Skocz do zawartości
Dejff

Zestaw komputerowy dla gracza wymieniać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chciałbym poradzić się bardziej doświadczonych forumowiczów czy zmiana aktualnego PC jest sensowna i czy wydajność w grach będzie odczuwalna ponieważ w 95% komputer służy mi do grania i pod tym kontem chciałbym złożyć nowego blaszaka.

 

Aktualnie posiadam:

Płytka główna-->Gygabyte H61 DMI

Ramy-->2x 4GB DDR 3-1333 Dragons Ram

Dysk SSD-->128GB Kingstone SV200

Dysk HDD-->Segate 7200 RPM Sata III

Obudowa-->SilentiumPC Brutus 430 Pure Black

Zasilacz OCZ--> Bronze 550 W

Wentylator na CPU--> SilentiumPC Spartan

CPU-->i5 2400 3300x100

GPU--> Sapphire R 280 3gb X Boost

Monitor --> NOC 27 cali w grach 1920x1080

 

Zastanawiam się nad zakupem:

CPU --> i5 6600 ( 6600 K? Czy zwykły jest sens dokładać?)

GPU --> GF 1060 ( Pytanie jaki model? I czy w tym przedziale nie lepiej co innego?).

DSYK SSD --> nowy 250gb nie mam pojęcia jaki model

Obudowa -->Zalman

Zasilacz --> podobny do starego? 550w ? czy 500?

Ram -->  2x 8GB Good Ram ??

Wentylator na CPU --> od producenta  procesora czy zainwestować w coś odzielnego ? typu Spartan?

Płyta główna -->  jakieś propozycje ?

 

Z góry serdecznie dziękuje za wszelkie sugestie oraz inne propozycję  uargumentowane za lub przeciw tym czy zmieniać lub nie.

Edytowane przez Dejff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki chcesz budżet na to przeznaczyć? Jeśli chcesz wydać jak najmniej to kup tylko do tego co masz gtx1060 6gb, możesz nawet 1070 jeżeli zaraz będziesz zmieniać resztę platformy.

Bądź kupujesz cały komputer jednocześnie. Wszystko zależy od pieniędzy jakie masz teraz.

 

Tapatapatap Xperia X

Edytowane przez Gemtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gemtin1  Przyznam szczerze że początkowy plan był sprzedać aktualnego PC, i złożyć nowego. Budżet hm... wstępnie myślałem że jak aktualny sprzęt uda się sprzedać z aokoło 1700zł to ten +/- 1000 zł dorzucę i coś złożę porządnego pytanie czy warto? i czy wydajność będzie odczuwalna biorąc pod uwagę aktualny rynek gier, mój aktualny sprzęt i ten który docelowo ma być złożony.  Nie jestem aż tak nakręcony żeby mieć 60 FPS na ULTRA.  

 

 

--> Mówisz że Sama grafika  gtx1060 6gb zrobiłą by tu robotę?

--> zastanawia mnie fakt mojego SSD słyszałem opinie że po kilku latach użytkowania tracą na wydajności, swojego SSD mam już około 4-5 lat Prawda to? może warto zamienić dysk + kartę tylko?

--> Procesory Ryzen faktycznie nie nadają się do gier, lepiej zainwestować w intelowskie i5/i7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 2400 + GTX1060 6GB to będzie dobry sprzęt , stare SB nadal sobie świetnie radzą .

 

Ryzen 5 w grach radzi sobie średnio , są tytuły gdzie jest gorszy niż stary FX6300 czy G4560 - mowa o modelu 1400 .

 

OC nie zawsze ratuje sytuację , do tego rośnie pobór mocy po OC i to sporo .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 2400 + GTX1060 6GB to będzie dobry sprzęt , stare SB nadal sobie świetnie radzą .

 

Ryzen 5 w grach radzi sobie średnio , są tytuły gdzie jest gorszy niż stary FX6300 czy G4560 - mowa o modelu 1400 .

 

OC nie zawsze ratuje sytuację , do tego rośnie pobór mocy po OC i to sporo .

 

Rozumiem dzięki za przykład, a co sądzisz w takim razie o dyskach SSD ? 5 letnich ?  8 GB w grach to na ten moment wystarczając ilość? czy dokupić kolejne 4 GB i mięć 12?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dzięki za przykład, a co sądzisz w takim razie o dyskach SSD ? 5 letnich ?  8 GB w grach to na ten moment wystarczając ilość? czy dokupić kolejne 4 GB i mięć 12?

 

Jak działa, to najwidoczniej jest ok. Sprawdź żywotność i będziesz wiedział, czy warto wymienić. Mój SanDisk z 2011 roku dalej fajnie działa i póki nie zdechnie, to nie zamierzam go wymieniać. Jeśli ze swoim nie masz problemów, to wymiana go na nowy nie ma wielkiego sensu. Szkoda pieniędzy. Jak zacznie zdychać, to kup sobie nowy. 8GB ram-u do grania też wystarcza. Kup sobie nową grafikę i będziesz zadowolony.;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, a więć zakupiłęm nową karte graficzną --> GF 1060 6GB Armory. I mam mały problem,

Po wpakowaniu do mojego blaszaka i odpaleniu PC odpala się pierwszy ekran i na nim pozostaje pikajac co 10 sec.

Wyczytałem gdzieś że to może być wina sterowników  BIOSA mogą być stare*, posiadam Gigabyta H61 D3V 2.0 rev. F1,  czy może ktoś doradzić co mam wgrać żeby  nie uszkodzić płyty itp ? A żeby karta graficzna ruszyła?

Z góry dziękuje za podpowiedź.

 

ps. Wersja F7c ?

Edytowane przez Dejff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus mam pytanie, czy po zainstalowaniu nowych sterowników F7C co uczyniłem, zamontowaniu karty graficznej GF 1060 6GB armory, zainstalowaniu nowych sterowników do GF jest szansa że któraś z powyżych czynności mogła spowodować niekompatybilność czegoś i  suma sumarów co jakiś czas słysze lekkie piszczenie komputera ? nie mogę namierzyć czy jest to karta graficzna, procesor czy może dysk twardy ssd lub zwykły. jest to dosyć irytujący dźwięk i zastanawiam się czy karta jest trafiona mimo że w grach śmiga ładnie.

Idzie to jakoś sprawdzić?

 

Z góry dzięki za radę.

Edytowane przez Dejff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebnie się posłuchałeś i kupiles tego GTX.Ten twoj komp pasowałoby już wymienić bo procesor to już archeologia.Proponowal bym coś takiego po taniości jak kupujesz z morele.

 

http://www.morele.net/inventory/info/ZBkQUw/

 

Jednak ostatnio ten sklep nie ma najlepszych opinii ,duzo ludzi ma u nich problemy ze sprzetem,Mozesz sobie złożyć podobny zestaw w proline,x-kom,komputronik,lub kupic na amazon,w lokalnym sklepie zamówić czesci.

 

PS.. Kupowanie GTX1060 6GB było bez sensu bo ten twój procesor jest za slaby do tej karty graficznej.Z tym zestawem już nic nie zrobisz tylko ewentualnie możesz jeszcze pomyśleć nad wymiana procesora na używanego i7 2600k z generacji Sandy Bridge i wtedy w zestawie z GTX1060 6GB by to dobrze działało.

Edytowane przez kolbik35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś archeologia .

 

Stare I5 2xxx radzą sobie nadal dobrze wide test na portalu , Ryzen R5 1400 będzie mniej więcej na poziomie jego I5 2400 , więc jak dla mnie pakować ponad 1 000 zł w procka , płytę i ram to nie jest dobry pomysł .

 

A GTX1060 jest szybszy i mniej prądożerny niż Rx 5(4)70 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś archeologia .

 

Stare I5 2xxx radzą sobie nadal dobrze wide test na portalu , Ryzen R5 1400 będzie mniej więcej na poziomie jego I5 2400 , więc jak dla mnie pakować ponad 1 000 zł w procka , płytę i ram to nie jest dobry pomysł .

 

A GTX1060 jest szybszy i mniej prądożerny niż Rx 5(4)70 .

 

 

Jak nowa karta piszczy tzn ze piszczą w niej cewki ,najlepiej ja zwróć do sklepu masz na to jakiś czas od zakupu jak kupowales przez internet.Niech ci zwrócą kasę i zmień całego kompa.I jak kupujesz w morele to masz duza szanse ze dostaniesz używane lub zepsute części.

Edytowane przez kolbik35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten zestaw mój jest łatwo rozbudować o lepszy procek,lepsza płytę ,więcej ram,lepsza obudowę.

uuuu

podajesz crap i wymuszasz kasę na modernizację? bezsens totalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolbik35 - nie wprowadzaj ludzi w blad - piszczace cewki nie oznaczaja problemu z karta jak i nie podlega to gwarancji. Taka jest budowa i specyfika cewek, ze moga piszczec i jest to normalne. Mozna sobie z tym poradzic samemu albo przywyknac. Oddanie takiej karty na gwarancje bedzie pewnie skutkowalo tym, ze ja oddadza nie stwierdzajac problemu. Dodam rowniez, ze piszczenie cewek moze z czasem ustac. Na piszczenie cewek rowniez moze wplywac wysoki FPS w grach. Sam tego doswiadczalem i lock na ~100fps usuwal problem

 

Co do rozwiazania problemu cewek - mozna w pewnych sytuacjach poradzic sobie z tym bez ingerencji w sprzet ale pierw istotnaa jest info jaki konfig sprzetowy posiadasz i zlokalizowac element ktory piszczy - GPU, Zasilacz ?

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolbik35 - nie wprowadzaj ludzi w blad - piszczace cewki nie oznaczaja problemu z karta jak i nie podlega to gwarancji. Taka jest budowa i specyfika cewek, ze moga piszczec i jest to normalne. Mozna sobie z tym poradzic samemu albo przywyknac. Oddanie takiej karty na gwarancje bedzie pewnie skutkowalo tym, ze ja oddadza nie stwierdzajac problemu. Dodam rowniez, ze piszczenie cewek moze z czasem ustac. Na piszczenie cewek rowniez moze wplywac wysoki FPS w grach. Sam tego doswiadczalem i lock na ~100fps usuwal problem

 

Co do rozwiazania problemu cewek - mozna w pewnych sytuacjach poradzic sobie z tym bez ingerencji w sprzet ale pierw istotnaa jest info jaki konfig sprzetowy posiadasz i zlokalizowac element ktory piszczy - GPU, Zasilacz ?

Ale przeciez on nie napisal nigdzie ze karta jest zepsuta:? Jedne karty slychac bardziej inne mniej, jak kupujesz przez internet masz czas na zwrocenie czesci do sklepu z byle jakiego widzimisie. Mozesz wtedy wziac nowa i sprobowac swojej szansy jeszcze raz. Duzo zachodu i ja bym nie robil ale jak ktos ma czas i pakowanie, wysylanie itp mu nie przeszkadza to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisal ze cewki mu piszcze w grach,w filmach i muzyce to takie coś jest uciazliwe.Ogladacie sobie film a tu wam cos piszczy.A na 99% to jest karta a nie zasilacz bo jak wymieni na stara kartę bardziej prądożerną to nie piszczy.Komputer powinien być cichy.Czyli musi byc:

1. cicha karta graficzna

2. ciche chlodzenie karty graficznej

3. ciche chlodzenie procesora

4. ciche chlodzenie zasilacza

5. dobra wentylacja w obudowie

 

Jak komp chodzi jak kombajn zbożowy to taki komp mimo ze jest wydajny to można to nazwać crap.

 

Tak chodzi kombajn zbożowy

www.youtube.com/watch?v=yjCDjI3s9N8 

Edytowane przez kolbik35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie, ze jest to uciazliwe, ale cewki maja taka specyfike i beda piszczec od poczatku albo po pewnym czasie - nie masz na to wplywu, ale z problemem mozna sobie poradzic na wiele sposobow

 

Co z tego, ze zwroci karte w ciagu 14 dni - nie jest nigdzie powiedziane, ze kolejny egzemplarz bedzie idealnie dzialal przez caly okres zywota swego.

W tym momencie radzilbym sie skupic nad sposobami niwelowania tego bo po 14 dniach od zakupu to raczej nie bedzie innego juz wyjscia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crap ? tak działa crap

i to do kwadratu bo nawet po podkreceniu zostaje w tyle za niekreconym i5

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_amd_ryzen_5_1400_konkurent_intel_core_i5_7400?page=0,39

żałosnie to wygląda jak sie jest na poziomie pentiuma 4560

 

więc po co wciskasz nam kit że ryzen jest do gier?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to do kwadratu bo nawet po podkreceniu zostaje w tyle za niekreconym i5

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_amd_ryzen_5_1400_konkurent_intel_core_i5_7400?page=0,39

żałosnie to wygląda jak sie jest na poziomie pentiuma 4560

 

więc po co wciskasz nam kit że ryzen jest do gier?

A co ten test ma wspolnego z gtx1060, mniejsza iloscia fps, 60hz odswiezaniem itp? nic, bo na takim poziomie wyniki beda identyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...