Skocz do zawartości
gx270

Prośna o weryfikację zestawu do złożenia na płycie miniITX

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy i koleżanki.

Stoję właśnie przed wzywaniem złożenia dla znajomego komputera w dość małej obudowie. Facet chciał sam coś zrobić, ale kupił płytę, obudowę, poległ i poprosił mnie o pomoc. Póki co pomysł mam taki jak poniżej

Obudowa: Cooler Master Elite 130

Płyta główna: ITX ASRock Z170 GamingFatality

Zasilacz: XFX XTS 520W Modular Fanless 80+ Platinium
Procesor: i7 6700
Chłodzenie: Noctua NH-L9X65
RAM: 2x16GB DDR4 Vengeance 3000MHz CL15
Dysk SSD: Crucial MX300 525GB
Grafika: MSI GTX1080 Gaming X 8GB
Napęd optyczny: Nagrywarka BluRay LG Super Multi Blue BH16NS55

Wymagania do zestawu:
Zbudowany na podstawie obudowy oraz płyty głównej, które są już w posiadaniu osoby proszącej o złożenia komputera.
Maksymalnie cichy przy ciasnocie obudowy, stąd moja propozycja zasilacza bez wentylatora z certyfikatem Palatium oraz chłodzenia Noctua, a także dysku SSD i procesora zablokowanego z uwagi na niższy pobór mocy, więc liczę też na niższe temperatury i cichszą pracę chłodzenia. Obudowa jest dość przewiewna, ale mam wątpliwości czy przy tak niewielkich gabarytach całość i tak nie będzie się dusić. Facet chce wydajny komputerek bez bawienia się w podkręcanie, bo zamierza mieć go na stałe podpiętego pod TV 4K jako centrum multimedialne w mieszkaniu do odtwarzania filmów ze streamingu oraz płyt BluRay, a także do gier zamiast konsoli. Nagrywarkę wykorzystywał będzie do nagrywania filmów z wakacji, które wcześniej zamierza sobie montować przy użyciu tegoż właśnie komputera.

Liczę na jakieś sugestie, gdyż ostatni raz komputer składałem ze 4 lata temu, więc wypadłem z obiegu i tak nieco po omacku wybrałem podzespoły, a takiego malucha jeszcze nie miałem okazji budować.

Z góry dziękiza pomoc i podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą budą i pasywnym zasilaczem to może być kiepsko - obudowa ma tylko 2 wentylatory , 120 mm i 80 mm .

 

Do tego mocna karta .

 

Tutaj poszedł bym w kierunku zasilacza półpasywnego np. Corsair RMX/RMI , RMX to bardzo dobrze i ciche zasilacze , ew. EVGA Supernova P2 .

 

Procek i ram to przesada , do gier spokojnie starczy I5 + 16GB ramu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałbym tam nawet aktywny zasilacz + do tego większe chłodzenie, tak by wentylator zasilacza ciągnął powietrze przez chłodzenie cpu i wyrzucał za obudowę. Ktoś u nas na forum ma takie rozwiązanie na itx i takiej lub podobnej konstrukcyjnie obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Zasilacza właśnie najmniej byłem pewien, mam obawę czy by się nie ugotował w takiej puszce. W sumie miałem kiedyś sprzęt na Seasonicu i on nie hałasował.

 

@reyden

O i7 i 32gb pomyślałem, bo kumpel ma ostatnio manię nagrywania filmów kamerą 4k podczas wyjazdów urlopowych i potem obrabiania ich na komputerze robiąc różnego rodzaju kompiacje, to pomyślałem, że skróciłoby to czas pracy. Poza tym, to taki typ człowieka, który lubi mieć, by mieć ;) Sprawdzę te zasilacze Corsair, zawsze jakoś od nich stroniłem, bez większego powodu.

 

@Klaus pomierzę dokładnie jak dostanę obudowę jaki musiałby być wymiar chłodzenia, ciekawe rozwiązanie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie mowa o mnie - obudowa Sugo SG13, chłodzenie Noctua NH-L12 (wentylatory sprzedałem, więc nie wyszło tak drogo), procesor i5-4590 @ 0.9V .

Jedynie w linx czy innym wygrzewaczu temperatura dobija do 60*, a tak to się trzyma na poziomie o dziesięć stopni niższym, w spoczynku ~30* (i to mimo mocno ciepłej - bo półpasywnej - k. graficznej zaraz obok).

Mocniejszego procesora nie sprawdzałem, mogłoby być ciekawie...

 

sugo13-1f5p3z.jpg sugo13-2tepqd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...