Skocz do zawartości
Averrod

Karta graficzna maksymalnie do 650zł

Rekomendowane odpowiedzi

Którą kartę graficzną wybrać ,Palit GTX 750 Ti StormX Dual czy MSI R7 370 Gaming 2G.

Mój zestaw komputerowy to : xeon e5450,dfi lanparty p35 t2rs ,8Gb DDR2 oraz zasilacz 600w.Proszę o pomoc w dokonaniu wyboru oraz

jestem otwarty na propozycje innych kart :)

Edytowane przez Averrod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - kupowanie nowej karty za 600 zł do tego zestawu to wyrzucanie kasy w błoto .

 

Na twoim miejscu szukał bym używanych GTX660 / HD7870 na allegro/olx .

 

Ten zasilacz to co za model dokładnie , bo to że ma 600W to nic nie mówi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz OCZ ModXStream Pro 600W,resztę będę wymieniał za około 2 tygodnie czyli płytę,obudowę .Ram oraz procesor będę miał wypożyczony z pracy (i7 albo i5,DDR3 8Gb).Obecnie mam GTX+ 9800,chłodzenie pada i nie warto wymieniać na nowe oraz nie będę bawił się w dokupowanie używanego chłodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie rozważaj :

 

- Nówki prosto ze sklepu z gwarancją ale słabsze np. GTX750Ti / R7 370 .

 

- Używane , szybsze karty ale bez gwarancji jak wspomniane GTX660 / HD7870 / R9 270  , choć niektóre sztuki mogą jeszcze mieć gwarę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka gra .

 

R9 370 to nic innego jak stary HD7850 po modyfikacjach .

 

Zaś wymienony wyżej GTX750Ti to jedna z mocniejszych wersji ( jak nie najmocniejsza ) tej karty - widziałem testy gdzie potrafił dogonić HD7850/HD7870 .

 

Choć były też sytuacje gdzie karta była na poziomie HD7770 / HD7790 - po prostu z powodu wąskiej szyny i dziwnie wykonanego GPU ( Stosunek ilości SP do ROP i TMU ) karta ta ma bardzo nierówną wydajność .

 

Plusem GTX-a jest pobór mocy , to jedna z bardziej oszczędnych kart w segmencie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...