Skocz do zawartości
Serfin

jaka grafika do I5-3570 Nvidia czy Amd? Gtx970 czy GX470 inne?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Troche wylecialem z obiegu ze znajomoscia obecnego sprzetu. Mam procesor I5-3570 8GB i dysk SSD. Szukam do tej konfiguracji grafiki, kryteria to minimum 4GB vramu dobrze jakby nie byla za glosna przy przegladaniu stron w necie. Dobrze byloby moc pograc w gry z ostatnich 2 lat w wysokich detalach. Z uwagi na archaiczny monitor tj HP 22" z rozdzielczoscią max 1680x1050 to gier w full HD i tak nie odpale i nie bede mocno obciazal grafiki. Chcialbym jednak pograc w ladnych detalach i by grafika posluzyla mi przez kolejne 3 lata. Jestem niedzielnym graczem (praca rodzina).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz zmieniał monitora to warto pomyśleć nad RX 480. Będzie bardziej przyszłościowy. Ew poczekać nieco na RX 580 to może ceny nieco spadną. Podaj ile masz kasy.  GTX 970 odpada bo jest za drogi to raz. Do tego nieco słabsze wsparcie od Nvidii na dłuższy okres i w nowszych grach za 2 lata może sobie nie radzić za dobrze. Stąd propozycja RX 480 o i le masz tyle kasy na nią.  

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rx 470 albo dołożyć do Rx 480 .

 

GTX970 dobra karta ale ceny używek porażają , do tego NV ma w zwyczaju dość szybko olewać starsze karty jeżeli chodzi o sterowniki .

 

Poza tym ten nieszczęsny vram - 3,5 GB + 0,5GB .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak poczytalem, o tym dziwnym podziale z ramem w GTX970 i fakt ze wsparciem moze byc gorzej, jednakze wszedzie pisza, że jak ma sie slaby procesor to lepiej Nvidie bo AMd ma slabe stery i duzy narzut na procka a jak ten slaby do beda duze spadki fps w grach. Faktycznie jestem blizej RX470 natomiast RX480 to za drogo. Raczej dla mnie duzym wyczynem bedzie zakupienie grafiki za 800-900zl. Wiecej nie dalbym bo nie jestem zapalonym graczem i mam niewiele czasu na to niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak poczytalem, o tym dziwnym podziale z ramem w GTX970 i fakt ze wsparciem moze byc gorzej, jednakze wszedzie pisza, że jak ma sie slaby procesor to lepiej Nvidie bo AMd ma slabe stery i duzy narzut na procka a jak ten slaby do beda duze spadki fps w grach. Faktycznie jestem blizej RX470 natomiast RX480 to za drogo. Raczej dla mnie duzym wyczynem bedzie zakupienie grafiki za 800-900zl. Wiecej nie dalbym bo nie jestem zapalonym graczem i mam niewiele czasu na to niestety :(

No to raczej poza 470 wielkiego wyboru nie masz, a raczej nie masz wcale. 1060 przekracza budżet, a 970 nie warto.

 

Wysłane z mojego D6603

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy mój obecny procek i5-3570 nie bedzie za slaby dla RX470? I ktory lepiej wybrac od Gigabyte czy MSI? Wczesniej mialem 7950 i byla ok ale dlawila sie np w CSGO na max detalach przy 1680×1050 przy procku i5-2500K na 4.5Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy mój obecny procek i5-3570 nie bedzie za slaby dla RX470? I ktory lepiej wybrac od Gigabyte czy MSI? Wczesniej mialem 7950 i byla ok ale dlawila sie np w CSGO na max detalach przy 1680×1050 przy procku i5-2500K na 4.5Ghz.

1. Procek spokojnie da sobie radę. Ewentualnie jak Cię poniesie poszukaj 2600K (to draństwo potrafi gonić 7600K) czy czegoś (3770K już niestety za drogo) ;)

2. MSI. Akurat przy czerwonych nierefernetach wielkiego wyboru nie ma ;/

MSI / Szafir / XFX i... i daleko nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz parcia, to poczekaj na RX 5xx i idiotów sprzedających panicznie RX 4xx.

Powinny być dobre ceny na prawie nowe RX 480 8GB (skoro ma służyć kolejne 3 lata).

Edytowane przez Szawel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy mój obecny procek i5-3570 nie bedzie za slaby dla RX470? I ktory lepiej wybrac od Gigabyte czy MSI? Wczesniej mialem 7950 i byla ok ale dlawila sie np w CSGO na max detalach przy 1680×1050 przy procku i5-2500K na 4.5Ghz.

 

Tak tylko z ciekawości zapytam co z tym i5 2500K się stało? Podkręcony i5 2500K przegania ten obecny procek i starczy do znacznie mocniejszych kart niż GTX 470 czy 480. Bo spokojnie można go sparować z takim GTX 1070.  Zależy to też od gry. Ta co bardziej wykorzystuje procka i do tego jeszcze wiele rdzeni jak Crysis 3 czy BF1 lepiej będzie działać  na takim i5 7600K bo nowszy i nieco wydajniejszy. Ale ostatnie testy na naszym portalu pokazały że i5 2500K jest jeszcze ok.

 

Jak proc poszedł do piachu to warto wymienić obecny na jakiś i7 2600K. Ten procek też bardzo ciekawie wypada w niektórych grach i po odpowiednim OC do 4.2-4.5 ghz nie traci tak wiele do odpowiedników i7 7700K czy i7 6700K.  Widać więc wyraźne że gry jeszcze nie wykorzystują a pełni możliwości procków. Zwłaszcza tytuły korzystające z wielu rdzeni właśnie. Crysis  3 potrafi zakatować procka  w pewnych miejscach. Głównie właśnie z wysoką trawą. Wtedy wykorzystanie CPU sięga ok 80-90% w porywach do stu. Ale są i spadki.  Dlatego w tych grach najlepiej pokazuje wydajność CPU. Ew gry korzystający z jednego lub dwóch rdzeni wykorzystywanym prawie do 100%. Wtedy też lepiej sprawdzi się i5 7600K zamiast i5 2500K Czy i7 7700K zamiast i7 2600K.    Ogólnie wydajność  2500K/2600K wciąż jest na odpowiednio wysokim poziomie. Z drugiej strony jak masz zamiar grać głównie w CS: GO to odpowiednia grafika doda sporo FPS. Tu bym celował w RX 470 lub 480.  Do silnika Source jak znalazł i w inne gry pograsz na spokojnie przy tej rodzielczości w wysokich lub maksymalnych detalach. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procki katuje tez multiplayer, glownie serwery 64 osobowe, czemu o tym nikt nie wspomina? Jesli ktos gra w SP to starczy ma nawet ten G 4560. Nawet nie wyobrazacie sobie jak wzrosl mi komfort gry w BF1 po zmiane z i5 2500k 4.7Ghz( mialem wykorzystanie 100% na kazdy rdzen) na i7 2600k 4.5Ghz. SP a MP to 2 rozne, rzeczy. Chociaz od paru lat jakos tak wypada, ze mam karty radeona, ciekawe jak wygladaloby to obciazenie na gtxie? Tym razem tez pewnie wpadnie rx 470 lub rx 480, rozwazalem tez 1060 3gb, ale to zupelnie nieoplacalny zakup, a 6gb po prostu za drogi.

 

Sam rozwazalem zakup gtx 970, zdarzaja sie na allegro w przyzwoitej cenie ( wczoraj licytacja zakonczyla sie na 697zl). Jednak to sa juz koncowki gwarancji. Zawsze jest ryzyko, ze cos sie stanie z karta i wtedy [gluteus maximus]. W dodatku to raczej rxy beda zyskiwac przewage + nowa + gwarancja, wiec za jakis rok lub 2, napewno bedzie latwiej sprzedac i za lepsza cene, takiego rxa niz takiego gtxa. Moze i wydajnosc jeszcze niezla, ale ceny za rok beda drastycznie niskie. Gdyby wersje 3GB 1060 byly za 800zl to sam wzialbym na rok lub dwa, ale sa ponad 900. Swoja droga zastanawiam sie kto to kupuje i jaki jest interes w placeniu za gtxa 970 800-950 zl, bo i takie ceny sa.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem zapomniałem o multi. W każdym razie to domena rynku PC.  Tak czy inaczej wymiana na i7 2600K nie jest głupim pomysłem, bo można trafić po dobrej cenie to raz, a pod drugie dodatkowe wątki jednak coś  tam dadzą w takim przypadku, ale czy do CS:GO to nie jestem pewien. Mało gram w tą grę to nie sprawdzam jak to korzysta z HT.  

Ew. można spróbować nieco podbić  ten 3570. Powinno się dać podkręcić do 4.0 ghz w trybie Turbo lub BCLK dodatkowo coś  tam wyciągnąć.  Jaką masz płytę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i przepraszam za nieobecność w moim własnym wątku. Zakupilem dzisiaj jednak uzywanego Gainwarda GTX 1060 6GB -półrocznego, jednakze posiadajacego jeszcze 2.5roku gwarancji w sklepie Morele.pl. dalem za nia 1050zl do tego raty 0%. Wiec mysle, ze cena przyzwoita. Co do procka zmienilem I5-2500K tylko dlatego, ze sprzedalem calego kompa i przesiadlem sie na lapka po czym zrozumialem bardzo szybko swoj blad i zlozylem jako taki PC juz na ciut nowszej generacji co do procka zstanawialem sie co wybrac ale padlo ostatecznie na I5-3570. Zobaczymy jak to bedzie wspolgralo ze soba. Co do plyty glownej to nie pamietam juz modelu cos z MSI po pracy zajrze do obudowy. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PurePC jest poradnik jak podciągnąć turbo  (na sztywno) do 4GHz.

 

Co do karty to widzę obniżki cen, przynajmniej rx480 (poza morelami oczywiście). Np.: MSI RX480 gaming X można już kupić za 1209zł. -wiem,że nie celujesz w taką.

Za MSI RX 470 Gaming X 8GB  za 969zł - nie śledziłem cen  RX470-tek , więc nie wiem czy obniżki są znaczne. Ważne, że się coś ruszyło :)

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mialem brac karte za max 800-900zl ale chcialem by miala minimum 4GB ramu (GTX970 ma ponoc 3.5GB i jakies tam 0.5GB wolnej pamieci do tego starsza jednostka) zobaczylem GTX1060 z 6GB ramu i 2.5letnia gwarą za 1050zl to po chwili zastanowienia sie wzialem a że teraz sa raty 0% Payu na Alle to tylko przyspieszylo moja decyzje. Przez dlugie lata mialem procki Intela i grafiki ATI/AMD od radka 1900 poczynajac byl tez 7950 z 3GB ramu a teraz jechalem na wygrzewanym 4870 ;) RX480 z 8GB fajna sprawa i dluzej pewnie pociagnie na rynku gier w przeciwienstwie do GTX1060 ze wzgledy na wsparcie i sterowniki jednak klamka zapadła. Bedzie co ma byc. A procka jak mozna to podkrece chlodzenie mam Scythe Ninja 2 czy jakos tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...