Skocz do zawartości
christopher9655

Podłączenie nowego routera do specyficznej sieci.!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.!

Problem tkwi w tym iż sieć do której chce podpiąć nowy router jest siecią testową, dostawca założył ją 2 lata temu i chyba sobie zapomniał o tym. Poprzez to nie ma żadnych papierów i adresów, a internet jest tylko na kabel. Po podłączeniu routera Omega owlr307u WiFi tworzy się samo, chce zakupić TP-Link TL-WR940N v.3 450Mbps lub TP-Link TL-WR841N 300mb i moje pytanie brzmi czy do ich konfiguracji będę potrzebował jakiś adresów od dostawcy czy router połączy się z siecią automatycznie, i oczywiście który router będzie lepszy?

 

Pozdrawiam.!

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Poprzez to nie ma żadnych papierów i adresów, a internet jest tylko na kabel. Po podłączeniu routera Omega owlr307u WiFi tworzy się samo

 

 

Rozumiem więc, że provider dociągnął do Twojego lokalu tylko skrętkę ze RJ-45, a rzeczony router Omega cośtam np. pożyczyłeś i podłączyłeś testowo? Bo inaczej to nie ma sensu/nie rozumiem. 

Jeżeli omega nie jest providera, podłączyłeś ją i działa, znaczy to na 99%, że każdy inny podłączony router też będzie działać, choć jestem w stanie wyobrazić sobie sytuację, gdzie na drugim końcu kabla jest jakiś applience typu pfsense na domyślnej konfiguracji, który pozwoli na połączenie się np. 10 adresów MAC, a kolejne będzie już blokował, albo lease DHCP przydziela na stałe i po wyczerpaniu się wolnych rezerwacji nie zrobi już kolejnej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak router Omega pożyczyłem od kumpla, po podłączeniu do niego skrętki właśnie Rj-45 router sam zrobił sieć WiFi a jego konfiguracja polegała tylko na ustawieniu hasła. Bo z tego co myślę konfiguracja tp-link'a jest trochę bardziej manualna i nie jestem pewien czy tam będę musiał wpisywać jakieś adresy

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie jak pamiętam każdy TP-link ma odpalonego DHCP klienta i serwer, więc podłaczysz go, sam pobierze adres od providera i tak samo sam zrobi wifi. Jakkolwiek nie wiem, w czym problem, soft tplinka jest naprawdę prosty, logiczny i czytelny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto dopłacać do 940 bo to dalej wan i lan tylko 100Mbps. Sam używam od jakichś 2 miesięcy 841 i jest bezproblemowy, tak samo jak przez kilka lat stary 340. Ja mojego 841 kupiłem na olx za 20 zł :)

 

Powiedz tylko jedną rzecz. Z tym routerem Omegą co ma być dalej i skąd on pochodził, bo jeśli pracuje w tej samej sieci i ma pracować w dalszym ciągu, to planowany numer może ci się nie udać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...