś to udało im się poprawić w uefi czy nie, bo już nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówilem:
i5 6600k
Asrock Z170 Extreme 6
G.Skill Ripjaws 4, 8GB, 3200MHz, CL16
EVGA SuperNova G2 750W
Thermalright HR-02 - Macho Rev. B
miałem wcześniej SilentiumPC Gladius x60, Samsung Evo 850 250gb, 2TB Seagate,

pozostaje tylko zakup grafy... warto brać jakąś słabszą serie typu gtx950 z myślą o wymianie na Pascala? czy lepiej nie zawracać sobie głowy i brać od razu GTX970 (no i którą wybrać - jestem miedzy gigabyte wf oc, gigabyte gaming g1 - spora dopłata, asus DCuII, asus stix DCu2).

btw, włożyć tymczasowo 8800GT - czy to bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Gaming G1 przy znaczącej dopłacie wobec wersji OC jest nieopłacalna. Faktyczne różnice to tylko: backplate, świecący napis oraz metalowa osłona chłodzenia zamiast plastikowej. No i trochę wyższe wartości domyślne w biosie. Ja bym dopłaty wyższej niż 50 nie akceptował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy moim podejściu postawiłbym na GB, bo wszystko i tak zależy na jaką sztukę trafisz. Ja przez ostatnie 3 miesiące "przerobiłem" ponad piętnaście 970-tek GB w wersjach OC i G1 i wszystkie były okej, rozrzut asic niezależny od modelu.

 

Z tym że na pewno Asus ma lepszy wygląd, a do tego jest krótszy. A wybierając pomiędzy dwoma Asusami, to wersja Strix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlugość mi nie przeszkadza, mam dużą obudową więc długość też nie, chodzi o jakość i wydajność, dobrze by było mieć dość cicho.

 

Strix ma gorszą sekcje zasilania od zwyklego DCuII na to wygląda:/

Edytowane przez lukaszr89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1500 rdzeń każdej nie-pechowej z asic 60%+ pójdzie.

 

A czy wykręcisz 1520 czy 1560 - uwierz mi, nie dostrzeżesz różnicy.

 

pamięci teraz chodzą albo Samsungi albo Hynixy. Z moich obserwacji Samsungi idą zazwyczaj wyżej, ale znowu - zależy jakie konkretnie kości zostaną włożone, obaj producenci ładują i te, i te.

 

Co do cichości pod maksymalnym obciążeniem, to na domyślnych parametrach z biosu Windforce3 zbyt udane nie jest.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...