Skocz do zawartości
daniellos

Problemy w grach (crashe gtx980ti)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,


W ostatnim czasie zmodernizowałem sobie troszkę sprzęt. Ale niestety tak jak na "starym" wszystko mi działało tak teraz przestałooczko.gif

Problemy zaczęły się gdy chciałem grać w The Division - gra crashowała podczas intra. Próbowałem ją odpalić milion razy - zawsze efekt był taki że albo grę wywalało do windowsa z komunikatem błędu Uplay,  "sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność" albo zdarzało się że gra resetowała mi kompa zupełnie.
Aczkolwiek to zrzucałem na grę - generalnie ludziom czytając na forach zdarzają się crashe w dowolnych momentach tej gry.

Próbowałem wielu sposobów żeby gra ruszyła:
- próbowałem windows 7, 8.1, 10
- sterwoniki nvidia 355.6, 359, 361.43, 361.75, 362, 364.51 - instalowane na czysto bez śmieci - stare usuwane przy pomocy DDU
- sterowniki z płytki od płyty głównej jak i najnowsze ze strony producenta
- updejty, usuwanie i instalacja na czysto pakietów C++, directx
- ubijanie wszelki procesów w tle, wyłączanie zapory, defendera, wszelkich sterowników do myszy, frapsów, monitorów sprzetu itp.
- updejt biosu mobo
- uruchamianie jako administrator i w trybie zgodności - steam, uplay, gra
- ustawienie stockowego zegara na procesorze (z 4.5GHz -> 4.4GHz -> standard 4.0 (4.2 turbo), wyłączenie XMP dla RAMu (z 3000MHz na 2133MHz)
- downclocking grafiki - standardowo ustawione jest - base 1190MHz, boost 1291Mhz, memory 7200MHz - mogę w apkach typu evga precision x, msi afterburner zjechać maksymalnie -90MHz z boosta i -296MHz z pamięci - oczywiście próbowałem mniej zjechać - próbowałem też wyższego taktowania
- gre ściągałem 3 razy, była zapisana na 2 różnych SSD i na HDD
- wyłączanie komunikatów w grze które wyświetla Uplay i Steam
- uruchomienie gry w oknie, pełnym ekranie, z ustawieniami z game experience i bez
Oczywiście wszystko bez efektów. W grze mam spędzone 3h na oglądaniu o 1 minucie intra. Etap oglądania intra przeskoczyłem uruchamiając gre na innym komputerze i tam zapisując gre "po intrze" ale teraz wywala mi gre tuż po ekranie ładowania gry.

Ale tak jak już wspomniałem powoli się godziłem z tym że gra nie działa bo nie tylko ja zgłaszałem takie problemy co wskazywałoby na problem po stronie gry ewentualnie Upleja.

No ale niestety na tym nie koniec problemów. W sobotę kupiłem nowego Need For Speeda i niestety też nie działa.
Gra crashuje najczęściej w momencie ładowania samej rozgrywki. Do menu dochodzę w tym przypadku bez problemu. Gra wywala błąd jak poniżej + "sterownik ekranu przestał odpowiadać....". W tym przypadku próbowałem już tylko 2 różnych sterowników nvidia. Zrobiłęm czystą instalację Windows 10 (bleh) i updejty directx - bez efektów.
3fa0debd3ed8.jpg


Próbowałem jeszcze inne gry i np. Wiedźmin 3 działa na maks ustawieniach bez problemu, XCOM2 bez problemu, Rise of the Tomb Raider bez problemu, CS GO bez problemu.

Jeszcze GTA V przy ładowaniu gry wywala taki błąd:
1d9c89a78fad.jpg


Nie wiem co z tym wszystkim robić i jak podejść do problemu. Czy to wina sprzętu czy jednak dalej oprogramowania?
Jakieś pomysły co mogę zrobić bo bardzo mnie to drażni że nie działa mi komp jakbym tego chciał. Zainwestowałem w niego sporo kasy i gdy wieczorem mam godzinkę żeby sobie pograć nie chcę jej spędzać na rozwiązywaniu problemów tylko faktycznej grzeoczko.gif


Moja konfiguracja to:
CPU: i7 6700K at.gif4.5GHz + Macho BW
Mobo: ASUS Z170 Pro Gaming
GPU: Asus GTX980Ti Strix OC - STRIX-GTX980TI-DC3OC-6GD5-GAMING
RAM: G.Skill Ripjaws4 2x8GB 3000MHz CL15 - F4-3000C15D-16GRK
PSU: Corsair RM750x
Case: Fractal Design Define R5 (3xGP-14)
SSD: Crucial MX100 256GB + A-Data S511 120GB
HDD: Seagate 2TB + Toshiba 1TB
Monitor: Philips BDM3270QP - 1440p 60Hz
OS: Windows 8.1 x64
Wszystkie w/w gry oczywiście oryginały.

Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pomogłoby zwiększenie napięcia dla karty przy zachowaniu obecnych zegarów? Fabrycznie podkręcane GPU mają to do siebie, że producent nie sprawdza każdej sztuki pod kątem stabilności, tylko podkręca na pałę i kontroluje co n-tą sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz jakiejś innej karty graficznej co byś potwierdził lub wykluczył problemy z softem?

 

Niestety nie mam innej karty graficznej. Ewentualnie IRIS w procku ale na tym te gry nie pójdą. W przyszły weekend będę miał możliwość podłączenia R9 390, mogę spróbować...

 

 

Może pomogłoby zwiększenie napięcia dla karty przy zachowaniu obecnych zegarów? Fabrycznie podkręcane GPU mają to do siebie, że producent nie sprawdza każdej sztuki pod kątem stabilności, tylko podkręca na pałę i kontroluje co n-tą sztukę.

 

Oczywiście spróbuje. Czy wystarczy jeśli w tych programikach typu evga precision X zwiększę target power na 101% lub więcej? Czy jakoś inaczej to robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MSI Afterburner zwiększasz Core Voltage małymi kroczkami, np. co 0.05. Analogicznie w precision odnajdujesz suwak napięcia i zwiększasz. Opalasz np. furmarka czy grę i sprawdzasz, czy wywala. Jak wywala, zwiększasz dalej napięcie. Jak działa stabilnie, to zostawiasz. Nie ma możliwości zwiększenia V ponad maks. bezpieczną wartość, więc nic nie zepsujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem wczoraj do maksimum w afterburnerze +50mV na rdzeniu przy power targecie ustawionym na 110% czyli też maksa - bez efektów, nadal w/w gry crashują przy starcie.

 

Sprawdziłem też kartę w drugim slocie PCI-ex, wymieniłem kabelek 6+2 pin zasilający kartę na drugi i gniazdko w zasilaczu na inne - także bez efektów.

 

Testowałem z godzinkę kartę w Heaven i wszystko było okej - temperatury w normie, wyniki w benchmarkach też okej. Jedyne co mnie zastanawia to w trakcie testu pokazuje taktowanie rdzenia na 1506MHz a teoretycznie powinno być maksymalnie 1291MHz...nie wiem czy to ma jakies znaczenie?

 

Dopiero w okolicach weekendu będę miał możliwość przełożyć swoją kartę do innego komputera i tam ją sprawdzić a do swojego R9 390 i też go sprawdzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że np. w The Division w ogóle nie dochodzę do etapu menu. Grę wywala tuż po logo gry z ładowaniem.

W NFS czasami docieram do menu (czasami crashuje też na etapie log EA/Frostbite/NFS) i próbowałem wyłączyć AA, zmienić rozdzielczość na niższą czy też tekstury na najniższe ale bez względu na ustawienia gra crashuje w momencie ładowania rozgrywki.

Edytowane przez daniellos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje ci sprawdzić inną kartę na kompie, a Twoją oddać na gwarancję. Być może coś w niej padło.

 

Możesz też ją sprawdzić w innym kompie, jak masz taką możliwość.

 

Trochę ludzi tu ma 980Ti, może Ci jeszcze coś doradzą.

 

Dziwi mnie trochę, brak problemów z Wieśkiem 3, bo potężnie obciąża kartę, ale nowe gry - nowe wykorzystanie i może być, że jakaś opcja graficzna uwala sterownik, ale to chłopaki z 980Ti i tymi grami musieliby powiedzieć, czy mają z nimi problem. 

 

Ja miałem tak np z Dragon Age 2, na AMD w zasadzie nie dało się grać. Taka sama sytuacja, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sam nie wiem co o tym myśleć. Reklamowanie karty myślę że jest bez celowe bo smażenie jej w jakimś Heaven czy Furmarku nie powoduje błędów - karta działa wzorcowo, wręcz wg testów na portalach powinna mieć z 83° a moja maks 76° osiągneła.

Sprawdzę oczywiście kartę w komputerze znajomego i u siebie inną ale sytuacja jest co najmniej dziwna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj trochę obniżyć taktowanie karty.

Miałem kiedyś podobny problem z GTX660.

 Wszystkie testy, Furmarki etc. bezbłędnie a w niektórych grach wysypywała się

. Obniżyłem taktowanie o 20MHZ i problem zniknął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na moim komputerze z Szafirem R9 390 pierwszy raz zobaczyłem jak wygląda The Division i NFS ;) Na tej karcie wszystko działało jak należy.

 

A u kumpla z moją nieszczęsna karta graficzna obie gry resetowaly komputer podczas ładowania gry, jeszcze przed menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...