Skocz do zawartości
FireBird

ASUS - okres gwarancji zaczyna biec przed zakupem?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć - powiedzcie mi, co oznacza, jeśli na stronie ASUS'a do sprawdzania gwarancji sprzętu widnieje dużo wcześniejsza data rozpoczęcia się okresu gwarancyjnego niż ta z rachunku? Z informacji podanej na ich stronie wynika, że ten okres jest brany pod uwagę wyłącznie, kiedy nie dysponujemy dowodem zakupu, ale tak czy inaczej coś mi tu śmierdzi - czy to oznacza, że laptop nie jest całkowicie nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy czekałeś na swojego lapka na końcu linii produkcyjnej na Tajwanie?

Nie trzeba być Sherlockiem by skumać, że sprzęt leżał na magazynie.

 

Ta data najprawdopodobniej jest związana z datą nabycia laptopa np. przez dystrybutora. 

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to próbuję tutaj ustalić - czy jest to coś tak oczywistego, jak fakt, że produkt jest rejestrowany przed zakupem przez docelowego konsumenta, czy może jednak jest opcja, że jest to sprzęt outletowy/składany z używanych części. Pomyślałem, że może znany jest ten temat, ze względu na dużą ilość występowania takiej zależności.

 

Laptop był fabrycznie zaplombowany, więc tym bardziej mnie to zaskoczyło - stąd wątek.

 

@GetMtin1 - Nie, ja go w ogóle nie rejestrowałem.

Edytowane przez FireBird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Z informacji podanej na ich stronie wynika, że ten okres jest brany pod uwagę wyłącznie, kiedy nie dysponujemy dowodem zakupu, ale tak czy inaczej coś mi tu śmierdzi - czy to oznacza, że laptop nie jest całkowicie nowy?

Sam sobie odpowiedziałeś, jak nie masz dowodu zakupu to obowiązuje cię data podana na stronie, produkcji czy też dostarczenia do dystrybutora. Nie ma w tym nic dziwnego, bo skąd producent ma znać datę zakupu produktu, który dopiero co opuścił linię produkcyjną?? Po prostu jeżeli coś się dzieje i chcesz skorzystać z gwarancji to normalnie biegnie ona od daty zakupu. (przerabiałem to z Lenovo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, ja nigdzie nie napisałem, że się martwię gwarancją - chodzi mi jedynie o to, czy to może oznaczać, że dany egzemplarz jest z jakiejś partii 'refurbished', czy coś w ten deseń?

 

Nie ma w tym nic dziwnego, bo skąd producent ma znać datę zakupu produktu, który dopiero co opuścił linię produkcyjną??

 

Wydaje mi się, że wielu producentów rozwiązuje to w taki sposób, że dopóki nie zarejestruje się jakiegoś produktu, nie ma żadnej informacji na temat przebiegu gwarancji - bodajże Apple podaje jedynie, że dany model powstał, a dopiero po rejestracji jest podana poprawna data.

 

Byłoby ekstra, gdyby wypowiedział się tutaj także ktoś, kto nabył produkt ASUS'a, najlepiej z rynku laptopowego, i sprawdził okres gwarancji, który podawany jest na stronie po wpisaniu nr seryjnego i na ile jest on zgodny z paragonem/fakturą.

 

P.S. Dzięki za tak liczne odpowiedzi.

Edytowane przez FireBird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...