Skocz do zawartości
termosu

Pytanie o zestaw z i7 bez grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Kompletuje komputer i mam delemat ile tematów tyle róźnic ;)
Oto zestaw ale bez płyty głównej
https://www.morele.net/inventory/info/2l6LWW/
Komputer jest zamiarem przyszłościowym by wystarczył na dłużej (oby) myślałem o i5 7700k ale chyba wybiorę i7 jak w zestawie (praca, czasami potwierane dużo stron, grafika, nauka www, 2 monitory i czasami gry ale mniejszy nacisk - ilość wątków, czasami dużo rzeczy na raz robię)
W tym zestawie zastanawia mnie jaką płytę dobrać, myślałem o MSI Z270 TOMAHAWK (kiedyś może dokupię lepszą grafikę teraz nie koniecznie) i co najważniejsze czy chłodzenie wejdzie w tą obudowę i czy podoła zabawą w oc?

Jakieś porady co podmienić?

 

Ps. a tak z ciekawości jaką płytę 4b polecacie do 600-700zł (jak najbardziej energooszczędna)?

Dzięki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Energooszczędność w przypadku płyt to margines , każda ma podobny i to niezbyt wielki pobór mocy .

 

Na pobór mocy największy wpływ mają procek i karta , pośrednio zasilacz - co innego zasilacz z bazowym certyfikatem 80+ a co innego zasilacz z certyfikatem Gold/Platnium czy Titanium .

 

Przy tym co robisz I7 7700K może być przydatny , ew. Ryzen - wydajnościowo jak I7 68xx/69xx a cena podobna do Skylake/Kabylake .

 

MSI Z270 Tomahawk może być , ew. wersja na Z170 - praktycznie nic nie tracisz a płyta będzie tańsza .

 

Co do chłodznia - BQ DR3 jest za wysoki , ma 160 mm a płyta mieści chłodzenia o max. wysokości 158 mm .

 

Albo szukasz niższego chłodzenia albo innej budy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zdecydowales na intela plyta glowna ma male znaczenie. Z270 moze miec przewage jesli nowa seria procesorow (podobno ma wyjsc w sierpniu) bedzie ja obslugiwac. Wtedy zyskasz mozliwosc kiedys w przyszlosci wymienic procka na 6 rdzeniowego. Aczkolwiek wszystko poki co to plotki i do konca nie wiadomo jak to wyjdzie.

 

Tak jak reyden wspomnial, do tego co wypisales ze uzywasz komputera, moglbys sie zastanowic nad prockiem z wieksza iloscia rdzeni/watkow. Ryzen 1700 pasowalby jak ulal. 

 

Z mojego doswiadczenia, nawet glupie zminimalizowanie gry przy ryzenie to jest ulamek sekundy (myslalem nawet ze z gry mi wyszlo calkowicie) , a przy moim poprzednim i7 6700k@4.6 trwa to wyraznie dluzej. Czym wiecej rdzeni tym wiecej mozliwosci na dzialanie innych aplikacji w tym samym czasie.

Edytowane przez haszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zraziłem się do AMD jestem za Intelem, dzięki :)

A chłodzenie jest okej najwyżej zmienię obudowę i jeśli chodzi o płytę z270 podobno lepiej sobie daje radę z OC.

A co do zasilaczy to ten jest ok? Czy coś jest modularnego w podobnej cenie?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecne procki AMD to duża poprawa , choć nie dominują jak w czasach Athlonów XP / Athlonów 64 to sobie dobrze radzą w niektórych zastosowaniach .

 

Taki Ryzen 1700 kosztuje podobnie co I7 7700K a ma 8 rdzeni i 16 wątków , przy grafice może się przydać .

 

W grach lepiej sobie radzi Intel .

 

Co do zasilacza - ten BQ jest modularny , ew. SPC Supremo M2 Gold 550W - modularne kable + certyfikat 80+ Gold .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka obudowy byście polecili gdzie by weszlo to chłodzenie ( chyba że jest jakieś inne odpowiednio wydajne )?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to ja bym się trzymał z daleka od i7 7700K po tym co Intel ostatnio wyprawia i jak podchodzi do sytuacji. Nie wiem jak to wygląda w przypadku innych procesorów ale najnowsza seria i7 7700K to jest porażka jeśli chodzi o temperatury, czyli OC odpada na procesorze z serii K, który powinien do tego służyć. I w odpowiedzi to właśnie do Intela się można zrazić, bo AMD takich szopek raczej nie odwala, a Intel to już nie pierwszy raz jak sobie w kulki leci.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie wczoraj ze znajomym rozmawiałem i mówił że bardziej by brał 6700k jeśli już bo 7700k grzeją się okropnie. Trochę się wstrzymałem z zakupem :(

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...