Skocz do zawartości
LoRdKwiateK

Settlers 4 i Windows 10

Polecane posty

Witam, jestem fanem gry Settlers 4 a mam windows 10 na którym gra nie odpala. Po zmianie nawet na 800x600 gra nie startuje, pojawia się czasem czarny ekran i gra zostaje w pasku menu, zostały ustawione też tryb zgodności i uprawnienia administratora, co mógłbym zrobić by działało gdyż na win 7 grałem bez problemu.

Z tego co wyczytałem na sieci to DXGL może pomóc .

To oparta na OpenGL biblioteka dll zastępująca systemowy plik ddraw.dll .

Inna opcja to postawienie Win Xp lub Win 7 na wirtualce - jak masz Win 10 Pro z obsługą Hyper-V ( i procka który to obsłuje ) to po prostu doinstalujesz XP mode do systemu .

Jak nie masz obsługi Hyper-V z poziomu systemu lub nie chcesz się bawić z XP Mode to możesz użyć VMWare Lub Virtual Box i tam zainstalować normalnie XP lub Win 7 .

S4 to w sumie s3, wiec pewnie bez podmianki pliku exe beda problemy - a takie byly na wszystkim od w7 w zwyz.

Nic nie muszisz podmieniać .

Instalujesz go i potem przy kongfiguracji dodajesz plik exe gry którą chcesz odpalić .

Hej,

mam Win10 + Settlers 4 Gold Edition i moge potwierdzić że rozwizaniem był DXGL. Przy pomocy DXGL (ten soft znajdziecie na pierwszej stronie w google www.dxgl.org i pobieracie najnowszą instalke pod windowsa) wskazujesz na plik S4_Main.exe w katalogu gry (podfolder "exe"). Następnie ustawiasz 3 opcje z prawej strony:

Video mode: Aspect corrected stretch

Screen aspect ratio: 16:9 (w sumie może inne)

Fullscreen window mode: Resizable window

Dodatkowe info:

- Jeśli mieliście skrót do gry z ustawionymi trybami zgodności ze starszym windowsem, to je wyłączcie bo wywali wam Error Exception przy uruchamianiu gry

- Filmiki mogą nie działać, trzeba je przeklikać przy uruchamianiu gry

- Gdyby w trakcie grania, ziemia na planszy zmieniła się w czarną plamę to polecam zmienić rozdzielczość w grze na mniejszą i ponownie na naszą. To powinno naprawić problem.

Pozdro

• Upvote 1

A co z dodatkiem, jeżeli po zrobieniu tak jak u góry pisał Pan. 

Przeszedłem już nawet kampanie mrocznego plemienia, ale kiedy chce włączyć misję z dodatku np trojanie i eliksir mocy to wyskakuje mi komunikat ,, włóż płytę do napędu...'' 

Czy ktoś ma na to jakieś obejście? 

Zobacz wersję z GOG. Może ma lepsze wsparcie dla nowszych systemów (nie wiem dokładnie w jakim zakresie) i ma te dwa dodatki.

Skoro to zakładając oryginał, i wersja pudełkowa, to włóż płytę do napędu.

Jak nadal nic, spójrz tutaj:

https://www.download.net.pl/jak-uruchamiac-stare-gry-zabezpieczone-przez-securom-lub-safedisc-w-windows-10/n/7312/

Zwłaszcza jeśli to W10.

Edytowano przez deton24

Co to wersja GOG

Najdziwniejsze jest to że płytę mam w napędzie, a pokazuje się komunikat, że jej tam nie ma po włączeniu misji z dodatku. 

hallo mam problem robię wszystko jak należy i przy odpalaniu gry wyskakuje mi error, że nie znaleziono punktu wyjścia pomocy. zdjęcie erroraimage.png.5182b2a29bbe10f17559de9b9e106224.png

Edytowano przez sum2903

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.