Skocz do zawartości
Kojot91

Komputer "Wyłącza się" na kilka sekund... po czym znów wstaje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, temat może i nie tyczy się samego podkręcania, ale problemu jaki mnie spotkał nagle.

Sytuacja wygląda tak, że wszystko śmigało sobie w najlepsze, aż pewnego razu z nieznanych mi przyczyn komputer się wyłączył (po kilku sekundach wstał ponownie) myślałem,ze to chwilowa awraria prądu, nic bardziej mylnego. Od tego momentu dzieje się tak za każdym razem, gdy odpalam jakąkolwiek grę, sterowniki przeinstalowałem, temperatury sprawdziłem. Nie mam pojęcia co może być przyczyną.

Mój config to i5 4460, 8gb Crucial Ballistix w jednej kości (sprawdzane memtestem, bez błędów). Zasilacz, jako nowy był reklamowany bo strasznie wył, został wymieniony na nowy, wszystko śmigało przez około rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzio 280 jest bardzo prądożerny, potrafi brać nawet 250W, plus inne komponenty. Jak nic zasilacz nie wyrabia.

Ten pierwszy wył, bo chodził na maksymalnej mocy. Takie obciążenie prędzej czy później musiało się tak skończyć.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_760_vs_radeon_r9_280_test_sapphire_r9_280_dualx?page=0,16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wył od nowości, już przy starcie, więc to jaka wada fabryczna była. W starym kompie mam Chieftec 550W (GPS-550AB-A) nada się do tego zestawu?
Chociaz z drugiej strony ten corsair był przez długi czas dedykowany właśnie do takiej konfiguracji...Biblioteki odinstalowane, nadal to samo. Sprawdzam jak sie zachowa bez grafiki. Obstawiam właśnie,że może coś z grafiką być... Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób test:

occt - power supply - sprawdza maksymalne dopuszczalne obciążenie zasilacza.

 

acha

ten cheff ma tylko 360 W na lini 12V, więc jest na styk, a jeśli jest bardzo stary - powyżej 5 lat to daruj sobie.

Edytowane przez MiG29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbować z inną grafiką/innym zasilaczem.

edit

Możesz spróbować z chefem i z jakąś mniej wymagającą grą.

I pytanie - jaką wersję vs450 masz? Bo były też z linią 12V 360W.

I jaką grafikę masz? Bo MiG29 wspomina o 280, ale nie widzę żebyś ty sam podawał model.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz review tego radka i w szczycie bierze prawie 400w :)

 

http://lanoc.org/review/video-cards/7007-gigabyte-r9-280?showall=&start=6

 

więc odejmując te 50w bo masz słabszy procesor, to niestety najlepiej jakąś solidną 550w tym bardziej  jak myślisz o OC

 

pamiętaj też że zasilacz pracując na maxa pobiera z gniazdka o wiele więcej energii i szybciej traci sprawność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kupnie tego zasilacza sugerowałem się "podpowiedziami" PurePC z grudnia 2014. Był w zestawie przy 2800 przy niemalże identycznej konfiguracji. http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_grudzien_2014?page=0,10
:) Trudno mój błąd, wymienią na nowy, spróbuje sprzedać i wyposarzyć się w jakąś solidną 600tkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...