Skocz do zawartości
Ando09

Zmiana i5 3350p na coś wydajniejszego

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zmieniłem moja kartę graficzną na GTX 1060, i wydaje mi się że nie wykorzystuje jej całego potencjału (innymi słowy wydaje mi się że jest ograniczana przez procesor).

Dlatego zastanawiam się nad wymianą procesora i płyty głównej.

 

Myślałem nad procesorem 4790k i do tego ASRock Z97 extreme4, przy założeniu że pamięci RAM zostaną te same które teraz mam.

 

 

MOBO: ASRock B75 Pro3-m
CPU: Intel Core I5 3350P
Chłodzenie: SilentiumPC Spartan Pro (HE924)
GPU: MSI GeForce GTX 1060 Gaming X

PSU: SilentiumPC Vero L1 500W VL1-500
Pamięć: Kingston HyperX 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM Blu
Kingston DDR3 4GB 1600MHz HyperX Savage CL9
Obudowa: Zalman Z3
HDD: Seagate Desktop SSHD 1TB SATA3 (ST1000DX001)

SSD: GoodRam Iridium Pro 240GB

 

Budżet około 2200zł.

Edytowane przez Ando09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

15 procentowe wyzsze IPC na cpu  wzgledem haswella ale i czesto wyzszy zegar przy oc

 

 

 

A do tego lepsze pamieci ale przede wszystkim musza być w  dual bo w skrajnych sytuacjach moze być i tak bez dualu  1:43 vs 1:46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600k skok wydajności nie jest tak duży jak bym tego oczekiwał, a 6700k nie zmieszczę się w budżecie bo bym musiał zmienić pamięci na DDR4

 

+ Twój pomysł o zakupie 4790K do gier świadczy o pewnych brakach...

 

http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i56600k_skylake_mocne_cztery_rdzenie?page=0,37

http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i56600k_skylake_mocne_cztery_rdzenie?page=0,39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Myślałem nad procesorem 4790k i do tego ASRock Z97 extreme4, przy założeniu że pamięci RAM zostaną te same które teraz mam.

(...)

 

 

Ale ja nigdzie nie napisałem że mam  tylko 4GB. Poza tym po sprzedaży CPU i karty graficznej zmieniłbym tez pamięci i zasilacz

 

Rozdwojenie jaźni? Może zacznij pisać jaśniej bo wygodniej i łatwiej jest wycisnąć wodę z kamienia...

I aby rozwiać Twoje nadzieje - poprzedni post zawierał ironię kierowaną w stronę wyboru procesora do gier dla GTX 1060. Poważnie - weź ogarnij się bo kontynuacja tego tematu zaczyna być bardziej zabawna a nie rzeczowa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...