Skocz do zawartości
Heisenberg

Instalacja Windows na SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zwracam się do was, moi drodzy z zapytaniem. Otóż zakupiłem dysk SSD, na którym mam zamiar zainstalować WIN7. Obecnie działam na HDD podzielonym na trzy partycje. C - System, D oraz E - magazyny danych. Po zainstalowaniu systemu na SSD mam zamiar usunąć partycję C z dysku HDD i powstałą pojemność [70GB] "dodać" za pomocą jakiegoś partition managera do którejś z partycji z danymi. Pytanie: Czy jak zainstaluję system na SSD nie będę miał później problemów ze sformatowaniem partycji systemowej z HDD? Dodam, że na obu dyskach będzie ten sam system. Czy nie będzie problemu z wyborem odpowiedniego systemu [tego na SSD] przy rozruchu PCta? Proszę jeszcze o pomoc odnośnie Partition Managera. Który jest najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko powinno być git. Widzę to tak: stawiasz Win7 na SSD (na czas tej operacji odłącz twardego; bootloader ;)), po fakcie podłączasz i modyfikujesz partycje przy użyciu gparted (przykładowo Linux Mint z pendrive'a). :)

Powodzenia!

 

@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Linux to jaki? Wiem, że są jakieś Minty, Ubuntu, czy Fedora. Jak to będzie z magazynami danych z HDD, skoro działają w WIN7. Jak sformatuję tą partycję C z HDD o której pisałem? To by było w porządku? Jak ze sterownikami? http://www.linuxmint.com/download.php

Edytowane przez Heisenberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MBR + NTFS powinno być normalnie widoczne pod dowolnym linuxem .

 

Nie wiem jak GPT z Win8.x czy wyżej .

 

Co do samych danych - zdjęcia , filmy i dokumenty będą widoczne i powinno się je normalnie dać odczytać .

 

To samo reszta danych nie windowsowych , co innego pliki .exe czy inne ściśle związane z MS windows .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...