Skocz do zawartości
qhash

Biznesowy zamiennik do VN7-591G FHD/i7/GTX960

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Obecnie używam VN7-591G black edition z matrycą FHD i7 8GB ram GTX960 512SSD + 1TB w obudowie ( jest slot M.2, ale został mi dysk z poprzedniego laptopa).

Szukam czegoś podobnego w gabarycie 14/15,6", ale:

- z gwarancja 3 lata on-site

- sztywna obudowa

- GPU nie musi być aż tak mocne

- i7, 16GB RAM, matryca FHD matowa

- jak najdłuższa praca na baterii, to jest największy minus mojej obecnej konfiguracji

- fajnie jakby miał już dysk M.2 tak 256GB a miejsce w zatoce 2,5" to włożę tam mój 512SSD.

 

Nie siedzę tak bardzo w sprzęcie mobilnym już, także liczę na kolegów forumowiczów.

Mój VN7 będzie na sprzedaż, jeszcze pół roku na gwarancji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z biznesówek raczej będzie problem o takiej wydajności.

Dell Inspiron 7559 i7-6700HQ/8GB/256+1000/Win10 GTX960

tutaj renomowana marka dell z dobrym wykonaniem i serwisem typu domowego. Procesor i7HQ 4-rdzenie 8-wątków 6-ta generacja skylake'a. Wydajność jak powyższego acer'a - porównywawczo bo tutaj podzespoły najnowszej 6-tej generacji. Dobra matryca FullHD IPS matowa - w powyższym lenovo jest pół-matowa i gwarancja/serwis nie powala. Dobra kultura pracy. 2 dyski wewnątrz, możesz wrzucić w miejsce HDD swój SSD 2,5". System w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy domena refowych linków ale sprzęt jest na pewno lepszy od Lenovo y700-15, którego poleciłeś wcześniej.

 

Możesz pomyśleć też o zmianie na ew. nowszą wersję vn7-592g, aktualnie wypadła już z obiegu przez producenta - została przyprzedana a nie kontynuują prawdopodobnie produkcji ze względu na oczekiwanie na nowe układy pascal'a. Nowsza wersja na skylake'u miała lepszą kulturę pracy od 591g na hasswellu.

 

To propozycje w alternatywnej cenie podobnej do pierwotnego zakupu - acer vn7-591g. Więcej się pomóc nie da bo nie znamy nawet budżetu autora na nowy zakup.

 

Amen. 

Edytowane przez wmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Obecnie używam VN7-591G black edition z matrycą FHD i7 8GB ram GTX960 512SSD + 1TB w obudowie ( jest slot M.2, ale został mi dysk z poprzedniego laptopa).

Szukam czegoś podobnego w gabarycie 14/15,6", ale:

- z gwarancja 3 lata on-site

- sztywna obudowa

- GPU nie musi być aż tak mocne

- i7, 16GB RAM, matryca FHD matowa

- jak najdłuższa praca na baterii, to jest największy minus mojej obecnej konfiguracji

- fajnie jakby miał już dysk M.2 tak 256GB a miejsce w zatoce 2,5" to włożę tam mój 512SSD.

 

Nie siedzę tak bardzo w sprzęcie mobilnym już, także liczę na kolegów forumowiczów.

Mój VN7 będzie na sprzedaż, jeszcze pół roku na gwarancji.

Witaj jeżeli zależy Tobie na gwarancji jaką tu wymieniłeś pozostaje Ci Dell jako firma reszta ma w Polsce door to door.

W Dellu masz naprawę gwarancyjną w dowolnym miejscu w kraju w ciągu 48h po rejestracji 3 do 5 lat gwarancji.

Z jakich aplikacji korzystasz jest ważne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi. wybaczcie, koledzy forumowicze, że się nie odzywałem, ale awaryjnie miałem wyjazd służbowy. jestem czytam.

 

budżet 4k-4,5k, bez OS, mam swoje.

 

Z lenovo mam kiepskie doświadczenie bardzo jeśli o serwis, osobiście jak i u klientów.

 

Użuwam VMWare workstation, Excel, Word, Ourlook, PDF Pro, AutoCad 2D, Sketchup, Solidworks (mało), photoshop, 30+ otwartych tabów w chrome. Wszystko mam odpalone najczesciej na raz.

VN7-591G daje rady generalnie prawie.

 

Generlanie skłaniam się ku jakiemukolwiek DELLowi, chociaż kupilismy ostatnio 2 poleasingowe T410 Lenovo i musze przyznac, że bardzo udany model. Fajne komputery dla ludzi w ternenie.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to optymalnie:

Dell Inspiron 7559 i7-6700HQ/16GB/256+1000 FHD GTX960

renomowana marka, dobry serwis od dell'a typu domowego. Matryca FullHD IPS matowa niezłej jakości. Mocne podzespoły w tej cenie z 2 dyskami wewnątrz - szybkim SSD na system i programy pod M.2 i pojemnym HDD na pliki pod SATA.

 

Ewentualnie odświeżony model acer'a:

Acer VN7-592G i7-6700HQ/16GB/256+1000 GTX960M FHD IPS

bardzo dobra jakościowo matryca jeden z lepszych IPSów, odświeżony model o podzespoły skylake'a - z lepszą kulturą pracy pod obciażeniem od starszej wersji tego modelu na Hasswellu. Do tego bogata ilosć złączy z szybkim USB 3.1 typu C. Obsługa dysków SSD PCIe - świetne modele np. Samsung Pro.

Edytowane przez wmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI PE60 6QE i7-6700HQ/8GB/1TB/DVD GTX960M

MSI PE60 6QD i7-6700HQ/8GB/1TB/DVD GTX950M FHD

Matryca FULL HD przyzwoitej jakości, pełne pokrycie przestrzeni sRGB i szerokie kąty widzenia, wygodna klawiatura, przyzwoita kultura pracy (Zegary pozostają na maksymalnych poziomach + hałas podczas dużego obciążenia jest stosunkowo niski ), USB 3.0 Type-C, nowy procesor 6 generacji, przyzwoita grafika dedykowana, bardzo dobre głośniki, złącze na dodatkowy dysk SSD m2.

 

... i średnia/słaba jakość wykonania, a M.2 jest w standardzie Sata3, a nie PCIe, tak więc można zapomnieć o NVMe... Za tę cenę - nie warto. Lepiej już wziąć Lenovo 700/y700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widziałem, a recenzje to podtrzymują - plastikowa ramka wokół ekranu, cała klapa dość giętka i lekko skrzypi, wątpliwie wyglądają też zawiasy... W opisie w sklepie niby napisane, że M.2 jest z NVMe, ale znowu - testy temu zaprzeczają. Do tego o szerokich kątach widzenia możesz zapomnieć, ponieważ martyca to TN i nawet jeśli jest skalibrowana, to lekko ruszysz głową i kolory idą się j****...

 

Tak więc zastanówmy się, kto z nas widział go na żywo, a kto tylko przeczytał ulotkę...

 

 

EDIT: MSI podaje, że M.2 PCIe jest opcjonalne i nie występuje we wszystkich konfiguracjach.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładany przez nich, ale prawdopodobnie powinien być to plextor dość niezły.

 

Możesz oczywiście zakupić bez:

Dell Inspiron 7559 i7-6700HQ/16GB/1000 FHD GTX960

Acer VN7-592G i7-6700HQ/16GB/1000 GTX960M FHD

i dokupić sobie SSD osobno jakiego tam rodzaju/jakości chcesz.

 

Ten ostatni - acer obsługuje także wg testów:
Samsung 256GB 1,8'' Seria 950 Pro M.2 2280 nvm

także można mu przyłożyć od razu z niezłego kopyta. Świetne osiągi nawet w stosunku do standardowych SSD.

Edytowane przez wmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tak czy tak... chyba DELL bo obecny VN7-591G ma tak naprawdę jedną wade - mega [ciach!]ianą baterię :/

 

DELL nie ma HT, groszy build quality, gorsza matryca, cięższy ponad 10%.... wygrywa baterią i tempami.. tylko tyle i aż tyle ;) sam już nie wiem... a nie ma DELLa biznesowego jakiegoś? Lattitude z serii z podobnymi parametrami? ile więcej trzeba dać? 1k ? 2k? 

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell nie ma HT?

 

Z serii biznsowej:
Dell Latitude E5470 i5-6440HQ/8GB/256/7Pro+10Pro FHD - 14,1" lżejszy mobilniejszy

Dell Latitude E5570 i5-6440HQ/8GB/500/7Pro+10Pro R7 FHD - 15,6".

z serii Latitide E, dość solidne dobre sprzęty z 3-letnią gwarancją producenta i serwisem NBD. Mocne procesory, szybkie ram-y DDR4. Gorzej z grafikami dedykowanymi jeśli w zamyśle są gry.

 

Ciekawym sprzętem może być jeszcze:

ASUS ZenBook UX501VW-16 i7-6700HQ/16GB/256SSD/Win10 FHD IPS

solidny aluminiowy zenbook z serii PRO. Dość lekki i mobilny jak na 15,6". Mocne podzespoły, świetna jakościowo matryca. Grafika dedykowana GeForce'a GT960M 4GB DDR5 na pokładzie. System w zestawie.

Edytowane przez wmk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kurcze faktycznie, jest model z 6700... nie zauważyłem tego czytając kilka recenzji...

na gry niestety już nie mam czasu :( sprzedalem ostatnio HTPC z GTX970,i5-4690k AIO WC :/ 11,5L silversstone sugo, piękna maszyna... gram w Civ6 to jest "bede grał", CK2, EUIV.. ale tak naprawde to nic nie gram, bo to są mega pochłaniacze czasu, żaden tam CoD9 co można popykać 30 minut ... wiec GPU mi tak bardzo nie potrzebne, dobrze mieć ale może zrezygnuje.

maks mnie wkurzają te dużo gorsze parametru sprzetu w klasie biznes a cena wyższa 

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zainteresujesz się tym?

http://www.agito.pl/laptop-dream-machines-g960-i7-6700hq-15-6-gtx960m-120gb-m-2-ssd-1tb-8gb-g960-15pl10/pd/DK4PC3BBM/

 

Spoko konfiguracja, wygląda "spokojnie", posiada wsparcie dysków PCIe NVMe, mocny cep, bardzo łatwy dostęp do chłodzenia (w acerze jest z tym problem).

 

Ja bym wybierał pomiędzy DM, a Acerem

 

MSI PE to często przemalowane gamingowe GE w tym budżecie (z wyższą ceną).

Edytowane przez Tigeree

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...