Skocz do zawartości
SOOB3K

PC do gier, budzet ok 3,500zl wydajny zestaw.

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, dlugo juz czekam głównie z powodu premiery Ryżem zeby w koncu zamowic swoj PC, ale w ciagu 2 miesiecy moge zamowic komputer od razu w calosci. Obudowe juz mam, jest to Silentium PC Regnum Pure Black RG1, dysk SSD chce Goodram Iridum Pro 240/248GB dokladnie nie pamietam. Zasilacz Silentium PC ten z czarnymi plaskimi kablami, teraz modelu nie pamietam.

 

Prosze o pomoc w dalszym kompletowaniu koszyka, co oczekuje? Procesora ktory w grach jest najwydajniejsza jednostka w swoim przedziale, karte graficzna do podkrecania. Plyta glowna bedzie zwykla, nie chce podkrecac CPU i wydawac kilka stow wiecej zeby podkrecic procesor. 

 

Rozdzielczosc jaka bede uzywac to FullHD, monitor ma 60Hz.

 

Poszczegolne komponenty nie musza byc nowe, procesor moze byc na pewno uzywany czy pamieci RAM.

 

Pozdrawiam

 

Edit: Najlepiej zestaw z 1 koscia pamieci, druga kupie na wakacje jak ceny zjada.

Edytowane przez SOOB3K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor nie byl by wydajniejszy z serii ktory mial pamiec edram?

 

RX 480 wezme od Sapphire, dysk 1TB HDD mozna wywalic bo nawet go nie kupie. Dolozymy do chlodzenia. 

Edytowane przez SOOB3K
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3608zł  

Zasilacz z cert. 80+ silver i 5lat gwar., 1x8GB RAM (w przyszłości można dodać kolejne 8GB), lepszy cooler. Karta lepsza do kręcenia, ale tez trochę droższa. Płyta H110+aktualizacja BIOS- początkowo dałem GA B250M D3H ale droższa ~100zł , do tego RAM 2400MHz. 

test XFX  RX480 GTR Black . Dobrze się kręci i nie ma spadków. Natomiast Sapphire Nitro+   jest głośniejsza i ma problemy z throttlingiem (info w podsumowaniu testu XFX) i tylko 2 lata gwar..

Zestaw z Sapphire Nitro+ będzie tańszy o 140zł

 

Z ciekawości: piszesz o zasilaczu SPC z płaskimi przewodami - miałeś na myśli Supremo M2 550W  80plus gold,  5 lat gwar. czy Vero M1 600W , 80plus,  2 lata gwar. ?

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten Gigabyte RX 480 G1 Gaming to dobry wybór. Według tesu Liptona ta karta się grzeje, ma problemy z profilami wentylatorów i throttlingiem. Chyba, że coś się zmieniło od tego czasu np. z nowym BIOSem?

Po undervoltingu i poprawieniu krzywej wentylatorów nie będzie problemów

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw bez napedu CD-ROM, na ch mi ten kaktus :D

 

Co do zasilacza to mialem na mysli ten tanszy, czy brac ten drozszy? Jedynie gwarancja kusi. 

 

Pamieci ram chyba wezme 2x4GB, nie wiem czy jest sens pakowac sie w 16GB.

 

Co do CPU, nie lepszy bedzie i wydajniejszy generacja z pamiecia edram? 

 

Płyte główna wezmiemy koniecznie pod pamieci ram taktowane 2400MHz.

 

Edit: http://www.morele.net/inventory/info/vCNxG8/

 

Prosze o ocene tego zestawu.

 

Tylko jaka karta graficzna? 1070? GTX 980Ti? R9 Fury X? Chce cos wydajnego za rozsadne pieniadze, poczekalbym na obnizke 1070. Chce wydac ok 1400 na GPU.

Edytowane przez SOOB3K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3608zł

Zasilacz z cert. 80+ silver i 5lat gwar., 1x8GB RAM (w przyszłości można dodać kolejne 8GB), lepszy cooler. Karta lepsza do kręcenia, ale tez trochę droższa. Płyta H110+aktualizacja BIOS- początkowo dałem GA B250M D3H ale droższa ~100zł , do tego RAM 2400MHz. 

test XFX  RX480 GTR Black . Dobrze się kręci i nie ma spadków. Natomiast Sapphire Nitro+   jest głośniejsza i ma problemy z throttlingiem (info w podsumowaniu testu XFX) i tylko 2 lata gwar..

Zestaw z Sapphire Nitro+ będzie tańszy o 140zł

 

Z ciekawości: piszesz o zasilaczu SPC z płaskimi przewodami - miałeś na myśli Supremo M2 550W  80plus gold,  5 lat gwar. czy Vero M1 600W , 80plus,  2 lata gwar. ?

wynika dokladnie odwrotnie ze XFX RX 480 GTR Black ma problemy z throttlingiem, a Sapphire Nitro+ nie ma. Czy to znaczy, ze to moze zalezec od danej serii produkcyjnej (moze rewizji) lub nawet od pojedynczych sztuk?

 

Poprawka, XFX RX 480 GTR ma problemy z throttlingiem, ale Sapphire RX 480 Nitro+ ma byc cichszy niz XFX RX 480 GTR Black.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire Nitro to najlepszy niereferent RX 480 jak dla mnie, w tescie najnizsze temp. podatnosc na undervolting i na OC.

O ktorym tescie mowisz? Dodatkowo modeli Sapphire RX 480 Nitro jest na morele.net az 4 rozne wersje, ktore roznia sie taktowaniem rdzenia/pamieci.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw bez napedu CD-ROM, na ch mi ten kaktus :D

 

Co do zasilacza to mialem na mysli ten tanszy, czy brac ten drozszy? Jedynie gwarancja kusi.

 

Pamieci ram chyba wezme 2x4GB, nie wiem czy jest sens pakowac sie w 16GB.

 

Co do CPU, nie lepszy bedzie i wydajniejszy generacja z pamiecia edram?

 

Płyte główna wezmiemy koniecznie pod pamieci ram taktowane 2400MHz.

 

Edit: http://www.morele.net/inventory/info/vCNxG8/

 

Prosze o ocene tego zestawu.

 

Tylko jaka karta graficzna? 1070? GTX 980Ti? R9 Fury X? Chce cos wydajnego za rozsadne pieniadze, poczekalbym na obnizke 1070. Chce wydac ok 1400 na GPU.

Zasilacz na https://www.morele.net/zasilacz-seasonic-s12ii-520-317917/

Karta graficzna na rx 480 gamomg x 8gb lub g1 gamimg (po undervoltingu)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki test RX 480 na kanale morele. Ja bym kupil  model bez podswietlenia, ma najwyzsze zegary! :)

 

Moge liczyc na podpowiedz jaka inna karte wybrac pod uwage? 

Edytowane przez SOOB3K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki test RX 480 na kanale morele. Ja bym kupil model bez podswietlenia, ma najwyzsze zegary! :)

 

Moge liczyc na podpowiedz jaka inna karte wybrac pod uwage?

G1 gaming,jeśli sobie poradzisz z idervoltingiem+krzywą wentylatorów i gaming x

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki test RX 480 na kanale morele. Ja bym kupil  model bez podswietlenia, ma najwyzsze zegary! :)

 

Moge liczyc na podpowiedz jaka inna karte wybrac pod uwage? 

Do wyboru wg mnie masz GTX 1060 (np. Palit GeForce GTX 1060 JetStream 6GB) lub RX 480, gdzie RXy sa o ok 100-200 zl tansze. Inna alternatywa to zakup uzywanego GTX 980, ale musialby byc w bardzo dobrej cenie. Dodatkowo tak jak w temacie 1060 czy 480 ludzie proponowali Radeon R9 Fury Nitro OC 4GB HBM 4096bit, ale to juz cena 1399 zl i wymaga b. mocnego zasilacza. Innych mozliwosci za bardzo nie masz w tej cenie.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek OK ( prawie - ma średnie OC , choć i tak jest lepszy niż 7700K@OC ) , szkoda że to martwa platforma - płyta na Z97/H97 + DDR3 .

 

Na to już nic nowego nie wyjdzie a pamięć DDR3 to już szkoda kupować do nowego kompa .

 

Najlepsze wyjście to albo iść w kierunku 7700K albo czekać na poprawione Ryzeny lub odpowiedź od Intela ( hipotetyczne 7x40K )

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zamierzasz grac w FHD 60 Hz tak jak napisales w pierwszym poscie to w sumie RX 480 powinien Ci wystarczyc na jakis czas.

A co pozniej? Sprzedac i wymienic na cos nowszego? 

 

Update koszyka: https://www.morele.net/inventory/info/7ZbDhP/

 

I do tego RX 480 Sapphire Nitro wersja 8GB, bez podswietlenia i najwyzsze fabrycznie zegary.

Edytowane przez SOOB3K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co pozniej? Sprzedac i wymienic na cos nowszego?

 

Update koszyka: https://www.morele.net/inventory/info/7ZbDhP/

 

I do tego RX 480 Sapphire Nitro wersja 8GB, bez podswietlenia i najwyzsze fabrycznie zegary.

Pytanie jak bardzo później. Do Fhd raczej żadna wymiana nie będzie opłacalna. Do wyższych rozdzielczości owszem, ale to raczej już będą czasy Vega i nowych generacji GF. Prędzej pewnie Ci ten 7600 zdziadzieje bo w tym czasie Intel wyda ze 2 nowe podstawki.

 

Wysłane z mojego D6603

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak bardzo później. Do Fhd raczej żadna wymiana nie będzie opłacalna. Do wyższych rozdzielczości owszem, ale to raczej już będą czasy Vega i nowych generacji GF. Prędzej pewnie Ci ten 7600 zdziadzieje bo w tym czasie Intel wyda ze 2 nowe podstawki.

 

Wysłane z mojego D6603

No to bede na biezaco wymieniac podzespoly, sprzedawac posiadane i wymieniac na nowsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...