Skocz do zawartości
magr

komputer ok 4,5 kzł na skylake bez OC, - prośba o sprawdzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zwracam się z prośba o polecenie jakiejś ciekawej obudowy. Poszukuję czegoś, co będzie ciche ale jednocześnie przewiewne. Niedługo będę składać komputer najprawdopodobniej pod platformę skylake, r9 390. Dobrze by było, aby obudowa:

@ wyglądała klasycznie, nie przypominała ufo :)

@ była w miarę porządna, stabilna

@ fabrycznie zamontowane wentylatory były ciche

@ usb 3.0

 

@ No i dosyć istotna kwestia na sam koniec. Otóż posiadam kota, a to wiąże się z:

 ##### kot na górze obudowy - wszelkie panele które mają łatwe do wciśnięcia przyciski włączania a także obudowy z praktycznie otwartą obudową będą problematyczne! Niestety cięzko wychować kota by nie wchodził na górę obudowy :))). Myślę, że otwarta obudowa ale z dosyć porządnym wykonczeniem góry mogłaby być dobra.

 

Aha.. Obawiam się zalmanow, z tego co czytałam nie są najcichsze. Podobają mi się klasyczne silentium pc, czy fractale, ale niestety obawiam się właśnie o kłaki na górze obudowy, czy łatwe do wciśnięcia przez kota przyciski reset.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że nie posiadam, to polecam Antec P100 :) . Znakomicie wykonana BUDA(czytałem sporo testów i opinni). Wyciszona. Design jak dla mnie jest piękny i stonowany, żadnych dziwnych fajerwerków tu nie uświadczysz. Drzwiczki frontowe są grube i można je otworzyć tak że będą się stykały ze ścianką obudowy. Zaletą tej obudowy jest też to, że jeśli wsadzisz napęd do zatoki 5,25 to nie oszpecasz Budy dzięki właśnie drzwiczkom :) . Kupno takiej obudówki to IMO bardzo dobra inwestycja na lata .

 

Na morelkach za 319 pln

 

http://www.morele.net/obudowa-antec-performance-p100-usb-3-0-czarna-wyciszona-629005/

 

 

 

Jeśli posiadasz dobry zmysł techniczny i zdolności manualne, to nawet bardzo gorąca konfiguracja dobrze zamontowana będzie miała chłodniutko.

 

 

 

 

 

Co do zalmanów, posiadam Z1. Dla przykładu jest niemalże taka sama jak Z3. Z3 ma inny front, i dołożony plastik na górze. Ogólnie Z1 jest bardzo chlodna, ale podzespoly slychac - siedze jeszcze na niesmiertelnej LGA775  :). (Nie posiadam żadnych części które są wykonane z myślą o ciszy więc w tej kwesti tez ciezko mi sie odniesc.).

 

Nie wiem jak z droższymi Zalmanami, ale np. Sebek Oktaba udzielał mi w komentarzu informacji na temat wyciszonej Zalman R1 że drzwiczki frontowe są ponoć wykonane żenująco (Na zdjęciach mi się podobają :P ale do P100 nie ma nawet co porownywac).

Edytowane przez daevi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy sprosta wymaganiom kota - od góry ma dziurki ;)  [szukałbym jakiejś z maskownicą albo zakrytą górą bo jak to pers to sierść może włazić do środka]

 

http://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-330r-titanium-mid-tower-cc-9011071-ww-698723/

coś w tym stylu [chyba najsensowniejsze]

 

albo taka aby nie mogł na nią włazić http://xfxforce.com/en-us/products/pc-cases/type-01-series-bravo-edition-ty-pe1c-3000

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za odpowiedzi! Przejrzałam wszystkie propozycje, i muszę przyznać że są bardzo ciekawe :) Szczególnie 330R. Obawiam się jednak, że u mnie drzwiczki byłyby zupełnie nieużywane. Nie przemawia do mnie koncepcja całkowicie zamkniętej budy - gdzie z przodu jest blacha. Wydaje mi się, że jest lepiej kiedy tamtędy wpada powietrze, przydałby się po prostu jakiś filtr z przodu.

 

Popatrzyłam na obudowy antec o których wspomnieliście i znalazłam takie coś:

http://www.morele.net/obudowa-antec-one-0-761345-15970-8-498127/

 

obudowa wygląda nieźle (trzebaby dokupić jedynie filtr + wentylator), ale chyba nie zmieści mi się tam karta graficzna... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie przemawia do mnie koncepcja całkowicie zamkniętej budy - gdzie z przodu jest blacha. Wydaje mi się, że jest lepiej kiedy tamtędy wpada powietrze, przydałby się po prostu jakiś filtr z przodu.

jak chcesz cicho to powinna mieć osłonę z przodu

po drugie ona nie jest szczelnie zamknięta gdyż po bokach ma szczeliny którymi pobiera powietrze- takie ścięte narożniki [no i ma filtry]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obudowę Obsidian 250D ITX, malutka, o kształcie sześcianu (będzie wygodna dla kota))), bardzo elegancka. W środku jest bardzo dużo miejsca na okablowanie i różniaste podzespoły, jakie tylko sobie wymyślisz.

W standardzie dostałam wentylatory (dwa), ale jest miejsce jeszcze dla kolejnych przynajmniej trzech. Obudowa posiada filtry przeciw kurzowe, jest też miejsce na na chłodnicę 240 mm. Waga to ok. 4.5 kg. Ja jestem zadowolona, ale wiadomo, że jestem kobietą, a kobiety zwracają uwagę na wygląd:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz i buda do zmiany .

 

Zasilacz - XFX XTR 550W za 365 zł , nie wiele droższy , mocowo nie wiele słabszy ( realna moc !!! ) a do tego ma certyfikat 80+ Gold , w pełni modularne okablowanie oraz wentylator 135 mm z łożyskiem FDB i trybem półpasywnym .

 

Buda - w tej cenie można dostać coś lepszego np. Corsair 300R za 299 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro nie do oc to po co takie elementy? kompletny bezsens

dołoz te grosze do procka z K

 

ta pasta to też szału nie robi [pewnie lepsza dają do chłodzenia procka w zestawwie z tym bekłajetem]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...