Skocz do zawartości
kornel12

Jakie są sposoby na sprawdzenie czy w sklepie nie wsadzili mi podzespołów używanych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się dowiedzieć czy są na to jakieś sposoby ? 


 


kupuje podzespoły komputerowe w sklepie Pro-line wraz z usługą składania 


 


a i jakie są wasze opinie o sklepie Pro-line? 


 

przepraszam za umieszczenie tematu w złym dziale 

 

temat został umieszczony w złym dziale ze względu na to że nie mogłem znaleźć odpowiedniego działu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proline cieszy się raczej dobrymi opiniami, ale ja osobiście nic tam nie kupowałem. Na pewno dysk twardy możesz sprawdzić, zaglądając w jego parametry s.m.a.r.t. Możesz też zamówić bez składania zestawu, wtedy będziesz miał pewność, że wszystko jest oryginalnie zapakowane :) A samodzielne składanie nowego zestawu to czysta frajda, serio :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We własnym zakresie to możesz sprawdzić w zasadzie wiek dysku w SMART - konkretnie wartości Power on Count i Power on Hour ( tak się nazywają w Crystal Disk Info , w HD Tune jest Power on Hours Count ) , do tego uważnie sprawdzić papiery dot. kompa - jak  np.czas gwarancji na podzespoły będzie podejrzanie niski .

 

A 100% szansy na to że dostaniesz nowe części to tylko jak kupisz całość bez opcji składania - jak każde pudełko będzie oryginalnie zafoliowane to wszystko powinno być OK .

 

A co do samego sklepu - to OK sklep , choć nieco drogi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam chciałbym się dowiedzieć czy są na to jakieś sposoby ? 

 

kupuje podzespoły komputerowe w sklepie Pro-line wraz z usługą składania 

 

a i jakie są wasze opinie o sklepie Pro-line? 

 
przepraszam za umieszczenie tematu w złym dziale 
 
temat został umieszczony w złym dziale ze względu na to że nie mogłem znaleźć odpowiedniego działu 

 

Tak jak koledzy napisali najpewniejsza opcja to złożyć samemu kompa. Sam w Proline kupowałem części wiele razy i zawsze wszystko było ok.

Ze względu na ustawę konsumencką zawsze jest jakieś ryzyko, że ktoś już testował sprzęt, który kupisz. Niedawno mój kolega kupił Evga 980Ti w Morele i była już ona wcześniej przez kogoś rozpakowana - m.in. nie miała folii na backplate. Był tego pewien, ponieważ później zamówił drugą sztukę i widział różnicę. Ustawa konsumencka zakłada, że produkt kupiony przez neta i zwracany bez podania przyczyny nie może nosić śladów użytkowania ale jest to trudne do spełnienia, bo nawet mocując kartę mogą pozostać ślad po śrubkach. Co sklepy mają robić z takimi kartami jeżeli są sprawne?

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regularnie stołuje się w Proline. Jeden z lepszych sklepów. 0 problemów.

 

@reyden

 

Chciałeś powiedzieć jeden z tańszych i naprawdę solidnych. Wiele razy zamiast na morele zamawiałem w proline bo coś było taniej.

 

//edit

 

+żeby nie być gołosłownym. Wczorajsze zamówienie:

http://proline.pl/?p=MSI+Z97-G43- 399

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-g43-intel-z97-4xddr3-vga-gblan-atx-z97-g43-640728/- 419

 

+ pare innych pozycji

Edytowane przez phx1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam również kupowałem często w Proline i żadnych problemów nie stwierdziłem. Aktualnie zabieram się za kompletowanie nowego kompa i przy całości zamówienia proline jest jakieś 5% tańszy niż morele i ok 10% od komoutronika.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

witam chciałbym się dowiedzieć czy komuś z forum sklep Proline.pl składał komputer / czy ktoś zamówił podzespoły komputerowe wraz z usługą składania komputera w sklepie Proline.pl oraz jak ocenia składanie tego komputera przez ten sklep pod względem

 

 

 

 

 

 

bezpieczeństwa (wszystkie podzespoły są testowane w sklepie,podzespoły są odpowiednio zabezpieczone podczas transportu)

 

-odpowiedzialności (np- jakiś element został zniszczony podczas składania zestawu komputerowego to zostaje niezwłocznie wymieniony) 

 

-zaufania do kupującego (możliwość opłacenia zestawu w punkcie odbioru, po zamówieniu go)

 

-uczciwości ( np- w sklepie  dadzą komputer używany który jest wart 100zł licząc na to że kupujący się nie domyśli ) 

 

-usługi serwisowania (np- uszkodzony sprzęt odesłany na gwarancji nie zostanie naprawiony lub naprawa będzie długo trwała)

 

oraz chciałbym się dowiedzieć czy kogoś oszukał sklep Proline.pl ?

 

oraz chciałbym się dowiedzieć jakie są wasze opinie o punkcie odbioru sklepu Proline znajdującym się w Wrocławiu przy ul biskupa. ( w szczególności chodzi mi o obsługę )  

 

przepraszam ze napisałem w złym dziale zrobiłem to ze względu na to że nie mogłem znaleźć właściwego działu żeby napisać ten temat

.

bardzo proszę o przeniesienie mojego tematu do właściwego działu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...