Skocz do zawartości
cinucha1

podkrecanie Voodoo3 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś V3 zarówno wersje 2000 jak i 3000. Ta pierwsza ze standardowych 143mhz kręciła się na 166 bez żadnych dodatkowych wiatraków. Po dodamiu dodakowego chłodzenia maks stabilne było 181Mhz. Natomiast wersja 3000 kręciła się na 195Mhz. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie ryzykowal bez dodatkowego coolera

mialem kiedys wersje 2000 i podobnie krecilem jak Ufok ale ten miniaturowy radiator byl tak goroacy ze sie poparzylem (2000 i 3500 nawet bez krecenia moga ogrzac mieszkanuie w zimie ;p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem takich progsow jak v3tweaker i 3dhq jednak roznicy nie zauwazylem. przestawialem zgodnie z radami na 166mhz, czyli chyba max w granicach rozsadku :roll: . testy robilem w 3d mark'u'99 (pentium 200MMX, 48 RAM :oops: 8O :lol: ). dlaczego nie widac roznicy? czy to wina tak slabego kompa? wydaje mi sie ze jednak chocby znikome efekty powinny byc widoczne, a tu nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj mylisz się. Kręcenie V3 200 dużo daje jak masz szybkiego procka, czyli tak powyżej 1 GHz. Przy słabszych rzeczywiście nie warto podkręcać. Na 166 można kręcić bez wentylka. Max co to idzie to 181 jak już wyżej napisano. Ale dla większej checy można wgrać biosa od 3000 i będzie miało standardowo 166!. Najbardziej optymalny zegar dla tej karty to okolice 175MHz jest to komnpromis między temperaturą a wydajnością ponieważ wyżej już nie ma takiego skoku wydajności a karta staje się niestabilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj mylisz się. Kręcenie V3 200 dużo daje jak masz szybkiego procka, czyli tak powyżej 1 GHz. Przy słabszych rzeczywiście nie warto podkręcać.  Na 166 można kręcić bez wentylka. Max co to idzie to 181 jak już wyżej napisano. Ale dla większej checy można wgrać biosa od 3000 i będzie miało standardowo 166!. Najbardziej optymalny zegar dla tej karty to okolice 175MHz jest to komnpromis między temperaturą a wydajnością ponieważ wyżej już nie ma takiego skoku wydajności a karta staje się niestabilna.

chodzilo mi o jego proca i konfig :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz ja jestem szczesliwym posiadaczem Voodoo3 2000

co do skokow wydajnosci - wyniki pomiedzy nominalem a moim 177 i pamiec i chip ruznica to 250marcow na 3dmark 2001 v330

a to sporo biorac pod uwage zew mam teraz bzDurona 650@728

stabilnie moje voodoo z coolerem /tylko na chipie/ krecilo sie na 186

w wynikach online na stronie madonion sa voodoo3 2000 podkrecone na 200mhz!!!! no coz sam bym sprubowal majac radiatorki na pamieciach

dodatkowo jeszcze voodoo znosi swietnie przeciazona magistrale pci - u mnie wytrzymywalo 81!!!! i jeszcze na dodatek dostawalo kopa ze hej:D

ufff a sie rozpisalem o mojej ukochanej karcie za 40zl ktorej nic w granicach 100 zl nie pobije w wielu wielu grach:D

:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugim kompie też mam V3 tylko 3000 i uważam tą kartę za bardzo dobrą. Ale to bardzo ważne jest bardzo zależna od procesora (im szybszy tyl szybsza karta) i przykładowo na procku 1200MHz (athlonku) jest szybsza od GF2MX200 i to sporo (w 16 bitowym kolorze ofkozz).

 

A te 200MHz na V3 2000 to hyba po vmodzie albo z porządnym peltierem na chipie i radiatorami na pamięciach, a może nawet z małymi peltierkami na memkach :) Ale normalnie, przy chłodzeniu powietrzem to nie możliwe !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś V3 zarówno wersje 2000 jak i 3000. Ta pierwsza ze standardowych 143mhz kręciła się na 166 bez żadnych dodatkowych wiatraków. Po dodamiu dodakowego chłodzenia maks stabilne było 181Mhz. Natomiast wersja 3000 kręciła się na 195Mhz. :D

 

miałem podobnie mój v3 200 na dodatkowym colerku miał 196 stabilnie

 

miałem 4000 w 3 dm 2000 na tym sprzecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do skokow wydajnosci - wyniki pomiedzy nominalem a moim 177 i pamiec i chip ruznica to 250marcow na 3dmark 2001 v330

a to sporo biorac pod uwage test na bzDuronni 650@728

stabilnie moje voodoo z coolerem /tylko na chipie/ krecilo sie na 186

uzyskujac 1402 marki

 

po zmianie procka z bzdurona na atlona xp1700+

voodoo chodzi stabilnie TYLKO!!! na 167mhz /powyzej zwiechy-co ciekawe/ ale wyniki w tym samym 3dmarku to 2177markow!!!!!!

wiec ruznica duza

podsumowujac:

procesor ma spory wplyw na Voodoo jednak Voodoo na wyrzszym procku nie bedzie krecic sie tak bardzo czego przykladem jest:

duron 718 - voodoo 186mhz /do 192ale bez skoku wydajnosci/

atlon 1700 - voodoo 165mhz /do 167bez skoku wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...