Skocz do zawartości
Paradoxium

Problem z Athlonem 1.7 XP

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze swoim procem. Jak ustawiam magistrale powyzej 160 MHz przy mnożniku 12,5 to po jakims czasie ok 5 minut podczas gry (Vice City) komputer sie sam calkowicie resetuje. Probowalem juz z wiekszym zasilaczem 300W->350 W i tez nie pomoglo. Temperatura jest raczej w normie (40-50 C). A jak ustwie 12,5 * 166 to nawet przy winampie sie restartuje ;-). Ma ktos jakis pomysl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor jest z serii : 1700 AXDA DUT3C, a zasilacze Codegen :(, a moze jeszcze jakies podpowiedzi? O zasilaczach juz slyszalem i nawet taka historie ze czujnik temperatury na plycie powoduje to resetowanie komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz mam ten sam problem co ty, tez probowalem dac fsb 166 i lipa, przy 160 x 12 dziala ale nie do konca, wynik w 3d mark 2001 sa bardzo male, taksamo w demo q3, a po pewnym czasie mam restart wiec chyba mamy ten sam problem, na 166 wogole nie chce wstawac, i musialem mobo zapodac drut moda, teraz czekam na nowa zasilke :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rusza na ustawieniu 12,5 * 166 ale nie dziala zbyt dlugo ;). Niedawno ustawilem 160 * 12,5 i mialem w 3dmarku 2001 se 12776 punktow, a w 3dmarku2003 1780. A i karte graficzna mam podkrecona (275/550->325/650). A teraz nie wiem dlaczego na ustawieniu tym co bylo tez sie resetuje i musze ustawiac 150 * 12,5 i GPU (320/640) bo inaczej staje w miejscu lub sie restartuje i ch.. z tego mam :(. A jesli zasilacz to jakiej firmy i jaka moc zeby to dzialalo? A BIOS moze miec cos do tego ?. Bo widzialem na ASUS'sie juz nowe biosy. Z tego co zauwazylem to maja uaktualnienie co do serial ATA ale nic wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie masz pamięci - sam miałem właśnie 333MHz - więc niby na 12.5x166 proc powinien śmigać, ale... Tak nie było - też się wieszał! Po zmianie na TwinMosy - działą jak w podpisie! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam 2 x kingston jedne na kosciach kingstone a drugie infineone, puszczone na max timingi na 166 przy 2.7, wiec sa dobre, i niestety przez codegena nici z 166 :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mam 2 x kingston jedne na kosciach kingstone a drugie infineone, puszczone na max timingi na 166 przy 2.7, wiec sa dobre, i niestety przez codegena nici z 166  :cry:

Hehe - ja pytałem Paradoxium'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to Ci nie napisze jakiej firmy, bo juz nie pamietam jakie bylo zamowienie ;) . Z tego co wiem to chyba Samsung'i. Na kościach jest napis PCA i jakies cyferki. A konfiguracja jest taka : 1x 256Mb DDR 333MHz(PC2700)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer resetuje Ci sie po jakims czasie a nie od razu. To daje wiele do myslenia, oznacza ze wszysto wlasnie jest ok, tylko jakis podzespol sie przegrzewa, zapewne procesor, lub w momencie zalaczenia gry karta grafiki wyczerpuje resztki zasilania.

Domyslam sie ze NIE sa winne tez pamieci.

 

Moze byc winny przegrzewający się procesor, jak go masz chlodzonego? Odpowiedz sobie tez na pytanie czy np jak normalnie pracujesz to Ci sie resetuje czy nie?

 

Nie jest tez wykluczone, ze wine ponosi zasilacz, kiedy uruchamiasz gre zaczyna sie wiekszy pobor mocy i zasilacz nie wyrabia.

 

Bardzo by pomogl jakis program do monitoringu, ktory w momencie przekroczenia normy sygnalizowal by to alarmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie jest standardowe. Duzy aluminiowy radiator + miedziana wstawka przed prockiem + wentylator. Programem do monitoringu tez sprawdzalem. Temperatura jest w normie. 40C-50C, a mostek 30C-35C. Z tego co wiem to ten procesor moze sie bezpiecznie ugrzac do 85C wiec ma chyba duzy zapas chlodzenia. Jak jest komputer wlaczony (ust. 12.5 * 160) to wszystko jest wporzadku. Dopiero jak odpalam jakas gre to wtedy sie restartuje. Przy kompresji filmu nie mam takich akcji. Tak samo w Quaku 3 Team arena tez normalnie dziala. Tak samo jest na 3DMark'u 2003. Dopiero przy Vice City. A ciekawostka jest ze czasami zrestartuje sie przy samym winampie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie zwiekszac o 0,5V 8O Chcesz zeby sobie proca usmazyl na takim radiatorze ?? Proponuje zwiekszyc napiecie o 0,1V

Ja tego nie rozumiem ze jak pojawia sie temat niestabilnosci kompa po podkreceniu to pierwsze co wszyscy radza to zmiana zasilacza. Ja mam zasilacz 250W i kompa ktory jednak po podkreceniu ssie pradu jak glupi i nigdy nie mialem problemu z zasilaczem !! Nawet ze takim starutkim KME 235W. Przy podkrecaniu wiele czynnikow ma znaczenie, napiecie rdzenia procesora, temperatura procka,NB, pamieci. Czestotliwosc PCI czy AGP tez ma znaczenie. Zasilacz nalezaloby podejrzewac na samym koncu, kiedy wszelkie kombinacje w BIOSIE z ustawieniami najbardziej bezpiecznymi zawodza.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecie zwiekszac o 0,5V  8O  Chcesz zeby sobie proca usmazyl na takim radiatorze ?? Proponuje zwiekszyc napiecie o 0,1V 

Ja tego nie rozumiem ze jak pojawia sie temat niestabilnosci kompa po podkreceniu to pierwsze co wszyscy radza to zmiana zasilacza. Ja mam zasilacz 250W i kompa ktory jednak po podkreceniu ssie pradu jak glupi i nigdy nie mialem problemu z zasilaczem !! Nawet ze takim starutkim KME 235W. Przy podkrecaniu wiele czynnikow ma znaczenie, napiecie rdzenia procesora, temperatura procka,NB, pamieci. Czestotliwosc PCI czy AGP tez ma znaczenie. Zasilacz nalezaloby podejrzewac na samym koncu, kiedy wszelkie kombinacje w BIOSIE z ustawieniami najbardziej bezpiecznymi zawodza.

Pozdro

Dexter

Nigdy nie mow nigdy a raczej nigdy nie badz pewny ze jestes pewny :-)

 

Generalnie wydaje mi sie ze jestes po prostu wyjatkiem, oczywiscie masz powod do radosci a to zawsze tak jest ze jesli ktos ma tak to mysli ze tak wlasnie jest a to moze byc inaczej ze masz np duzo szczescia. Widzisz to jest cos a'la to ze np nie widzisz na codzien murzyna, ale oni jednak gdzies tam sa :roll: :lol: nie mozesz wiec mowic ze skoro czegos nie doswiadczasz to to nie istnieje

 

Jest fala i moda na to ze zawsze winny jest zasilacz - poniewaz sprzet jest coraz bardziej pradozerny :roll: a niestety zasilacze sa nadal 300W - co gorsza 300 z mocą 200...

 

Nawet ze takim starutkim KME 235W. Przy podkrecaniu wiele czynnikow ma znaczenie, napiecie rdzenia procesora, temperatura procka,NB, pamieci. Czestotliwosc PCI czy AGP tez ma znaczenie. Zasilacz nalezaloby podejrzewac na samym koncu

Wyraznie napisal iz resetuje sie dopiero wowczas gdy zalacza gre, czyli dokladnie tak jak u mnie bylo na Codegenie, Ti4200 zaczynal gwaltownie pobierac pradzik, Hwmonitor zaczal piszczec ze przekroczona zostala norma i tak jak Paradoxium pisze dzialy sie dziwactwa - resety, wychodzenia z gry itd itp, raz zostawilem komp w Rallisporcie i nawet stalo sie takie cudo ze po powrocie juz nie bylo glosu, albo normalnie przy wiekszym obciazeniu na dzien dobry resetowaly sie dyski...

 

Zwroc tez uwage Dexter ze zasilacz sie zuzywa z czasem, wpada kurz itd itd itd i jego wydajnosc po jakims czasie spada, Paradoxium napisal ze dzieje sie to w Vice City a wiec grze ktora napewno wysila odpowiednio grafe, ta z kolei bierze wiecej pradu, zaloze sie ze w innych mniej zaawansowanych grach tak sie nie dzieje, a wowczas to co piszesz nie mialoby sensu, komputer nie wybiera przeciez gry w ktorej sie zawiesi, gra to jakis objaw, jak chmury na niebie mozna odczytac jako zapowiedz deszczu (nie ma sie co smiac) i nawet wiedzac w jakiej grze sie wiesza, moze to byc jakas wskazowka.

 

Oczywiscie przyczyn moze byc masa, np zle zgrana gra albo cos tam cos tam, ja mialem np kiedys taki przypadek ze tasmy od dyskow byly uszkodzone, optycznie calkowicie ok, jednak z czasem powodowaly tragiczne zachowywanie sie systemu itd itd, zajelo mi troche czasu zanim doszedlem do tego ze winne sa tasmy, po zmianie wszystko wrocilo do normy...

 

Jednak w dzisiejszych czasach zasilacz jest juz prawie na 1 miejscu jako glowny podejrzany i to bedzie sie robic coraz powazniejsze, za 5 lat pewnie beda zasilacze 1500W :-) a jako glowny atut w kompach bedzie sie podawac moc zasilacza a nie procesora :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zdaje sprawe z tego wszystkiego o czym piszesz. Ponoc jestem elektronikiem. Chcialem tylko zwrocic uwage ze komputer to skomplikowany organizm gdzie musi dobrze wspolpracowac wiele elementow. Ja bedac w posiadaniu "kiepskich" zasilaczy jestem w stanie jednak podkrecic kompa bez problemow. A ostatnio pierwsze co slysze to wymien zasilacz. Jest nawet post tu na forum o niewyrabiajacym Chieftecu 360W, IMHO totalna bzdura. Rozumiem moze sie trafic trefny egzemplarz ale z tego co wyczytalem w tamtym topicu to chodzi napewno o co innego. Jak sie podkreci proca to do zachowania stabilnosci wiadomo ze trzeba dac wyzsze napiecie ale tez nie mozna przesadzic bo komp bedzie np. niestabilny z powodu temperatury a nie braku napiecia. I jak ktos pisze ze dal 2,2V na Athlona XP i mu sie wiesza a podkrecil tylko o 100MHz i chce schemat Vmoda no to mozna tylko wywnioskowac ze taki gosc nie ma pojecia o podkrecaniu, a odpowiedz na jego pytanie padnie wymien zasilacz bo nie wyrabia. Jak napisalem wczesniej trzeba zwracac uwage na wiele czynnikow i podkrecac stopniowo. Na pierwszy ogien procek, samym mnoznikiem isc w gore i okreslic mniej wiecej gorne mozliwosci procka. Potem jechac z magistrala i tak kombinowac z mnoznikiem zeby osiagnac wczesniej ustalony maks i wtedy wiadomo do ilu mozna pojechac z FSB. No i tak dalej.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pisze glownie o moich doswiadczeniach - staram sie nie wypowiadaco czyms czego nie wiem - i mowa nie byla o niewyraiajacym zasilaczu tylko o uszkodzonym - moj poprostu wylaczam prad jak byl obcazony - mowa o FSP300GTP - moj konfig nie powinien go przeciazac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - przejrzyj dobrze przyklejony topic o A7N8X, tam dzelimy się doświadczeniami z użytkowania tej płyty.

Jak na mój gust sprawę kopie kość pamięci. Spróbuj odpalić 166 ale timingi pamięci 3-3-3-7 i zobaacz co będzie. Może po prostu ta kość ma dość już przy nominalnych 166 i zaostrzonych timingach. Ewentualnie posprawdzaj kolejne sloty. Nie sądzę by to była wina zasiłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to bylo do mnie to ja juz wiem czego to byl prblem :D ponoc zdaza sie ze GTP nie chce wspolpracowac z jakims sprzetem - bo nie wierze ze 4 kolejne mialby to samo - wlasnie czekam na BT po juz jednemu zadzialalo wlasnie po takich jajach :) na szczescie haszyd moze tani nie jest ale nie ma z nim zadnych problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...