Skocz do zawartości
papierek

adata sp premier 550 a wydajność

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem ostatnio dysk adata premier sp 550 120 gb. Z tutejszych testów jednoznacznie wynika, że jeżeli chodzi o wydajność jest to jeden z gorszych dysków ssd. Dysk został właśnie wymieniony w moim laptopie hp pavilion N3W55EA gdyż był tam wcześniej jakiś hdd 5400 obr/min. Wiem też, że w tej cenie mógłbym, a nawet dopłacając troszkę, dostać wydajniejszy i lepszy nośnik niekoniecznie kupując od razu samsung pro. Moje pytanie zatem brzmi jak bardzo mi się opłaca, w sensie jeżeli chodzi o wydajność, wymieniać ten dysk adaty na jakiś plextor 6s albo coś cruciala, Jak bardzo odczuję różnicę w wydajności? Czy adata sp550 jest tak beznadziejnym ssd? Nie instaluję dużo aplikacji, nie przenoszę plików i raczej nie gram w wymagające gry, zwłaszcza, że jest to laptop. Więc czy wydajność lepszego dysku była by bardzo znacząca, czy to wartości kilku sekund? Od razu zaznaczam, że dyski o większej pojemności mnie nie interesują, bo 120 czy tam 128 gb jest dużo ponad to, co mi potrzeba.

Edytowane przez papierek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po realnych testach to wymiana na Plextora M6V , Cruciala MX100 czy nawet A-Data SP920 powinna w wielu zadaniach dać duży wzrost .

 

Choć ten SSD w porówaniu do klasycznego HDD 5400 RPM i tak powinien być sporo lepszy .

 

Responsywność systemu wzrosła czy została na niezmienionym/podobnym poziomie ?

 

Grasz w jakieś gry które trzymają dużo danych na partycji systemowej np. Euro Truck Symulator 2 i pochodne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po uja pytasz o takie rzeczy po fakcie?

Dysk ten mi ktoś polecił więc nie spojrzawszy wcześniej tutaj kupiłem. Ale zawsze można wymienić go, jeżeli okazało by się, że może to dużo zmienić. W gry praktycznie nie gram na tym komputerze. Responsywność systemu... na pewno włącza się dużo, dużó szybciej i wszystkie aplikacje startowe ładują się w jednym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu w wymianie. W swoim laptopie nie będziesz w stanie zauważyć żadnej, naprawdę żadnej różnicy.  Po prostu zaoszczędziłeś jakieś 8-10% ceny i to jest całkiem sporo patrząc na to, że w banku dają jakieś 1,5 % na lokacie ;) ADATA nie jest demonem prędkości, ale nieprzypadkowo jest to jeden z najpopularniejszych dysków- bo jest przyzwoity i niedrogi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi na czym opierasz swoją opinię? Globalna sprzedaż dysków opartych o tak pogardzaną przez niektórych technologię TLC (2D i 3D) w 2016 roku (Gartner) sięgnęła 60%. Jedynie 38% to rozwiązania MLC. Naprawdę nie ma najmniejszego powodu żeby dopłacać 10% za to, żeby może kiedyś coś się odpaliło 0,7 sekundy szybciej. Gość miał w tym laptopie dysk 5400rpm... zmiana będzie kolosalna. Ja rozumiem, gdybyś to porównywał z bardzo szybkimi dyskami z protokołem NVME, albo przynajmniej 3D NAND.  Moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu wymieniać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...