Skocz do zawartości
damian281

GTX 960 4GB czy R9 380 2GB?

Rekomendowane odpowiedzi

Bez dodatkowych danych (preferowane gry) wybór jest naprawdę trudny.

 

Ja bym akurat wybrał 960-tkę EVGA "za całokształt", jeżeli jest poniżej 900 zł, ale będą gry, w których ten wybór będzie gorszy wobec 380-tki.

 

Mam 970-tkę EVGA i ma doskonałą kulturę pracy oraz (potencjalnie) bardzo dobre warunki gwarancyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry: Lords of the Fallen, Thief, Batman:AK, seria Metro, Wiedzmin 2 i 3, GTA V, CS:GO, DmC. W przyszłości Doom, Far Cry Primal, Dark Souls 3

Jest jeszcze okazja właśnie na GTX 970 od EVGA za 1379 zł, ale nie wiem czy jest sens dokładać 500 zł. Zjechanie niektórymi suwaczkami z ultra na high czy wyłączenie hairworksów i innych "dupereli" jakoś przeboleję  :)

Edytowane przez damian281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezsprzecznie jest sens dokładać, jeżeli wchodzi to w rachubę i jest to wersja nie z turbinką (zapewne masz na myśli ofertę Komputronika, a ona chyba jest tylko "papierowa", na olx powyżej 1400 są).

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie :) Ale naprawdę dokładać? Za pół roku nowe karty na HBM-ach i trochę boję się, że 970 mocno spadnie z wydajnością w nowych grach, co wpłynie na cenę przy odsprzedaży, a przy 960-tce aż tak nie zaboli :P

 

 

Nie rozumiem co jest "papierowe" ? :D

Edytowane przez damian281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Papierowe" w sensie "wysokie prawdopodobieństwo anulowania zamówienia".

 

Trudno powiedzieć, dla mnie pół roku grania to naprawdę kupa czasu (choć nie jestem świrem, gram tylko w kilka gier na krzyż), mam też 960-tkę, różnica jest naprawdę niemała (z rym że na 1440p gram, więc na fhd będzie pewnie mniejsza). W przypadku 980Ti to już byłaby trudniejsza decyzja, bo HBM2 pewnie trafi na początku do najwyższego segmentu, ale segmentowi średnio-wysokiemu (typu 970-tka) to raczej wróżyłbym dłuższą przyszłość jeszcze, co najmniej rok.

 

Ta Komputronikowa cena wydaje mi się hiper-atrakcyjna.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w 1080p. Kasę mam nawet na 980 Ti, ale uważam, że wydanie ponad 1000 zł (no powiedzmy 1200 :D) na grafikę to lekka przesada, a zawsze można wydać pieniądze na inne "głupoty" :). Chociaż trochę biję się z myślami...

PS. W tej cenie znalazłem GTXa 970 w jeszcze 2 sklepach :)

Edytowane przez damian281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa inne sklepy to też Komputronik, one maja uwspólnione oferty.

 

Wszystko zależy od oczekiwanego poziomu komfortu, jednak nie miej złudzeń, że różnica pomiędzy 970-tką a 960-tką to będzie tylko kilka opcji z ultra na high i gorsze włosy. :)

 

Choć 960-tka 4GB w cenie 900 to też jest IMO dobry zakup.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a powiedz mi, czy nie lepiej zapolować na r9 290? W przedziale 900-1100 zł?

Edit. Tylko pytanie czy są modele półpasywne jak w przypadku serii 300, bo zależy mi na ciszy :)

 

Dobra już nieważne. Kupiłem 960-tkę :)

 

PS. Jeżeli chodzi o komfort.. to cóż, ostatni mój pecet to był C2D E8500 i grafika na poziomie 8600 GT, więc skok wydajnościowy i tak będzie ogromny :)

Edytowane przez damian281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...