Jump to content
Sign in to follow this  
Drakk

Cloud gaming

Recommended Posts

Witam

Nie jestem obeznany w temacie, próbowałem na własną rękę czegoś poszukać, ale bezskutecznie.
Otóż kiedyś istniał taki serwis, chyba OnLive, który pozwalał grać np. na słabym laptopie z dobrym łączem internetowym w gry wymagające solidnego sprzętu.
Teraz szukam czegoś podobnego, tylko że większość usług Cloud Gaming'owych polega albo na streamowaniu ze swojej konsoli/komputera na inne urządzenie (którego niestety nie posiadam i wolałbym nie wykładać kasy na taki sprzęt) - w  związku z tym szukam usługi, która pozwalałaby albo na wykupienie dostępu do swojego zakresu gier (najlepiej jakby obsługiwało jakąś platformę typu Steam) albo pozwalałaby na serwerze zainstalować przez siebie posiadane gry. (Brzmi pewnie trochę nieekonomicznie i wydaje się mało realne, ale może ktoś coś słyszał/widział?)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem coś takiego szybko nie powstanie, a jak nawet to w Polsce sobie i tak nie pograsz. Chyba właśnie dlatego OnLive padł, bo infrastruktura jaka jest potrzebna do gry to chyba tylko w Japonii jest dostępna ;) W sensie musiałbyś mieć stosunkowo dobrej jakości łącze (nie mówię o prędkości, tylko o jakości łącza) i blisko siebie serwer żeby to jakoś działało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak wyżej. W telewizorach samsunga masz GameFly, ale niestety nie dość, że gry działają w 720p to jeszcze są to raczej starsze gry jak FEAR, DIRT 3 wymagające mniejszego przesyłu danych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprócz kwestii jakości łącza pozostaje jeszcze problem z własnością takich gier, bo rozumiem, że działałoby to na zasadzie usługi abonamentowej, czyli de facto wypożyczasz gry w ramach abonamentu.

 

Obecnie istnieje np. Geforce Now. Nie wiem, jak to się sprawdza w praktyce. Fajnie byłoby poznać opinię kogoś, kto korzystał z tego w Polsce.

Edited by grzechotnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co widziałem to są programy umożliwiające streaming z własnego komputera, ale niestety wymaga to własnego kombajna do grania  8-)

 

A tak odbiegając trochę od tematu to kojarzy ktoś czy obecnie format mITX pozwalałby już na zagranie powiedzmy w Wieśka 3 na średnich detalach w jakiejś mniejszej rozdzielczości np pod monitorem 17-19"? I czy cenowo to jest rzeźnia czy jeszcze w granicach rozsądku? (zależy mi na mobilności sprzętu, chyba że mocą laptopy przebijają na razie mITX - to proszę o doinformowanie mnie :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co za problem? W ITX-a wciskasz 6500k/6700k i mocną grafę - po problemie. To płyty główne o tych samych możliwościach, tylko po prostu znacznie mniejsze i okrojone z większej ilości złącz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.