Skocz do zawartości
lukaszuk1995

Karta graficzna do Xeona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam dobrej karty graficznej do zestawu:

Mobo: Gigabyte GA-EP31-DS3L

CPU: Intel Xeon E5410

PSU: Chieftec iArena Series 400W

RAM: 2x2GB Kingston PC2-6400U

Leciwy HD5450 nie daje już rad, czas go wymienić :) Założenia: obróbka grafiki (Corel & Photoshop), gry: głównie FIFA (najnowsza), czasem Battlefield i DSJ 4 ;) Myślałem nad Radeonem HD 6850, może zaproponujecie mi coś innego. Bardziej skłaniam się w stronę Radeonów, miałem po prostu z nimi więcej do czynienia, aczkolwiek nVidie też rozważę :) Budżetu nie narzucam, ale fajnie byłoby zmieścić się w 300-400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD5450 nigdy mocarzem nie był , tym bardziej teraz .

 

Skoro myślisz o używkach to szukaj HD7770 / HD7850 , z nowych R7 250X czyli nic innego jak rebrand HD7770 GE .

 

Od NV w tym budżecie to szukaj GTX560Ti / GTX570 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych kart to albo GTX750Ti albo R7 265 czyli ogrzewany HD7850 2GB .

 

R7 370 czyli R7 265 / HD7850 odgrzewany pod raz kolejny jest nieco za drogi jak na swoje osiągi , nie warto sie nim interesować .

 

Z używek to R9 270 / HD7870 / HD7870 XT albo GTX660/GTX660Ti można dostać , R9 270 / HD7870 można jeszcze trafić na wersje z gwarancją .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - nie każdy patrzy na wydajność czy specyfikację .

 

Dla niektórych liczy się bardziej koszty czy np. gwarancja .

 

Lukaszuk1995 do takich ludzi może należeć .

 

Zresztą sam bym się zastanawiał na dzień dzisiejszy nad GTX750Ti , jednak karta jest bardziej pewna - przy takiej kwocie to lepiej kupić słabszą ale nową kartę i cieszyć się że będzie działać , a nawet jak padnie to od tego jest gwara niż mieć kartę nieco mocniejszą ale o nie pewnej przyszłości .

 

Używane GTX670 / GTX760 jak padną to doopa zbita , raczej kasy w nie włożonej nie odzyskasz , chyba że karta miała jakąś gwarancję i awaria zdarzyła się w okresie gwarancyjnym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek już leciwy. Pytanie czy go kręcisz i jak mocno? 3 GHz?

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2843264.html

 

Co do niewykorzystania to koledzy się wypowiedzą, bo ja mam kontrowersyjne opinie, hahaha.

 

Swego czasu miałem GTX 660 z prockiem E6750. (Grałem na nim w AC 1,2,3,4 i wiele innych) Oczywiście procek ograniczał kartę, ale.... wszystko zależy od gry, czy wymaga procka mocniejszego niż twój do płynnego działania.

Jeżeli nie, to dostaniesz po prostu dużo ładniejszą oprawę graficzną, bo będziesz mógł ustawić detale wyżej. W porównaniu do tego co obecnie masz to i tak jest kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...